M1151 PKW Afganistan

Moderator: kubisz

M1151 PKW Afganistan

Postprzez Robroy1 » 03 sty 2015, 16:18

Witam!
Z Nowym Rokiem podjąłem nowe wyzwania :)
Pomyślałem, że jak założę warsztat to zmobilizuje mnie to do pracy ;) Od dawna zamierzałem dorzucić do mojej kolekcji pojazdów PKW replikę M1151, baza wyjściowa to model Academy plus zestaw korygujący z Def Model i różne inne dodatki, które są poniżej na fotkach. Chyba jeszcze kół brakuje :?:
Pojazd, który będę chciał wykonać to jeden z poniższych (zdjęcia z tegoż zacnego forum ;) ) , chyba, że ktoś coś jeszcze podrzuci ciekawego albo podsunie fajny pomysł. Oczywiście liczę przy budowie na Waszą wszelaką fachową pomoc :piwo:

Ten ma dorabiany stelaż z tyłu fajnie to wygląda, można powrzucać trochę gratów do tyłu :)

Obrazek

A ten ma fajne malowanie na wieży :)

Obrazek

A teraz elementy warsztatowe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całość wcześniej przeszła kontrolę celną :D

Obrazek

Pozdrawiam,
Obrazek
Robroy1

Re: M1151 PKW Afganistan

Postprzez makinen » 03 sty 2015, 16:44

Nareszcie! Patrząc na Twojego M1114 z PKW, to zapowiada się kolejny kapitalny model! Z wielką przyjemnością będę oglądał.
makinen

Postprzez kubisz » 03 sty 2015, 17:06

makinen napisał(a):Nareszcie!

:git:

Robroy1 napisał(a):Chyba jeszcze kół brakuje :?:

Koła MT już masz - ten zestaw DEF Model z tobołkami.

A in-boxa eduardowego zestawu dopancerzenia spodu byś nie zrobił? :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Ludlego » 03 sty 2015, 22:53

Bomba. Ja też nie długo ruszam z podobnym :git:
Ludlego

Postprzez kubisz » 03 sty 2015, 23:07

A tak jeszcze z ciekawości - co masz fajnego w woreczku w prawym górnym rogu tego zdjęcia?
kubisz
Moderator

Postprzez Robroy1 » 04 sty 2015, 00:12

kubisz napisał(a):
A in-boxa eduardowego zestawu dopancerzenia spodu byś nie zrobił? :piwo:

Zaraz się zrobi ;)

kubisz napisał(a):A tak jeszcze z ciekawości - co masz fajnego w woreczku w prawym górnym rogu tego zdjęcia?

A to magiczny woreczek PKW z napisem "Robert" :jezyk: , jest prezentem od kolegi i zawiera hełmy, buty, beryle, glauberyty itp. Nie są to oczywiście jakieś lewe odlewy, kopie itd., są to oryginały od producenta :)

I jeszcze jednego dodatku nie wrzuciłem, NSVT z miniarmu.

Obrazek
Obrazek
Robroy1

Postprzez Ludlego » 04 sty 2015, 10:31

Robroy1 napisał(a):
A to magiczny woreczek PKW z napisem "Robert" :jezyk: , jest prezentem od kolegi i zawiera hełmy, buty, beryle, glauberyty itp. Nie są to oczywiście jakieś lewe odlewy, kopie itd., są to oryginały od producenta :)

Można prosić o fotki glauberyta?
Ludlego

Postprzez Robroy1 » 04 sty 2015, 19:45

Małe sprostowanie, po wysypaniu zawartości woreczka wyleciał Beryl i Mini-Beryl, chociaż założyłbym się, że Glauberyt też tam był. Zrobię Ci (jak chcesz) najwyżej fotkę mojej przeróbki, którą kiedyś robiłem na bazie MP7 z dragona, pod warunkiem, że jakoś aparatem podejdę, bo jest przyklejony w modelu, ale to przy świetle dziennym.
A jutro może pierwsza porcja prac warsztatowych :)

Obrazek
Obrazek
Robroy1

Postprzez kubisz » 04 sty 2015, 20:34

Jeżeli jeszcze się nie zdecydowałeś, to ja mam propozycję. Zrób PRT50, są go dwa całkiem niezłe zdjęcia (na pierwszym daj prawym i "Pokaż obraz"):
Obrazek
Obrazek
Jak widzisz pokazują one wszystkie cztery strony tegoż wehikułu. Z tyłu ma całkiem niezły majdan (musiałbyś tylko trochę butelek zorganizować, no i wymyślić co on tam dokładnie ma załadowane). Na tylnej płycie wieży malunek rączki, więc jest ciekawe oznakowanie. Co prawda nie ma namalowanej flagi, ale jest biało-czerwony akcent - chorągiewka. Uzbrojenie - PKM. Ma BFT i Duke, więc na górze też ciekawie. Fajnym akcentem są też zielone podkładki pod śruby na wieży.

No chyba, że wolisz jakiś z flagą na tarczy czy napisem ISAF...
kubisz
Moderator

Postprzez Robroy1 » 04 sty 2015, 23:06

No to wbiłeś zagwozdkę ;) . W tej kratce to można włożyć zapewne butelki, jakieś papu, apteczkę? i tyle. Tylko pytanie czy jak podnosili klapę bagażnika, to kratka zostawała? (rozumiem, że jest ona jakoś na stałe zamontowana? Spaw? czy jakieś linki po uchwytach- chociaż tego akurat nie widać?) Bo ja zamierzam bagażnik otworzyć i powrzucać tam trochę gratów.
Obrazek
Robroy1

Następna strona

Powrót do Warsztat