TP MODEL T-3504 US ARMY generator trailer

Moderator: kubisz

Postprzez maverick » 18 cze 2014, 09:30

Producent: TP MODEL (Czechy)
Cena: strona producenta - ok. 25E, portale aukcyjne - ok. 35 zł.

Opakowanie:
Obrazek

Pudełko z szarej tektury, z nalepką przedstawijącą gotowy model oraz małym zdjęciem przyczepy stojącej na placu.
Wewnątrz elementy zapakowane w trzy strunowe torebki, maluteńki arkusik kalkomanii i jednostronicowa fotograficzna instrukcja montażu.

Instrukcja:
Obrazek

Instrukcja to raczej zdjęcia zmontowanego modelu, trzeba się przyjrzeć i pokombinować gdzie i co przykleić...

Elementy i kalkomanie:
Obrazek

Kilkanaście elementów odlanych w żywicy, niestety słabej jakości. Do tego arkusik kalkomanii z czterema znakami wysokiego napięcia, również słabej jakości.

Opinia o zestawie:
Jako jedyny zestaw na rynku oferujący przyczepę z generatorem to trzeba napisać "dobrze, że jest...". Niestety jakość elementów jest słabej jakości i trzeba bardzo dużo cierpliwości, żeby doprowadzić je do jakotakiego stanu... Mam na myśli tutaj konstrukcję genartora. Żywiczny klocek zgrubnie trzyma wymiary, ale ściany trzeba "wygładzić" i wyprostować kąty. Przyczepa jest lepszej jakości, choć detale typu lamapy czy odblaski lepiej i tak wykonać od podstaw (przeszczepić np z humvee). Niestety na pierwszy rzut oka widać, że jest to shortrun'owa produkcja. Sam trailer jest przyzwoity, niestety wszystkie detale trzeba poprawiać/dorabiać samemu... No i dużo uporu i cierpliwości do uzyskania zadaowaljącego kształtu generatora...
Cena producenta powala, cena z portali aukcyjnych - jeśli ktoś koniecznie chce mieć tę przyczepę przy swoim humvee to przełknie te 35PLN-ów i 2 tygodnie szpachlowania.

Największym mankamentem jak dla mnie jest brak podanego konkretnego typu przyczepy i generatora, przez co nie mam pojęcia w jakim teatrze działań wojennych można go umiejscowić i znaleźć dokumnetację do ewentualnej budowy...
Wszystkjie sugestie tutaj będą mile widziane...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Re: TP MODEL T-3504 US ARMY generator trailer

Postprzez kubisz » 18 cze 2014, 09:35

Faktycznie nienajlepiej to wygląda... Ale nawet z takiego mydła da się ładny modelik wystrugać :git:

maverick napisał(a):Największym mankamentem jak dla mnie jest brak podanego konkretnego typu przyczepy i generatora, przez co nie mam pojęcia w jakim teatrze działań wojennych można go umiejscowić i znaleźć dokumnetację do ewentualnej budowy...

Co do generatora, to nie udało mi się nic ustalić. Przyczepa to Light Tactical Trailer - Flatdeck (LTT-F).
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 18 cze 2014, 10:12

kubisz napisał(a):Faktycznie nienajlepiej to wygląda... Ale nawet z takiego mydła da się ładny modelik wystrugać :git:
Co do generatora, to nie udało mi się nic ustalić. Przyczepa to Light Tactical Trailer - Flatdeck (LTT-F).

Można, można... tylko potrzeba trochę pracy i cierpliwości... Tym bardziej, że na rynku nic innego nie ma...

Do czego można by zaczepić taki generatorek..? M998 4 os.? M998 2 os.?
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 18 cze 2014, 10:25

maverick napisał(a):Do czego można by zaczepić taki generatorek..? M998 4 os.? M998 2 os.?

Możesz pod każdego Humvee, ale pamiętaj, że początek "życia" LTT to rok 2004. Oczywiście dużo lepiej wyglądałby generator podczepiony pod jakąś wersję z czymś wykorzystującym prąd (Shelter itp.).
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 18 cze 2014, 10:31

Wyskrobania sheltrea się nie podejmę, chyba, że dostanę gdzieś gotową konwersję RM, albo PSM... Chodził mi po głowie M1165 na bazie M1151, z oznaczeniami KFOR i taki generatorek... :D Tak bardzo wstępnie...
Hania
maverick

Powrót do Nowości i in-boxy