M1025A2 Regulacja Ruchu - Academy + scratch 1:35

Moderator: kubisz

M1025A2 Regulacja Ruchu - Academy + scratch 1:35

Postprzez Zderzak » 12 cze 2012, 13:19

Witam!

Po ponad roku zmagań z modelem nareszcie udało mi się ukończyć kolejnego, trzeciego krajowego Humvee. Tym razem wybór padł na M1025A2 w ciekawym malowaniu Regulacji Ruchu 18 batalionu powietrznodesantowego z Bielska-Białej w ok. 2010r.

Decydując się na taki wariant natrafiłem na nie lada trudności z dokumentacją. Stąd też na wstępie chciałbym podziękować następującym osobom za pomoc, bez której model nie istniałby w obecnej formie. Dziękuję:
-Panu Robertowi, autorowi blogu: http://www.zwierzak777.blog.onet.pl/
-Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Bielsku-Białej, a w szczególności Panu Łukaszowi,
-a także Panu st. kpr. S. z 18bpd (jeśli kiedyś to przeczyta, będzie wiedział o kogo chodzi).

Teraz słów parę o budowie. Przede wszystkim link do warsztatu, gdzie można znaleźć w miarę dokładną relację z budowy.
WARSZTAT

Dla tych, którzy jednak nie mają czasu lub ochoty przeglądać kilku stron, pokrótce pozwolę napisać sobie kilka słów komentarza.

Do budowy wykorzystałem następujące elementy:

-ACADEMY – 13405 – M998 I.E.D. Gun Truck - m.in. podwozie, przednia osłona, nadwozie (część dolna), rama przednich szyb, maska,
-TAMIYA – 35263 – M1025 Humvee Armament Carrier - gęsty grill, dach, górna klapa bagażnika, obrotnica, drzwi,
-BLAST MODELS – BL35027K - M1025 HUMVEE Wheels Aggressive pattern with new rim,
-różne części z blaszek Eduarda: 35023 - M-1025 Hummer oraz 35629 - M-1025 Hummer Detail.
-żywiczne fotele nowego typu Legend Productions
-żywiczne kanistry Plus Model,

Ponadto we własnym zakresie powstały:
-zderzak i tylna zabudowa, osłony strzelca, podstawa mocowania KMu, elementy wnętrze, osłony podwozia, przednia wyciągarka, stroboskopy i wiele wiele innych.

Model jak zawsze u mnie malowany pędzlami, farbą bazową Humbrol 102. Jedynie białe pasy naniesione zostały częściowo pędzlem jak i sprayem samochodowym. Wash olejny i suchy pędzel Van Gogh'a, tablice rejestracyjne, kalkomanie i oznaczenia priorytetu drogowego powstały we własnym zakresie.

Muszę przyznać, że kilkakrotnie podczas budowy miewałem momenty zwątpienia, nie byłem pewien efektu końcowego, który jednak w zupełności mnie usatysfakcjonował. Humvee prezentuje się na półce obok pozostały modeli bardzo ładnie, a jego wyjątkowy wygląd jest dużym uatrakcyjnieniem kolekcji.

Na koniec chciałbym zauważyć, że pewien wkład własny połączony wraz z pozostałościami po różnych modelach może spowodować, że nawet przeciętny model Academy stanie się prawdziwą perełką w całej kolekcji. Choć oczywiście sam zestaw bazowy stanowi niewielki ułamek ostatecznej repliki.

Osobiście jestem niezwykle dumny i przyznam, że będzie to chyba mój ulubiony pojazd z całej kolekcji Humvee.

Pozostawiam Was zatem ze zdjęciami efektu finalnego. Jak zwykle, czekam na komentarze i wszelkie pytania :git: .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Warsztatowe zdjęcia wnętrza, które jeszcze zostało zmodyfikowane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na koniec pragnę podziękować konkursowym "rywalom", kolegom zarówno za to, że zgodzili się poczekać na ukończenie przeze mnie modelu, jak i za wspólną zabawę. Powstało kilka bardzo ładnych Humvee, moim zdaniem na bardzo wyrównanym poziomie :piwo: :git: .

