Hamer Magen David IDF - Academy + Legend Productions

Moderator: kubisz

Hamer Magen David IDF - Academy + Legend Productions

Postprzez kubisz » 06 paź 2010, 11:31

Rozgrzebane warsztaty uśmiechają się do mnie, ale jakoś nie mam ochoty uśmiechnąć się do któregokolwiek z nich. Dlatego teraz zrobię sobie nieplanowany model. Właściwie to jak najbardziej planowany, tylko miał być w bliżej nieokreślonej przyszłości. Jego przyszłość przyszła teraz ;)

Będzie to coś takiego:
Obrazek
Czyli ambulans armii izraelskiej Hamer Magen David (Gwiazda Dawida), będący modyfikacją wersji M997 HMMWV Maxi-Ambulance.

Dosłownie przed chwilą kupiłem głównego bohatera relacji, czyli zestaw Academy (1352) M997 Maxi-Ambulance:
Obrazek
:mrgreen:

Dodatki to:
- żywiczna konwersja Legend Productions (LF1126) IDF Humvee Ambulance Conversion Set:
Obrazek

- żywiczne koła Aggressive Pattern Blast Models (BL35027K) M1025 HUMVEE Wheels Aggressive pattern with new rim:
Obrazek

- nieprodukowane już elementy fototrawione Eduard (35166) M-997 Ambulance:
Obrazek

Zamierzam zrobić otwarte wnętrze przedziału medycznego (głównie to tam znajdą się blaszki). W malowaniu oczywiście trochę czerwonych akcentów - czyli coś, co podoba mi się w tych izraelskich Humvee.

CDN.
Ostatnio edytowano 07 paź 2010, 06:59 przez kubisz, łącznie edytowano 1 raz
kubisz
Moderator

Re: Hamer Magen David IDF - Academy + Legend Productions

Postprzez BaldPuma » 06 paź 2010, 11:36

Ładnie
....co prawda nie Grek

i nie zapomnij zamontować kół tak zeby "strzałke" protektorów miały w inną stronę (IDF tak lubi)
BaldPuma

Postprzez kubisz » 06 paź 2010, 11:38

O Greku się pomyśli kiedyś ;)

A co masz na myśli z tą strzałką? Przeważnie w kołach AP bieżniki są przeciwnie - właśnie tak jak na zdjęciu oryginału wyżej. I to nie tylko w Humvee IDF.

Na dobry początek lista zmian w porównaniu z zestawem Academy:
Obrazek
Obrazek

Większość z tych zmian załatwią zestawy dodatków. Największy problem to przeniesienie paneli na burtach... Chyba sobie to podaruję, mam zdjęcie Magen Davida z panelem w oryginalnym miejscu.
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 06 paź 2010, 13:05

:git:
BaldPuma

Postprzez Qdłaty » 06 paź 2010, 13:33

Widzę, że co raz więcej dodatków pchasz w modele. :gut: Powiedz, z ciekawości pytam, jaki jest koszt tego modelu z tymi dodatkami?
No i zapomniałeś wspomnieć o zmianach we wnętrzu (przynajmniej klocek pod radiem).
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 06 paź 2010, 13:41

Ten nie będzie jakiś specjalnie drogi. Konwersja Legenda jest chyba najtańszą, jaką można kupić do Humvee, zapłaciłem za nią 25 zł na giełdzie. Blaszki kupiłem za 26 zł na Allegro (+ wysyłka kilka zł). Koła to żywiczne klony, czyli 20 zł. Koszt modelu to w sumie 47+25+26+20+przesyłki, czyli powiedzmy ok. 125 zł. Jak na Humvee z przeróbkami to jak promocja :twisted: Że pcham dodatki? A spróbuj zrobić fajnego Humvee bez nich (nie mówię o modelach OOB, bo te są już dla mnie zbyt nudne :mrgreen: ). A że dodatki kosztują... no na to nic nie poradzimy :cry:
kubisz
Moderator

Postprzez Ludlego » 06 paź 2010, 15:06

Kubisz na jakiej giełdzie kupiłeś konwersje :shock: bo za 25zł to chyba kupiłeś puste pudełko.
Ludlego

Postprzez kubisz » 06 paź 2010, 15:15

Na giełdzie w Bytomiu kilka lat temu. Ta konwersja to raptem kilka elementów z żywicy i jeden fototrawiony. Dzisiaj w sklepach byłaby niewiele droższa.
kubisz
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 06 paź 2010, 17:30

Kuba super projekcik.Mam wielki sentyment do tego modelu no i to pojazd IDF.Z wielkim zainteresowaniem będę się przyglądał warsztatowi (kiedyś już rozmawialiśmy na gg o tym humvee) Jak zamierzasz rozwiązać kwestię kalkomanii? Jaką farbą będzie malowany ten koszerny młotek?Pozdrawiam :gut:
Peter 1410

Postprzez Ludlego » 06 paź 2010, 17:33

A no tak zapomniałem, że Ty od paru lat już dłubiesz humvee(zdradź od którego roku).

Już raz Cię prosiłem o pisanie zaimków osobowych (Ty, Twój, Twoje, Wy, Wasze itd.) z wielkiej litery. To jest podstawa netykiety i szacunku do drugiego człowieka w internecie!
Ludlego

Następna strona

Powrót do Warsztat