REAL MODEL (RMA3512) DRINK SET-COLEMAN COOLER & PET BOTTLES

Moderator: kubisz

REAL MODEL (RMA3512) DRINK SET-COLEMAN COOLER & PET BOTTLES

Postprzez JUAN C. » 10 wrz 2011, 12:21

Continuing with tetralogy we go now to by third of these revisions.
In this occasion we will speak of the DRINK SET - COLEMAN COOLER & PET BOTTLES of REAL MODEL.
________________________________________________________________________________________________________________________
Kontynuując tetralogię przedstawiam trzeci inbox.
Tym razem omówię zestaw DRINK SET - COLEMAN COOLER & PET BOTTLES z REAL MODEL.
Obrazek

The box contains six coolers of camping type, made of colored resin of good quality.
________________________________________________________________________________________________________________________
Pudełko zawiera sześć chłodziarek w stylu kempingowym, wykonanych z kolorowej żywicy o dobrej jakości.
Obrazek

Also includes 40 clear bottles of good quality.
Poza tym zawiera 40 przezroczystych butelek w dobrej jakości.
Obrazek

The price of this box in Real Model is 18€ or 77'47zł, more or less.
http://www.realmodel.cz/zen/index.php?main_page=product_info&cPath=174&products_id=3845&zenid=1fdf1bb1bb1254d91565975fd8163dd9
Cena zestawu w Real Model to 18€ or 77'47zł, mniej więcej.
[link]

In my opinion it seems a high price when compared with the two previous reviews. :bad:
Once again I hope that this review will be useful to everyone.
Moim zdaniem cena jest za duża porównując do dwóch poprzednich przedstawionych zestawów. :bad:
Po raz kolejny mam nadzieję, że omówienie jest przydatne.

:piwo:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Re: REAL MODEL (RMA3512) DRINK SET-COLEMAN COOLER & PET BOTTLES

Postprzez kubisz » 10 wrz 2011, 20:39

I wanted to buy this set once, but when I saw the price... :shock: I guess RM is the most expensive producer of accessories udeful in building Humvee models. Are they worth these prices? I doubt :roll:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Kiedyś chciałem kupić ten zestaw, ale kiedy zobaczyłem cenę... :shock: RM jest chyba najdroższą firmą, produkującą dodatki przydatne przy budowie Humvee. Czy są one warte tych cen? Mam wątpliwości :roll:
kubisz
Moderator

Re: REAL MODEL (RMA3512) DRINK SET-COLEMAN COOLER & PET BOTTLES

Postprzez JUAN C. » 10 wrz 2011, 20:54

kubisz napisał(a): Are they worth these prices? I doubt :roll:

There is only one answer to your question Kubisz: NO
I've only bought twice in RM, but never more. ;)
___________________________________________________________________________________________________________________________
Jest tylko jedna odpowiedź na Twoje pytanie Kubisz: NIE
Kupiłem dwa razy w RM, nigdy więcej. ;)

:piwo:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Powrót do Nowości i in-boxy