M997 MaxiAmbulance KFOR

Moderator: kubisz

Re: M997 MaxiAmbulance KFOR

Postprzez maverick » 26 sty 2017, 13:32

makinen napisał(a):Zawsze zostaje spray...

Niby tak... Ale szkoda sprayu na krzyże i jeszcze maskować takie małe fragmenty przy sprayu, który jednak zawsze psika mocniej niż aero... Pomysł zostaje jak jest... :gut:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez maverick » 07 lut 2017, 21:33

Powoli do przodu... zaczyna być widać koniec... Ostatnio przeglądałem Album Carla Schulze'a "HMMWV workhorse of the US Army" nr 7510 i znalazłem takie ciekawe zdjęcie:

Obrazek
US IFOR Forces March 1996

...i poszedłem w tę stronę... Kalki nałożone, dodane panele CiP na drzwiach i masce (zestaw Eduarda). Ciekawie teraz to wygląda.
Pytanie - czy mogę zastosować lusterka starego typu, czy muszę gdzieś podebrać nowy typ (zdaję sobie sprawę, że z lusterkami nowszymi o wiele lepiej to wszystko wygląda).

Obrazek

...zdjęcie znowu nie najlepsze, ale raz że ciemno, dwa, że sido odbija jak diabli...

Przeglądając album tego nie zauważyłem (wyszło dopiero po wyostrzeniu i powiększeniu zdjęcia) - czy przypadkiem na bokach za panelami CiP nie widać obróconego szewronu z numerem S12..?
Ostatnio edytowano 17 mar 2017, 11:41 przez maverick, łącznie edytowano 1 raz
Hania
maverick

Postprzez makinen » 07 lut 2017, 21:37

Nowe lusterka moge Tobie sprezentować- wyślę razem z umówioną przesyłką. Nie jestem pewny, co do grubości tych paneli. Mogę Tobie podesłać z Tamiya, jeśli chcesz. Teraz go styraj specyfikami AK.
Krzyże całkiem fajnie wygladaja :gut: Jeszcze tam jest jakis napis machnięty farbą. Pobaw się
makinen

Postprzez maverick » 07 lut 2017, 21:45

makinen napisał(a):Nowe lusterka moge Tobie sprezentować- wyślę razem z umówioną przesyłką. Nie jestem pewny, co do grubości tych paneli. Mogę Tobie podesłać z Tamiya, jeśli chcesz. Teraz go styraj specyfikami AK.
Krzyże całkiem fajnie wygladaja :gut: Jeszcze tam jest jakis napis machnięty farbą. Pobaw się

Jeśli możesz sprezentować i wysłać razem to będę przeszczęśliwy (już miałem zamiar zakosić z wieży M1151, a tą martwić się w swoim czasie). Jeśli masz na zbyciu, to poproszę lusterka razem z pałąkami oczywiście (i mocowaniami, czy co tam czasami jeszcze do nich jest).
Z AK kupiłem ostatnio prę sztuk różności w tym raimarksy, wet fluid i fresh mud więc postaram się coś wyrzeźbić...
Co do grubości paneli, to też mam z Tamiya i porównywalnie grubość jest taka sama (jakieś 0,5 mm Eduard jest grubszy), ale nie po to wyginałem te trzy harmonijki przez godzinę, żeby teraz podmieniać :gut:
Po prostu są niepomalowane, dlatego się wyróżniają... Zaczyna mi się podobać... Uzupełnię jeszcze te kalki na bokach...
Hania
maverick

Postprzez makinen » 07 lut 2017, 21:49

To masz lusterka z pałąkami , a w bonusie kawałek folii samoprzylepnej lustrzanej :gut:
Mocowania musisz sobie sam z blaszki wygiąć.
Ps. Przydałby się filtr na całość, żeby zgasić to camo.
makinen

Postprzez kubisz » 07 lut 2017, 22:13

To jeszcze oprócz lusterek, brudzenia i innych szuwaksów - te szewrony, skrzynia, toboły na dach i będę bił brawo na stojąco :git:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 08 lut 2017, 09:14

makinen napisał(a):To masz lusterka z pałąkami , a w bonusie kawałek folii samoprzylepnej lustrzanej :gut:
Mocowania musisz sobie sam z blaszki wygiąć.
Ps. Przydałby się filtr na całość, żeby zgasić to camo.

Filtra akurat nie mam, ale tak jak na Leopardzie - myślę, że wash, suchy pędzel i reszta siuwaksów da radę... Mam jeszcze suche pastele jakby co...

kubisz napisał(a):To jeszcze oprócz lusterek, brudzenia i innych szuwaksów - te szewrony, skrzynia, toboły na dach i będę bił brawo na stojąco :git:

Kurna Kuba - kalki uzupełnię i resztę drobiazgów też, ale skrzyni na dachu (nie mam takiej) i tobołków nie brałem zupełnie pod uwagę, żeby nie łamać bryły pojazdu... Na dachu miała być antena (zawiązana do tylnego zderzaka) i niebieski kogut...
I mi namieszałeś... Można skądś skręcić taką skrzynię..?
Hania
maverick

Postprzez maverick » 08 lut 2017, 10:33

Rozmawiałem z Piotrkiem, na temat skrzyni na dachu... Jego zdaniem to Pelikan Case... Ale teraz zaczynam zastanawiać się, czy to nie są dwie skrzynki (ustawione obok siebie), które są w zestawie razem z karetką..?
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 08 lut 2017, 17:16

To jest raczej skrzynka, jak w zestawie. Taką daj. Albo faktycznie obie. Na sucho sobie poprzymierzaj, czy i jak to pasuje do zdjęcia.
kubisz
Moderator

Postprzez grzes430 » 08 lut 2017, 18:17

Wygląda świetnie. :gut:
Takie pytanie techniczne mam do ciebie. Jaką farbę masz zamiar użyć do suchego pędzla?
grzes430

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Warsztat