M1151 Academy 1/35 + dodatki

Moderator: kubisz

M1151 Academy 1/35 + dodatki

Postprzez Sebastian » 02 paź 2013, 13:50

Witam wszystkich serdecznie w moim pierwszym wątku warsztatowym.

Model bazowy:
Academy M1151 Enhanced Armament Carrier
Obrazek
Dodatki:
Voyager Modern USMC Humvee M1151 w/IED
Def Model M1151 suspension + MT/R tire set
Legend Productions M1151 Detaling set
Legend Productions Rhino Anti IED Device
Legend Productions Humvee Tow Bar & Ibis Tek Bumper
SPK Model Lenses and taillights for M1151
Obrazek

Trochę nazbierało mi się tych dodatków, ale podobają mi się pojazdy obładowane wszelkimi "bajerami". :)
Jak na razie zaczynam się zagłębiać w temat. Pewnie coś będę poprawiał we własnym zakresie, ale proszę się nie spodziewać fajerwerków. :mrgreen:
Wszelkie uwagi i sugestie oczywiście mile widziane.
Zapraszam do śledzenia postępów.
Ostatnio edytowano 22 paź 2017, 16:56 przez Sebastian, łącznie edytowano 2 razy
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Re: M1151 Academy 1/35 + dodatki

Postprzez kubisz » 02 paź 2013, 13:59

Witaj serdecznie w swoim pierwszym wątku warsztatowym :gut: :piwo: Imponujący zestaw dodatków, do samego Humvee nic więcej Ci nie potrzeba. Pewnie dołożysz jakieś klamoty, tobołki itp., ale to zapewne też masz.

W in-boksie zestawu Academy wypisałem kiedyś coś takiego:
3 słabe punkty modelu Academy, czyli miejsca mogące sprawić kłopot ze spasowaniem:
- mocowanie deski rozdzielczej do przedniego okna: kanał nawiewu (element E9) przeszkadza w prawidłowym osadzeniu deski. Należy lekko podciąć w przednim oknie (element B7) miejsce, o które opiera się element E9 oraz zmniejszyć wypustkę montażową dla tego elementu w desce (element B2);
- mocowanie maski do dolnej części nadwozia: należy uważać na prawidłowe zamontowanie części filtra powietrza (elementy E12 i E59) do przedniego okna (element B7). Trzeba je przyklejać jednocześnie z montażem maski, wtedy wszystko ładnie się ułoży. Zbyt wysoko lub zbyt nisko przyklejony filtr i maska będzie odstawać (a wypustki montażowe w elemencie B7 nie ustawiają filtra w jednoznacznym położeniu);
- tylna klapa bagażnika (element B16) jest nieco za wąska w stosunku do paki, po jej przyklejeniu w pozycji zamkniętej są szpary między jej krawędzią, a wewnętrzną stroną nadkoli.

Z uwag dodam jeszcze to, że kawałkiem papieru trzeba załatać otwory w nadwoziu za kratkami klimatyzatorów naklejanymi na tylnych nadkolach. Po dołożeniu żywicznych klimatyzatorów z zestawu Legenda "M1151 Detaling set" będzie widać tam brzydkie łączenia. Po włożeniu tych pasków papieru i pomalowaniu ich na czarno wygląda to znacznie estetyczniej.

Później jeszcze Ci coś dopiszę, na razie jeszcze pytanie - trzymasz się konkretnego pojazdu, czy dowolność w ramach prawdopodobieństwa?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 02 paź 2013, 14:03

Sebastian+model+ dodatki= bardzo udana praca! Nie kokietuj tu z brakiem fajerwerków :rotfl:
A na poważnie- bardzo się cieszę, że zabrałeś się za ciężkiego humvee z dodatkami i ładunkiem. Z niecierpliwością czekam na efekty :gut:
makinen

Postprzez Sebastian » 02 paź 2013, 14:10

Dzięki koledzy za miłe przywitanie. :)

kubisz napisał(a):trzymasz się konkretnego pojazdu, czy dowolność w ramach prawdopodobieństwa?

Zdecydowanie dowolność. Podobają mi pojazdy w różnej konfiguracji. W jednym podpatrzę to i innym coś innego, i zrobię sobie "składaka". :)
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Postprzez kubisz » 02 paź 2013, 15:29

Sebastian napisał(a):
kubisz napisał(a):trzymasz się konkretnego pojazdu, czy dowolność w ramach prawdopodobieństwa?

