M 1025A2 based GMV-S Academy+ dodatki

Moderator: kubisz

M 1025A2 based GMV-S Academy+ dodatki

Postprzez makinen » 14 gru 2012, 11:57

Cóż- dobrnąlem do końca, choć finał był niemiły. Generalnie jestem zadowolony, choć świadomy pewnych niedociągnięć. Bałem się tego modelu, więc uważam, że i tak wybrnąłem w miarę obronną ręką (pomimo drzwi i zawalonego siedzenia operatora :D ). podczas montażu zwiniętej plandeki kusiło mnie zrobić ją rozwiniętą, bo fantastycznie wyglądała na tobołach, ale szkoda było przykrywać manele. Może przy kolejnym dumvee...? 8-)
koniec gadania-pociski do granatnika nie pomalowane- nadal brak złotej farby, ale już kupiłem :salut:
No i niestety kompletnie nie wychodzą mi zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

warsztat---> viewtopic.php?f=7&t=944
makinen

Re: M 1025A2 based GMV-S Academy+ dodatki

Postprzez kubisz » 14 gru 2012, 12:16

Rzeczywiście zdjęcia nieco zażółcone. Może powinieneś ustawić balans bieli w aparacie? Ale nawet na nich widać, że to naprawdę świetny model :git: Widać postępy w Twoim warsztacie, bierzesz się za coraz większe doróbki, malowanie też Ci coraz lepiej wychodzi (nie widać zbytnio przygody z maską, choć może odpowiednio robiłeś fotki :jezyk: Troszkę smugi widać na zdjęciach). Tak trzymaj :git:

Ja bym jeszcze spędził przy modelu kilka chwil:
- poprzywiązuj tobołki, plecaki itp. Np. kartony i plecak na półce na tylnym zderzaku leżą luzem;
- jedną skrzynkę w bocznym mocowaniu masz nieprzypiętą paskiem;
- trochę napiąłbym linkę wyciągarki;
- jeden z wyrzutników granatów dymnych jest szczerbaty. Poszukaj ułamanego elementu albo z jakiejś rurki dorób pustą "lufę";
- dlaczego dałeś karabiny M60 do swingarmów :?: :shock:
- teraz dopiero zauważyłem maleńki drobiazg: w stelażu na skrzynki amunicyjne na obrotnicy brakuje Ci z przodu elementu zamykającego go od przodu. Teraz przy hamowaniu strzelec dostałby skrzynką w plecy. Albo wpadłaby do środka ;)

Te uwagi to duperele. Gratuluję bardzo udanego modelu :!: :git:
kubisz
Moderator

Postprzez kamil83 » 14 gru 2012, 12:20

Dla mnie bomba. Byłem ciekaw jak maska wygląda po remoncie Widać, że jest ok. Całość mi się bardzo podoba. Przydałaby się jeszcze podstawka i może figurant.
kamil83

Postprzez makinen » 14 gru 2012, 12:25

Kuba- brakującego elementu skrzynki nie widziałem :shock: . Pasek przy małych skrzynkach celowo odpięty ;) . Tobołki na tylnej półce chyba rzeczywiście bez sensu się trzymają- domontuję taśmę. Uzbrojenie pokładowe...cóż- słaba część modelu. Planuję zakupy blaszek/wyposażenia/broni, więc z pewnością wymienię. Chyba, że zamontuję wczesniej pokazane z japońskiego LAVa, tylko niezbyt wiem, co mam tam przerabiać :? .
makinen

Postprzez Zderzak » 14 gru 2012, 12:26

No więc zacznę od tego co mi się podoba. Oczywiście cała sylwetka i ogólny wygląd modelu, kawał dobrej roboty, zwłaszcza, że bazą nie był żaden z lepszych modeli Humvee. Fajna koncepcja, chyba ładne malowanie i brudzenie. Chyba, bo zdjęcia bardzo przekłamane. Mam wrażenie, że robisz je przy świetle żarówki? W każdym razie masz źle ustawiony balans bieli oraz niedoświetlony cały pojazd. Koniecznie zrób lepsze zdjęcia, bo oprócz kształtów i obecności poszczególnych elementów, zbyt wiele nie można napisać chociażby na temat kurzenia. Kawał dobrej roboty, ale czas najwyższy zacząć dbać o każdy, nawet najdrobniejszy detal, a kilka błędów udało mi się znaleźć. Zanim jednak do nich przejdę, gratuluję ostatecznego efektu oraz samozaparcia przy całkiem sporej ilości przeróbek, doróbek :piwo: .

