"Policyjna opowieść", cz.3 - M1025 Iraqi Police - Aca/Edu

Moderator: kubisz

Re: "Policyjna opowieść", cz.3 - M1025 Iraqi Police - Aca/Edu

Postprzez kubisz » 28 lis 2011, 09:35

Dzięki :piwo:

BaldPuma napisał(a):Zgadzam się ze Zderzakiem minimalnie go przykurz

A ja zrobię rzecz odwrotną - na razie pigmenty nie są zabezpieczone i chyba ściągnę je nieco z kół. Wolę mieć akurat ten model bardziej czysty, niż brudny. Zresztą popatrzcie na to zdjęcie:
Obrazek
koła i podwozie brudne, a szyby czyste.

BaldPuma napisał(a):Mnie w nim brakuje jakiejś broni .... ale w końcu czy wszystkie Humvee musiały być uzbrojone

No i właśnie dlatego jest nieuzbrojony, zresztą zgodnie ze zdjeciami ;) Ale i tak broń jest - w środku jakiegoś tam AK-47 wrzuciłem.
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 28 lis 2011, 11:46

I do not understand Kubisz, why if you want to represent a vehicle like the picture, you have to dirty the cristals. :?:
The effect so subtle that you've made in your model with the powder in the bottom of the vehicle and in the wheels is sufficient, in my opinion this does not force necessarily to that all the vehicle must be dirty, but the scale model is yours, only yours.
I've always read that in those territories a military vehicle with dirty cristals is synonymous of "dead occupants". :?
But please, whatever you do, never do this:
Obrazek :mur:

Or this:
Obrazek :mur:

:piwo:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Postprzez piotrek1971 » 28 lis 2011, 17:37

BaldPuma napisał(a):Wyszło super

Koledzy,może odbiegam od tematu,ale dla kogoś nie znającego języka angielskiego,czytanie postów Jurka to przyjemność.
Czytelnie czarny,niebieski.
Zdaję sobie sprawę,że tłumaczenie to dodatkowy wysiłek,ale można brać przykład.
Może narażam się,ale piszę to co myślę.
Jeżeli wątek jest nie na miejscu proszę o przeniesienie do odpowiedniego tematu.
piotrek1971

Postprzez JUAN C. » 28 lis 2011, 18:40

piotrek1971 napisał(a):
BaldPuma napisał(a):Wyszło super

Koledzy,może odbiegam od tematu,ale dla kogoś nie znającego języka angielskiego,czytanie postów Jurka to przyjemność.
Czytelnie czarny,niebieski.
Zdaję sobie sprawę,że tłumaczenie to dodatkowy wysiłek,ale można brać przykład.
Może narażam się,ale piszę to co myślę.
Jeżeli wątek jest nie na miejscu proszę o przeniesienie do odpowiedniego tematu.

Please can someone translate into English what Piotrek says, I do not understand absolutely nothing about anything . :?:
I am not safe if I do not understand what my translator of Polish says or what Piotrek says. :?:
Thank you.

:piwo:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Postprzez kubisz » 29 lis 2011, 09:13

Juan - Piotrek wanted to say, that - while answering Your posts - it's good to write in two languages. And he's right, sometimes we've got here posts written only in English, it's difficult for some of our Polish colleagues to understand a conversation. Piotrek gave Jurek (BaldPuma) as a good example.

I've requested on it some times, I'll repeat one more - even when answer is only for Juan and it's short, please write it in Polish too. This also applies to me, sometimes I forget about it too. I try to translate Juan's posts, but most of the time I'm the only one to do it, so sometimes there are deficiences.

At the other side - I know that Juan understands, that it's hard for us write every message in English too. So 'chat' in Polish, but the most important posts (galleries, threads in '1:1' part etc.) please translate in English.

I hope it's clear now and please don't write here about it no more. It's a gallery of a model :salut:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Juan - Piotrek chciał powiedzieć, że - odpowiadając na Twoje posty - dobrze jest pisać w dwóch językach. Ma rację, czasem mamy tutaj posty pisane tylko po angielsku, a to utrudnia niektórym naszym polskim Kolegom zrozumienie konwersacji. Piotrek dał Jurka (BaldPumę) jako dobry przykład.

Prosiłem o to kilka razy, powtórzę jeszcze raz - nawet kiedy odpowiedź jest tylko do Juana i jest krótka, napiszcie proszę także po polsku. To dotyczy także mnie, czasem również sam o tym zapominam. Posty Juana staram się tłumaczyć, ale przez większość czasu robię to jako jedyny, więc czasem są zaległości.

Z drugiej strony - wiem, że Juan rozumie, że trudno nam pisać każdą wiadomość także po angielsku. Tak więc "gadajmy" po polsku, ale najważniejsze posty (galerie, wątki w dziale "1:1" itd.) tłumaczcie proszę na angielski.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne i proszę nie piszcie o tym więcej tutaj. To jest galeria modelu :salut:
kubisz
Moderator

Postprzez kamil83 » 01 gru 2011, 18:12

Kuba, jak zwykle zrobiłeś świetny model. Model mi się bardzo podoba. Ale według mnie Twój model jest za czysty. Przykurz go trochę. A pomysł z zakurzeniem szyb mnie się podoba :D
_________________________________________________________________________________________________________

Kuba, you made really great scale model like always. I like that model. But your model is too clean in my opinion. Dust it minimally. But I like the idea of glass with dust :D
kamil83

Postprzez kubisz » 01 gru 2011, 18:26

No właśnie nie chcę go kurzyć bardziej, co więcej - uważam, że koła zrobiłem zbyt brudne i o nich pisałem nieco wyżej, że ściągnę trochę pigmentu. Ostatnio mam tendencję do mocnego kurzenia (choćby policyjny afgański M1114). A chcę mieć różnorodność na półce, także w stopniu brudzenia. Dzięki za opinię :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez piotrek1971 » 01 gru 2011, 20:01

kubisz napisał(a):Ostatnio mam tendencję do mocnego kurzenia (choćby policyjny afgański M1114).

Mój ulubieniec,nie Ty tylko Twój afgański M1114 :lol:
My favourite,not you but your scale model afgan M1114 :lol:
piotrek1971

Poprzednia strona

Powrót do Galeria