Zdecydowanie dowolność. Podobają mi pojazdy w różnej konfiguracji. W jednym podpatrzę to i innym coś innego, i zrobię sobie "składaka". :)

Słusznie :git:

kubisz napisał(a):do samego Humvee nic więcej Ci nie potrzeba

Przepraszam, źle napisałem. Będziesz potrzebował elektroniki, bo w samym Humvee jest biednie, w Twoich dodatkach też nic nie ma :( Tak więc albo rękodzieło + prezenty od Kolegów, albo zakupy. W prezentach mogę pomóc i coś Ci podesłać.

Jeszcze takie pytanie - będziesz coś otwierał? Wszystko? Nic?
kubisz
Moderator

Postprzez Sebastian » 02 paź 2013, 18:50

kubisz napisał(a):Przepraszam, źle napisałem. Będziesz potrzebował elektroniki, bo w samym Humvee jest biednie, w Twoich dodatkach też nic nie ma :( Tak więc albo rękodzieło + prezenty od Kolegów, albo zakupy. W prezentach mogę pomóc i coś Ci podesłać.

Jeszcze takie pytanie - będziesz coś otwierał? Wszystko? Nic?

Tak coś podejrzewałem z tą elektroniką. Co ewentualnie musiał bym dokupić?
Co do otwierania to jeszcze nie wiem. Z jednej strony jakieś drzwi można by zostawić otwarte, ale trzeba by się postarać się o lepsze wykonanie wnętrza. ;)
Jeszcze pomyślę.

Zaciekawiło mnie takie zdjęcie:
http://i1117.photobucket.com/albums/k58 ... z6/151.jpg
Mam trzy pytania
1. Co to za antena z tyłu pojazdu? Za urządzeniem Boomerang
2. Czy jest możliwe, że są zamontowane dwie anteny BFT nad oknem i na masce? A może jedna to coś innego?
3. Co to za rodzaj tarczy osłaniającej M2? Jakaś firma produkuje coś takiego?
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Postprzez kubisz » 02 paź 2013, 19:37

Sebastian napisał(a):Tak coś podejrzewałem z tą elektroniką. Co ewentualnie musiał bym dokupić?

Z elektroniki najciekawiej będzie wyglądał zestaw radio SINCGARS + system BFT. Radio masz w zestawie (radio + głośniki + słuchawka). Z systemu BFT masz niestety tylko 2/5 składowych - antenę zewnętrzną (elementy E27 i E28) oraz monitor (elementy E76 i E77). Brakuje klawiatury, jednostki centralnej i odbiornika GPS (DAGR). Kupować nic nie musisz. Ode mnie dostaniesz klawiaturę i DAGR oraz dodatkowo skrzynkę interkomu (z modelu M1114). Dostaniesz też jednostkę centralną, ale mam niezbyt dobry odlew, sporo dziurek po pęcherzykach. Pomalujesz surfacerem i uznasz, czy Ci się nadaje. Jak nie - załatasz, zasłonisz mapą, zrobisz na jej podstawie nową - zadecydujesz. Niech to będzie mój rewanż za kanistry, beczki i przede wszystkim PKM :piwo: .

Sebastian napisał(a):Co to za antena z tyłu pojazdu? Za urządzeniem Boomerang

Anteny radiowe, możesz znaleźć takie np w tym zestawie Voyagera.

Sebastian napisał(a):Czy jest możliwe, że są zamontowane dwie anteny BFT nad oknem i na masce? A może jedna to coś innego?

Jak widać - jest możliwe. Obie to BFT. O właśnie - widać tutaj dobrze jeszcze jeden brakujący element systemu BFT - malutki, zielony dysk anteny GPS (służy do ustalenia pozycji pojazdu), mocowany tuż przed właściwą anteną BFT.

Sebastian napisał(a):Co to za rodzaj tarczy osłaniającej M2? Jakaś firma produkuje coś takiego?

Choć często widywałem takie tarcze, to jakoś nazwa/typ nigdy mi się nie rzuciły w oczy. Wiem tylko, że w żadnym zestawie takowej nie znajdziesz.

