"Policyjna opowieść", cz.1 - M1114 Frag 5 ANP - Bro/Aca

Moderator: kubisz

"Policyjna opowieść", cz.1 - M1114 Frag 5 ANP - Bro/Aca

Postprzez kubisz » 18 sie 2011, 06:51

Miałem nie zakładać tego warsztatu, ale ostatnio taka cisza na forum panuje... No i jeszcze ta wersja i ten model się u nas nie pojawiły, więc spróbuję coś tam pokazać.

Jakiś czas temu postanowiłem urozmaicić trochę swoją kolekcję (o ile można mówić o urozmaiceniu kolekcji Humvee robiąc kolejnego :roll: ). Pomyślałem, że fajnie będzie wpowadzić kilka nowych kolorów, stąd pomysł na "Policyjną opowieść". Będzie ona trylogią, dzisiaj część 1.

Zamierzam zbudować model wersji M1114 UAH z pancerzem Frag Kit 5 w barwach Afghan National Police. Bazą będzie zestaw CB35092 Bronco Models. Ponieważ podwozie i maska z tego zestawu powędrowały do M1151 ŻW, dlatego tutaj będzie odwrotnie - te elementy wezmę z modelu Academy.

Model będzie bezstresowy - całkowicie pozamykany, żadnego dorabiania czy przerabiania elementów, wnętrze wyczyszczone z wszelkich "zbędnych" elementów. Ot, sklejenie, pomalowanie i szlus ;)

Jako uzbrojenie dam karabin DSzK, który kupiłem od kolegi klajusa z sPWM (poozostał mu z T-55 Tamiyi). Mam też kalkomanie zrobione na zamówienie. Jedyne grubsze odstępstwo od oryginału, to koła. Humvee ANP mają opony Goodrich Baja, ja wykorzystam Good/Yeary MT/R z M1151 Academy. Będą wsadzone na wcisk (zapasowe delikatnie przyklejone), więc gdyby jakiś producent dodatków zrobił kiedyś odpowiednie żywiczne koła, to się wymieni.

Koniec gadulstwa, na początek podwozie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tutaj mała uwaga. W instrukcji Academy nie dopatrzyłem się rozrysowanego montażu dwóch par szekli, które są wklejane z przodu ramy. Oczywiście szekle przykleiłem - są w zestawie (choć ich kształt nie jest do końca prawidłowy). Tylna para z tych dwóch została wygięta pod odpowiednim kątem.
kubisz
Moderator

Re: "Policyjna opowieść", cz.1 - M1114 Frag 5 ANP - Bro/Aca

Postprzez BaldPuma » 18 sie 2011, 09:28

:git:

A ja min. do września - kicha
BaldPuma

Postprzez Zderzak » 18 sie 2011, 10:04

Czy chlapacze są zestawowe z plastiku Academy? Jeśli tak to chyba trochę za grube. Będzie fajny model, wybrałeś już farbę na malowanie?
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 18 sie 2011, 10:18

Zderzak napisał(a):Czy chlapacze są zestawowe z plastiku Academy? Jeśli tak to chyba trochę za grube.

Tak, ale są pocienione, przede wszystkim na brzegach. Nie jest źle :gut:

Zderzak napisał(a):wybrałeś już farbę na malowanie?

Jeszcze nie, ale wybiorę chyba coś z tego:
- Humbrol 3: Brunswick Green,
- Humbrol 30: Matt Dark Green,
- Humbrol 120: Matt Light Green,
- Humbrol 149: Matt Foliage Green,
- Pactra A29: Jungle Green.
kubisz
Moderator

Postprzez kubisz » 18 sie 2011, 18:00

Maska i lampy z Academy, zapinki z Bronco:

Obrazek
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 19 sie 2011, 13:31

Hello Kubisz:
Yes, you are right, the forum lately is a little off, but you have a good project in way again, I like. :git:
I have planned for September I start a Bronco FRAG-5 but this time and also like your, totally closed.
Now in my "hobby room" very hot by afternoon. :bomba:
I only have to modify the rear bumper and make in scratch the rear trailer winch, I will not put any after-market, I create.
I show you a picture of what I want to do:
Obrazek
Good luck with your new Humvee. :piwo:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Witaj Kubisz:
Tak, masz rację, że na forum jest ostatnio ciszej, ale masz na warsztacie znów ciekawy projekt, podoba mi się. :git:
Na wrzesień mam zaplanowany początek budowy FRAG-5 z Bronco, ale tym razem, podobnie jak Twój, całkowicie zamknięty.
Teraz w moim "warsztacie" jest bardzo gorąco popołudniami. :bomba:
Muszę tylko zmodyfikować tylny zderzak i dorobić tylną wyciągarkę, nie będę dawał żadnych dodatków, sam zrobię.
Tutaj pokazuję zdjęcie tego, co chcę zrobić:
[zdjęcie]
Powodzenia z nowym Humvee. :piwo:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Postprzez JUAN C. » 19 sie 2011, 14:43

kubisz wrote:
Jeszcze nie, ale wybiorę chyba coś z tego:
- Humbrol 3: Brunswick Green,
- Humbrol 30: Matt Dark Green,
- Humbrol 120: Matt Light Green,
- Humbrol 149: Matt Foliage Green,
- Pactra A29: Jungle Green.

Hello again Kubisz:
I see you've chosen Humbrol paintings and I'm surprised: you use Humbrol with brush or aerograph?. :?:
I also use these paintings, I've always said that they are the best synthetic paintings out there, are very good. :git:
For the base layer in my models almost always use acrylic Tamiya with airbrush, Humbrol I use it for other techniques and almost always with a brush. :piwo:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Witaj ponownie Kubisz:
Widzę, że wybrałeś farby Humbrola i jestem zaskoczony: używasz Humbroli pod pędzel czy do aerografu?. :?:
Też używam tych farb, zawsze uważałem, że to najlepsze farby syntetyczne, są bardzo dobre. :git:
Jako warstwę podkładową w moich modelach prawie zawsze używam akrylowych farb Tamiyi kładzionych aerografem, Humbroli używam do innych technik i prawie zawsze pod pędzel. :piwo:
Do what you can with what you have where you are.
JUAN C.

Postprzez kubisz » 19 sie 2011, 17:10

Kolejny element - obrotnica i wieża O/GPK. Na razie tylko części nieprzezroczyste i blaszki z zestawu. Po krótkim zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że tutaj będzie jedyne miejsce (oprócz tylnej wyciągarki, którą chyba też dorobię), gdzie dodam coś od siebie - wykonam brakujący joystick do sterowania obrotem wieży oraz przewody prowadzące od mechanizmu obrotu do joysticka i do skrzynki z bateriami (znajduje się na tylnej ścianie wieży). Ale to w następnym etapie.

Obrazek
Obrazek

JUAN C. napisał(a):I have planned for September I start a Bronco FRAG-5 but this time and also like your, totally closed.

Juan, wybrałeś ciekawego Humvee, bardzo podoba mi się kolorystyka :git: Również powodzenia :piwo:
________________________________________________________________________________________________________________________
Juan, You've chosen an interesting Humvee, I like colors very much :git: Good luck too :piwo:

JUAN C. napisał(a):I see you've chosen Humbrol paintings and I'm surprised: you use Humbrol with brush or aerograph?. :?:

Wszystkie moje modele są malowane pędzlem, nigdy nie używałem aerografu. Stosuję emalie Humbrola i Model Mastera, bardzo rzadko akryle Pactry.
________________________________________________________________________________________________________________________
All my models are painted with brush, I've never used an aerograph. I use Humbrol and Model Master enamels, very rarely Pactra acrylic paints.
kubisz
Moderator

Postprzez Lexx » 19 sie 2011, 17:28

Muszę w końcu porządnie rozrysować to co wydedukowałem o tylnej wyciągarce, mam odręczne szkice teraz trzeba by to zrobić technicznie z wymiarami pod Tamkę i Bronco.
Lexx

Postprzez kubisz » 19 sie 2011, 17:44

Lexx napisał(a):Muszę w końcu porządnie rozrysować to co wydedukowałem o tylnej wyciągarce, mam odręczne szkice teraz trzeba by to zrobić technicznie z wymiarami pod Tamkę i Bronco.

Zapraszam do dodania kolejnej cegiełki do tego działu :piwo: Na początek mogą być te odręczne szkice, jeżeli są czytelne i masz możliwość zeskanować :git:
kubisz
Moderator

Następna strona

Powrót do Warsztat