Pozdrawiam!
Konrad
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: M1025A2 Regulacja Ruchu - Academy + scratch 1:35

Postprzez kubisz » 12 cze 2012, 13:45

No to najpierw powyłapuję drobiazgi, jako i Ty czynić lubisz :jezyk:
- mam wrażenie, że dach bagażnika lekko rozszedł Ci się dołem, z tyłu. Ten element Academy ma taką tendencję. Klapa bagażnika jeżeli jest wklejana, to niweluje ten efekt, ale przy klapie otwartej trzeba się postarać, żeby to dobrze zrobić;
- koguty trochę psują efekt, są trochę za duże i mają inny kształt. W sumie żadna w tym Twoja wina. Wiem, jak trudno znaleźć odpowiednie diody(lub cokolwiek innego), sam na tym poległem;
- ale osłony kogutów mogłeś jednak zrobić. Może trochę pracy by z tym było, jednakże efekt byłby tego warty. No chyba, że obawiałeś się tego, o czym teraz pomyślałem. Tzn., że z osłonami koguty wyglądałyby na jeszcze większe;
- świetnie wyszły białe pasy z tyłu nadwozia, a na masce o klasę gorzej. Ale chyba retuszowałeś coś tam, bo wydaje mi się, że poprawiły się od ostatnich zdjęć w warsztacie;
- spróbuj jeszcze zaakcentować washem obudowę wlewu paliwa z jej lewej strony (patrz 3. zdjęcie). Z prawej strony jest fajnie, z lewej biała farba wychodzi na tę obudowę;
- pionowe smugi na przedniej tarczy celowe?

A poza tymi pierdołami - genialny model, możesz naprawdę być z niego dumny. Już wcześniej myślałem, że mam pewniaka do oddania głosu, a tu znowu trzeba będzie dumać...

:git: :git: :git:

Zdjęcie grupowe wszystkich swoich Humvee byś zrobił :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 12 cze 2012, 13:51

właściwie jak to oglądam ( i nie tylko to), to mi się odechciewa dalszej roboty :cry:

kolejny extra polski humvee...i co tu więcej dodać...
makinen

Postprzez Zderzak » 12 cze 2012, 13:55

kubisz napisał(a):dach bagażnika lekko rozszedł Ci się dołem, z tyłu. Ten element Academy ma taką tendencję.

Nie, masz złe wrażenie :jezyk: . Tym bardziej, że jest to dach Tamiyi, a ta ma nadwozie szersze od Academy, więc jeśli już to mógł się ścieśnić.

kubisz napisał(a):są trochę za duże i mają inny kształt

Hmm, co do kształtu. Może mamy inne zdjęcia, ale wg mnie jest prawie taki jak w oryginale. Ale sam zauważyłeś, że to już nie zależy ode mnie. Mogły by być trochę bardziej stożkowe, jeśli o to Ci chodzi. Natomiast co do wielkości, to miałem czasami wrażenie, że są za małe nawet. W moim odczuciu za duże nie są :) .

kubisz napisał(a):Tzn., że z osłonami koguty wyglądałyby na jeszcze większe;

Jak pisałem wyżej, ja nie uważam, ze są za duże. Natomiast co do osłon to rozważam zdobycie fototrawionek. Jeśli się uda to zamontuję, samemu tworząc popsułbym tylko efekt.

kubisz napisał(a):świetnie wyszły białe pasy z tyłu nadwozia, a na masce o klasę gorzej.

Wyszło jak wyszło. Z tym czym dysponowałem, jestem więcej niż zadowolony. Zdjęcia mocno dają po oczach, zwłaszcza, że biały odbija dużo światła. Gołym okiem jest dobrze :gut: .

kubisz napisał(a):spróbuj jeszcze zaakcentować washem obudowę wlewu paliwa z jej lewej strony (patrz 3. zdjęcie).

Zobaczę potem na żywo i jeśli masz rację, poprawię.

kubisz napisał(a):- pionowe smugi na przedniej tarczy celowe?

Częściowo tak, częściowo nie. Ale jak przeglądałem różne zdjęcia, to przednia tarcza jest zazwyczaj strasznie podniszczona.

kubisz napisał(a):genialny model

Dzięki :kolor: :shock:

kubisz napisał(a):Zdjęcie grupowe wszystkich swoich Humvee byś zrobił :piwo:

Trzech krajowych mam. Będzie potem. Pięciu razem? Kiedyś będzie.

makinen napisał(a):kolejny extra polski humvee...i co tu więcej dodać...