Jeszcze jeden babol zestawu Academy. Jest w nim tylko jedna gaśnica systemu AFES, powinny być dwie (obie strony ściany działowej kabina/bagażnik), brakuje także skrzynki sterowania (małe, prostokątne pudełko z czerwoną płytą czołową, montowane tuż nad stolikiem z radiem obok kierowcy). Gdybyś chciał otwierać bagażnik, jedną gaśnicę musiałbyś dorobić.

Pamiętaj także, że jeżeli zamontujesz antenę/anteny Duke i otworzysz bagażnik, musisz dorobić skrzynkę sterowniczą. Jeżeli zamkniesz bagażnik, problem znika. Fajnie wygląda opcja z dwiema antenami Duke (jedna z tyłu, druga z boku maski - tak jak masz na "okładce" zestawu waloryzacyjnego Voyagera). Takie zestawienie elektroniki bym Ci polecał - w dziurze w dachu bagażnika zwykła antena radia SINCGARS, do tego 2 x Duke. No i z przodu Ibis Tek i Rhino. Miodzio :mrgreen: :git: Oczywiście możesz dorobić np. system Boomerang (jeszcze nie widziałem go na żadnym modelu Humvee w sieci), ale za dużo grzybów w barszcz - sam wiesz ;) No i nie wiem, jak wygląda jakieś sterowanie tym systemem (a musi być jakiś choćby mały pierdolnik w środku).
kubisz
Moderator

Postprzez Sebastian » 03 paź 2013, 06:37

Dziękuję bardzo za informacje.
Chętnie przygarnę elementy elektroniki. Resztę załatwimy na PW.

kubisz napisał(a):Jak widać - jest możliwe. Obie to BFT.

No i fajnie. Będą zamontowane dwie anteny w modelu. :)

kubisz napisał(a):O właśnie - widać tutaj dobrze jeszcze jeden brakujący element systemu BFT - malutki, zielony dysk anteny GPS (służy do ustalenia pozycji pojazdu), mocowany tuż przed właściwą anteną BFT.

Myślę, że nie będzie większego problemu z dorobieniem. :gut:

Co do reszty osprzętu gaśnic, anten i innych "bajerów" będę się jeszcze zastanawiał.
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Postprzez kubisz » 03 paź 2013, 06:56

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała: model ma nieprawidłowy tłumik. Jest on jednoczęściowy, jak w starszych wersjach Humvee. Powinien być dwuczęściowy (tłumik + katalizator). Prawidłowy w swoich modelach M1114 zrobiło Bronco, zerknij do in-boxów i warsztatów. Prosty sposób na przerobienie - z zestawowego tłumika M1151 odcinasz dwie części o odpowiednich długościach. Tłumik ma okrągły przekrój, więc po prostu sklejasz obie połówki i zaszpachlowujesz dziurę od strony cięcia. Katalizator jest owalny w przekroju, więc obie połówki uciętego zestawowego tłumika nieco odchudzasz na papierze ściernym, potem sklejasz razem i wyrównujesz miejsca sklejenia, potem znów zaszpachlowujesz dziurę od strony cięcia. Dorabiasz mały odcinek rury łączacy oba elementy i gotowe :git:

W tym i poprzednich postach na niebiesko zaznaczyłem Ci poprawki konieczne przy tym modelu. Będzie Ci łatwiej potem tego szukać.

Co do dwóch anten BFT - jedną masz z zestawu, drugą z waloryzacji Voyagera. Weź pod uwagę, że obie nieco się różnią - spawdź, jak bardzo i czy nie będzie się to rzucało w oczy w przypadku zamontowania obu.
kubisz
Moderator

Postprzez Sebastian » 03 paź 2013, 07:25

kubisz napisał(a):model ma nieprawidłowy tłumik.

Raczej na pewno pokuszę się o przeróbkę tego elementu.

kubisz napisał(a):Co do dwóch anten BFT - jedną masz z zestawu, drugą z waloryzacji Voyagera.

Trzecią z zestawu Legenda. :)
Myślę, że coś się wybierze. Ta nad oknem będzie trochę schowana w obudowie, najładniejszą dam na maskę i będzie dobrze. :)
Pozdrawiam
Sebastian
Sebastian

Następna strona

Powrót do Warsztat