Voyager Model (PEA234) Modern HUMVEE Highback Seats

Moderator: kubisz

Voyager Model (PEA234) Modern HUMVEE Highback Seats

Postprzez kubisz » 10 lut 2011, 14:31

Producent: Voyager Model
Nazwa: Modern USMC HUMVEE family Highback Seats w.Seatbelts
Numer katalogowy: PEA234
Skala: 1:35
Dostępność w Polsce: Jadar
Cena: ok. 30 zł
Zawartość: 4 żywiczne fotele, 1 blaszka z elementami fototrawionymi
Ocena: 4,5

Strona producenta.

Pudełko:
Obrazek
Obrazek

Instrukcja:
Obrazek
Obrazek

Fotele:
Obrazek
Obrazek

Blaszka fototrawiona:
Obrazek
Obrazek

Moja opinia o zestawie: krótko i treściwie - bardzo dobry zestaw.
kubisz
Moderator

Re: Voyager Model (PEA234) Modern HUMVEE Highback Seats

Postprzez kubisz » 08 sie 2016, 09:06

Ten zestaw oraz "konkurencyjny" ET Model (E35-076) US ARMY M1114 HUMVEE High Back Seats to właściwie jedyne dostępne na rynku sensowne zestawy pozwalające na zamontowanie foteli nowego typu w modelach Humvee. Na pozór identyczne, mają jednak pewne różnice. Jako że korzystałem z obu, to pozwolę sobie na małe porównanie, może przyda się komuś, kto będzie chciał któryś z nich kupić.

1. Elementy żywiczne:
W obu zestawach znajdziemy po 4 fotele, identyczne w kształcie i rozmiarze. Inaczej jest rozwiązana sprawa klocków wlewowych - w Voyagerze mamy je na całej powierzchni podstawy foteli (czyli jest co piłować i szlifować), w ET Model jest tylko niewielka powierzchnia styku na przednich płaszczyznach siedziska - łatwo i szybko można się ich pozbyć. Trzeba tylko uważać, żeby nie odłamywać foteli, aby ich nie wyszczerbić. Nie ma to wszystko żadnego znaczenia dla końcowego wyglądu foteli, ale jednak 1:0 dla ET Model.

2. Elementy fototrawione:
Voyager dołączył jedną blaszkę, ET Model dwie (na drugiej mniejszej są tylko łebki śrub). Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą jest fakt obecności pasów bezpieczeństwa tylko w zestawie Voyagera. Natomiast merytorycznie lepszy jest zestaw ET Model. Podstawy foteli tylnych są identyczne, drobna różnica przy fotelu pasażera jest do pominięcia, ale różnica w podstawie fotela kierowcy jest zasadnicza. Voyager każe pancerny deflektor (element G2) przykleić bezpośrednio do podstawy fotela. W ET Model pomiędzy nimi pojawiają się (bardzo dobrze wykonane) niezbędne szyny wraz z uchwytem do regulacji odsunięcia fotela. W obu zestawach brakuje uchwytu do regulacji wysokości fotela. W mojej ocenie 1:0 dla ET Model.

3. Cena i dostępność:
Ta jest właściwie jednakowa. W LuckyModel oba kosztują 5.99$, w HobbyEasy Voyagera można kupić za 5.89$, ET Model za 6.19$. Oba niestety są niełatwe do upolowania - zdarzają się długie okresy oczekiwania na "restock". Trochę łatwiej znaleźć Voyagera (w Polsce tylko tego producenta sprowadzają sklepy modelarskie), więc tutaj (również ze względu na nieco niższą cenę w HE i fakt, że akurat dzisiaj tylko ten zestaw jest tam dostępny) 1:0 dla Voyagera.

Wynik końcowy - 2:1 dla ET Model.
Oczywiście to moja subiektywna ocena. Brak pasów bezpieczeństwa nie ma dla mnie aż tak wielkiego znaczenia. To element, który często świadomie pomijam w modelach, zwłaszcza zamkniętych. Poza tym w kilku przypadkach, kiedy wykorzystywałem któryś z zestawów foteli, miałem również jako waloryzacje zestawy Voyagera (do M1114 czy M1151) lub Eduarda (do M1025 lub M1046), gdzie pasy również są dołączone. Natomiast fakt wygody usunięcia klocków wlewowych oraz prawidłowej podstawy fotela pasażera powoduje, że jako lepszy polecam zestaw ET Model.
kubisz
Moderator

Powrót do Nowości i in-boxy