Dongfeng Meng Shi - Hobby Boss (82467)

Moderator: kubisz

Dongfeng Meng Shi - Hobby Boss (82467)

Postprzez kilkenny » 13 sie 2012, 18:55

Kilka słów na zakończenie.
Do maskowania stosowałem taśmę Tamiya
Do wykonania pikseli na modelu użyłem farb:
- Model Master 1706 (piaskowy),
- Vallejo 70.857 (jasnozielony MC079),
- Mr Color 303 (ciemniejszy odcień zieleni),
- Mr Color 309 (najciemniejszy odcień zieleni),
- wnętrze to Revell 39,
- koła Vallejo Air 001 ,
- deska - nie mogłem dobrać koloru, więc zastosowałem podkład Surface Primer (light gray) firmy Tamiya,
- fotele Model Master 4754 (ciemnoszary),
- podkład pod klosze lamp, lusterka to Model Master 1401.

Przy kołach trzeba się trochę napocić i to nie malowanie okręgów przysporzyło najwięcej kłopotów, a spasowanie felg do opon, gdyż felga po sklejeniu okazała się za wąska w stosunku do opony. Kończyło się to tym, że opona wyskakiwała poza felgę, jeśli ktoś będzie budował ten model proponuje pomalować felgi i spasować z oponą, zamaskować maskonem felgę, a następnie malować opony (stresu mniej), do malowania opon podchodziłem dwa razy, za pierwszym razem była to biała farba Model Master, niestety przy pierwszej opcji upychaniu felg farba pękała i łuszczyła się, wiec nie polecam. Spróbowałem białej Vallejo Air i to był strzał w dziesiątkę :) farba trzyma się rewelacyjnie nawet po delikatnym uginaniu opon (tu i ówdzie mi wyskoczyła i musiałem dopychać).
Blachy Voyager Model - użyłem ich tylko na osłonę grilla na masce, siatki pod osłony grilla, zegary oraz te śmieszne chińskie znaczki, reszta blach schowana głęboko (odpalę za browara razem z prawie kompletem zestawowych blach do chińczyka). W czasie pracy z tymi blachami domownicy poznali kilka nowych wulgaryzmów i już wiem, że choćby mnie przypalali nigdy nie zakupię blach Voyagera.

Suchy pędzel próbowałem i jest, nic nie widać.... ale uwierzcie na słowo :)

A teraz galeria:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
rodzinka w komplecie:
Obrazek
kilkenny

Re: Dongfeng Meng Shi - Hobby Boss (82467)

Postprzez grzes430 » 13 sie 2012, 19:08

Podoba się, szczególnie malowanie. Ale za czysty dla mnie ;)
grzes430

Postprzez kilkenny » 13 sie 2012, 19:22

grzes430 napisał(a):Podoba się, szczególnie malowanie.

Dzięki grzes430 :)
grzes430 napisał(a):Ale za czysty dla mnie ;)

Dla mnie też za czysty, ale został wypucowany na paradę, inaczej Hu Jintao do kopalni uranu by mnie zesłał, albo do odbudowy wielkiego muru :)... po co się narażać :D
kilkenny

Postprzez Zderzak » 13 sie 2012, 19:30

Wyszedł bardzo ładnie. Taka odskocznia od wszystkich Humvee na forum dodatkowo go uatrakcyjnia. Akurat schemat malowania w tym modelu jest zaletą, więc gratulacje, że go wybrałeś i nie bałeś się go stworzyć. Troszkę brakuje mi washa, ale mimo to bardzo podoba mi się ten Chińczyk :git:
kilkenny napisał(a):choćby mnie przypalali nigdy nie zakupię blach Voyagera.

A widzisz. Ja mam super doświadczenia z blachami Voyagera, zresztą z innymi też. Bardzo dobrze mi się pracuje z nimi i często nawet żałuję, że pewne elementy trzeba dorobić samemu bo nie ma ich na blachach. Ale Ty udowodniłeś, że model bez tysiąca dodatków też może wyglądać bardzo ładnie :piwo: .

Szczerze, to sam chciałbym mieć to cudo w tym pikselowym malowaniu w swojej witrynce. Na pewno na żywo musi stanowić bardzo ładny akcent w całej kolekcji 8-) .

P.S. Kalkomanie nakładane z jakimiś specyfikami? Bardzo ładnie siadła ta gwiazda na drzwiach.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 13 sie 2012, 19:36

Niemal genialny :!: To "niemal" za brak bardziej wyrazistego "cieniowania" - washa chyba nie ma, a suchy pędzel jest, jak napisałeś, właściwie niewidoczny. Ale po pierwsze to tylko mój osobisty odbiór modelu, a po drugie - wykonanie sprawia, że te braki można uznać za pomijalne :git: No właśnie - ta wersja sama w sobie jest jakaś taka mało ciekawa (to oczywiście nie jest zarzut do autora), ale malowanie sprawia, że taki pojazd staje się cholernie efektowny :git:
No i obiektywnie trzeba przyznać, że Dongfeng ma przód ładniejszy, niż Humvee :gut:

Szkoda, że masz takie zdanie o blachach Voyagera. Nie skreślaj ich, bo moim zdaniem z kilku producentów, których elementy wykorzystywałem (osobne zestawy lub dołączane do modeli i konwersji, m.in. Eduard, Lion Roar, Legend Productions, Pro Art Models, Bronco) Voyagera oceniam najwyżej - z jego blaszkami pracowało mi się zdecydowanie najlepiej.
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 13 sie 2012, 19:44

kubisz napisał(a):No i obiektywnie trzeba przyznać, że Dongfeng ma przód ładniejszy, niż Humvee :gut:

Chyba jednak musisz zmienić na subiektywnie. Ja się z tym nie zgadzam, choć to też moja subiektywna ocena :mrgreen: . Humvee ma to coś, wygląda "pierwotnie" i kanciasto, ale to dodaje mu typowo wojskowego charakteru. Choć przyznam, że najładniej prezentuje się przód Humvee z przednią osłoną, np. polskie krajowe HMMWV.
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 13 sie 2012, 19:46

Dlatego po zdaniu z tym "obiektywnie" było puszczone oczko :gut:

Kilkenny - Adminowi się jedna z Twoich fotek spodobała (Portal) :git: Bo trzeba przyznać obiektywnie, że to jeden z najlepiej sfotografowanych modeli na forum :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 13 sie 2012, 20:16

Piękny model (podziwiam Cię za wykonanie tego pikselowego kamo :git: :git: ) Gratuluję fotki Admina :piwo:
Peter 1410

Postprzez makinen » 13 sie 2012, 20:37

Moje zdanie jest takie-
podoba mi sie bardzo za:
a. malowanie pixelowe i jego wykonanie- brawo :gut:
b. za prostą wersję, a jednak efektowną
c. za...zdjęcia- muszę to zaznaczyć, bo rzeczywiście prezentują model z najlepszych stron

teraz czas na warsztat LAVa na Modelworku 8-)
makinen

Postprzez kilkenny » 13 sie 2012, 20:38

Zderzak napisał(a):Wyszedł bardzo ładnie. Taka odskocznia od wszystkich Humvee na forum dodatkowo go uatrakcyjnia. Akurat schemat malowania w tym modelu jest zaletą, więc gratulacje, że go wybrałeś i nie bałeś się go stworzyć. Troszkę brakuje mi washa, ale mimo to bardzo podoba mi się ten Chińczyk :git:
Szczerze, to sam chciałbym mieć to cudo w tym pikselowym malowaniu w swojej witrynce. Na pewno na żywo musi stanowić bardzo ładny akcent w całej kolekcji 8-) .

P.S. Kalkomanie nakładane z jakimiś specyfikami? Bardzo ładnie siadła ta gwiazda na drzwiach.

Dzięki Zderzak :)... nie chciałem przesadzać z washem jest tam parę kropel zapuszczonych i przetartych, a dokładnie AK interactive 045.... spodobało mi się również to pikselowanie, chociaż żmudna to robota może się skusze na inne modele i stworzę paradę :) (hobby boss ma jeszcze jeden samochód, jakieś samobieżne działo i czołg w takim malowaniu w ofercie)

jeśli chodzi o kalki to zastosowałem pod 2warstwy sidoluxu, potem tradycyjnie (woda) położyłem kalki, po odsączeniu/odparowaniu wody zasmarowałem je płynem MR. MARK SOFTER firmy Mr. Hobby - trzeba dobrze odczekać, kalka się marszczy strasznie,a jak wysycha to tak się układa po 12h (dla pewności) jeszcze jedna warstwa sidoluxu i nie widać ze to kalka :)

kubisz napisał(a):Niemal genialny :!: To "niemal" za brak bardziej wyrazistego "cieniowania" - washa chyba nie ma, a suchy pędzel jest, jak napisałeś, właściwie niewidoczny. Ale po pierwsze to tylko mój osobisty odbiór modelu, a po drugie - wykonanie sprawia, że te braki można uznać za pomijalne :git: No właśnie - ta wersja sama w sobie jest jakaś taka mało ciekawa (to oczywiście nie jest zarzut do autora), ale malowanie sprawia, że taki pojazd staje się cholernie efektowny :git:
No i obiektywnie trzeba przyznać, że Dongfeng ma przód ładniejszy, niż Humvee :gut:

Dzięki Kubisz :)
jest wash i jest suchy ale bałem się przesadzać żeby nie spierniczyć czegoś i penie dlatego taka nędza z widokiem...
kubisz napisał(a):Szkoda, że masz takie zdanie o blachach Voyagera. Nie skreślaj ich, bo moim zdaniem z kilku producentów, których elementy wykorzystywałem (osobne zestawy lub dołączane do modeli i konwersji, m.in. Eduard, Lion Roar, Legend Productions, Pro Art Models, Bronco) Voyagera oceniam najwyżej - z jego blaszkami pracowało mi się zdecydowanie najlepiej.

miałem do czynienia z Eduard, Legend Productions i z blachami Voyagera te ostatnie dały mi równo popalić.
kubisz napisał(a):Dlatego po zdaniu z tym "obiektywnie" było puszczone oczko :gut:
Kilkenny - Adminowi się jedna z Twoich fotek spodobała (Portal) :git: Bo trzeba przyznać obiektywnie, że to jeden z najlepiej sfotografowanych modeli na forum :git:

:D :piwo:
kilkenny

Następna strona

Powrót do Galeria