Dzięki :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 12 cze 2012, 14:02

Zderzak napisał(a):
kubisz napisał(a):dach bagażnika lekko rozszedł Ci się dołem, z tyłu. Ten element Academy ma taką tendencję.

Nie, masz złe wrażenie :jezyk: . Tym bardziej, że jest to dach Tamiyi, a ta ma nadwozie szersze od Academy, więc jeśli już to mógł się ścieśnić.

Nie będę się kłócił o pół milimetra. Po prostu rzuciło mi się w oczy, że po prawje stronie (patrząc z tyłu) dach wychodzi poza linię boku nadwozia. Z lewej jest ok. Zwróciłem na to uwagę, bo te cholerne dachy bez klapy bagażnika czasem ciężko ujarzmić, szczególnie jak są klejone przy pomalowanym wnętrzu (czyli zawsze ;) ). Resztę argumentów przyjmuję, powiedzmy, że się wybroniłeś :jezyk: Zdanie podtrzymuję, a nawet poprawię na wielkie litery: GENIALNY :git:
kubisz
Moderator

Postprzez slawo » 12 cze 2012, 14:34

Wypowiadałem się już na temat tego modelu, ale uczynię to raz jeszcze - tym razem w galerii. Model po prostu świetny. Trochę banalne określenie, ale nie nasuwa mi się żadne inne - bardziej adekwatne. Wspominałem, żebyś poprawił białe pasy, bo w niektórych miejscach wyglądały... dziwnie. Ale teraz gdy model jest po wash'u i drybrush'u - cofam co powiedziałem. Wyglądają teraz naprawdę bardzo dobrze :git: W moim odczuciu, wybrałeś bardzo ciekawą wersję Humvee (jak zresztą wszystkie dotychczasowe w galerii konkursowej) i bardzo dobrze udało Ci się ją odwzorować. Daleko mi do poznania choć zalążka "anatomii" HMMWV, więc nie będę zgłębiał się w szczegóły. Jeszcze raz powtórzę, że model bardzo mi się podoba. Moje gratulacje, że go dokończyłeś w szybkim czasie (ostatnio sporo nadrobiłeś), co wcale nie odzwierciedliło się źle na jego efekcie końcowym. Jak wspomniał kubisz, tak i ja napomnę, że mam coraz to większy dylemat, co do oddania głosu w ankiecie. Życzę Ci, aby kolejne Humvee były co najmniej na równym poziomie. Pozdrówka :git:

P.S: Wspominałeś, że na żywo model wygląda dużo lepiej - wierzę na słowo :gut:
Obrazek
slawo

Postprzez BaldPuma » 12 cze 2012, 15:18

Bardzo mi się podoba :salut:

i dlatego "cytując jednego Kolegę :D " odpuszczam sobie szukanie ewentualnych błędów (zresztą dyskusja wyżej sprawę chyba do końca wyjaśniła)
.... Może kiedyś w przyszłości ...... w jakiejś odległej "galaktyce" ..... zobaczę oryginał - a przynajmniej dobre fotki ;)

Jeszcze raz - Super :piwo:
BaldPuma

Postprzez JUAN C. » 12 cze 2012, 21:40

Zderzak:
Congratulations, very good job! :git:
A scale model with great details, clean and very correct.
I like a lot, my congratulations.

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez piotrek1971 » 13 cze 2012, 06:34

Bardzo,bardzo fajny model.Ważne,że pokonałeś chwile zwątpienia i powstał kolejny wyjątkowy Polak do Twojej kolekcji.
Pozostaje mi tylko powielić zachwyty kolegów i pogratulować :git: :piwo:
piotrek1971

Postprzez maverick » 13 cze 2012, 10:07

Bardzo fajny model. Moim zdaniem obok ŻW jest to najciekawsza wersja naszych "zielonych" humvee... Pewnie dla tego, że wyróżniają go białe pasy, napis na drzwiach i koguty. Przypomina mi trochę "gazika" z napisem milicja i białymi pasami :jezyk:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Galeria