No ale teraz część niekoniecznie miła, mianowicie błędy.
-Co się stało z jednym granatnikiem zasłony dymnej? Nawet jakby został wystrzelony, to przecież powinna zostać tulejka.
-Kabel do owych granatników wydaje się być za gruby.
-Dziwi mnie koncepcja opon. Masz założone 4 koła z oponami SS, a na zapasie wisi AP. Z kolei na pace leży znowu koło SS. Bynajmniej dla mnie trochę dziwne jest takie ułożenie, ale może się nie znam :jezyk: .
-Granatnik Mk.19 raczej nie wytrzymałby długo w tak idealnie poziomej pozycji.
-Razi mnie tak mocno srebrna końcówka rury wydechowej.
-Na skrzynce amunicji do Mk.19 masz przepiękny ślad łączenia form :| .
-Wyrzutnia AT-4 była chyba czymś przywiązywana do włazu obrotnicy, jeśli dobrze kojarzę fakty.
-Na lewej barierce przedziału ładunkowego masz przyklejony jakiś ciemny element. Też piękny szew został.
-Na przyszłość dorób dźwignie regulacji fotela ;) .
-Nie podoba mi się przód Humvee. Zawiasy maski chyba są w powietrzu, natomiast połączenie wyciągarki, ramy i osłony jest jakieś zakręcone. Chyba wystaje zbyt do przodu.
-Słupki drzwiowe przemilczę, zupełnie inne niż prawdziwym pojeździe.
-Odegnij wycieraczkę, bo się chyba skrzywiła.

Niby lista długa, no ale to wszystko pojawiło się w modelu. Może warto poświęcić trochę więcej czasu na detale. Szybkie tempo i dbanie o ogólne kształty nie jest idealnym wyjściem, mam wrażenie, że dbasz o wygląd z grubsza, pomijając wiele małych, "nieistotnych" elementów.

Ogólnie jednak model przyjemny w odbiorze :piwo: .
-I pytanie z czystej ciekawości. Gdzie idzie kabel od anteny satelitarnej?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 14 gru 2012, 12:38

Zderzak- dzięki za opinię. Kilka "baboli" jest mi znanych, inne pewnie wymieniłeś. Trzeba będzie na przyszłość uważać- sam sobie poprzeczkę podnoszę, więc to zobowiązuje.
Granatnik jest ruchomy, więc moge dać mu odpocząć w pozycji "biernej" :D
Kabel instalacji sat- teoretycznie wchodzi w szparę- jeśli jest pomiędzy klapą tylną, a kadłubem. Myślę, że w rzeczywistości jest to mało prawdopodobne :czyta: . Nie ma problemu z przełożeniem.
Co do obecności dwóch rodzajów kół- temat zaadresowałem wcześniej do Kubisza i uznaliśmy, że może tak być- w końcu to modułowa konstrukcja zezwalajaca na wiele :D . A na poważnie- mogło tak w rzeczywistości być :salut:
makinen

Postprzez kubisz » 14 gru 2012, 12:46

makinen napisał(a):Kabel instalacji sat- teoretycznie wchodzi w szparę- jeśli jest pomiędzy klapą tylną, a kadłubem. Myślę, że w rzeczywistości jest to mało prawdopodobne :czyta: . Nie ma problemu z przełożeniem.

Pod anteną radia jest standardowo dziura na kable. Daj tam, dwa mogą się raczej spokojnie zmieścić. Inna sprawa, że nieco "pancerny" ten kabelek. Może przy przekładaniu wymień go na cieńszy? No i popraw przynejmniej część uwag Zderzaka i moich. I zrób potem galerię wersja bis w lepszym świetle :git:

Tak w ogóle to bardzo cieszy mnie kolejny gotowy Dumvee. Mało tego na forum...
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 14 gru 2012, 13:31

Dla mnie bomba - szacunek za doróbki/przeróbki/etc. :git:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez piotrek1971 » 14 gru 2012, 13:32

Koledzy wymienili co do poprawek,popraweczek,ja nie od tego jestem.
Ja na Dumvee sie jeszcze nie porywam,bo wiadomo do budowy wersja nie jest łatwa.
Dlatego tym bardziej gratulacje :salut: :git: .Piękny modelik postawisz na półce.
Taka mała uwaga ,może nie warto się spieszyć z galerią,doprowadzić wszystko do końca,na spokojnie,bo zrozumiałem,że poprawki będą.
Wieczorem :piwo: za udany warsztat.
piotrek1971

Postprzez grzes430 » 14 gru 2012, 15:03

Bardzo dobrze wykonany model. :king:
Nie zapomnij o zdjęciach po poprawkach :git:
grzes430

Następna strona

Powrót do Galeria