Polski M1025A2 HMMWV - 18 bdsz Bielsko-Biała - Tamiya/Eduard

Moderator: kubisz

Polski M1025A2 HMMWV - 18 bdsz Bielsko-Biała - Tamiya/Eduard

Postprzez kubisz » 01 cze 2010, 06:46

Mój pierwszy Humvee w polskich barwach. Przedstawia modyfikację wersji M1025A2 HMMWV Armament Carrier z 18. batalionu desantowo-szturmowego z Bielska-Białej. Zacząłem go budować prawie dwa lata temu, jako pierwszego z kolekcji. Potem na dłuższy czas trafił do szafy i odpoczywał, kiedy powstawało pozostałych 12 Humvee. W końcu jednak wypadało go skończyć. Tak więc skończył jako trzynasty.
_________________________________________________________________________________________________________________________
My first Humvee in Polish colors. It depicts the modificated M1025A2 HMMWV Armament Carrier version from 18 Airborne Battalion from Bielsko-Biala. I started building it almost two years ago as the first of the collection. Then for a long time it went to the closet for rest, when the remaining 12 Humvees was built. In the end, it was fitting to finish. So it has been finished as the 13th.

Zbudowany przy użyciu zestawów / Built with such components:
- model / base: Tamiya 35263 - M1025 Humvee,
- elementy fototrawione / PE parts: Eduard 35629 - M-1025 Hummer Detail,
- barwione tabliczki znamionowe / PE coloured placards: Eduard TP516 - M-1025 Humvee Placards,
- żywiczny silnik / resin engine: CMK 3003 – M-998 Hummer Engine & Accesories,
- żywiczne koła nowego typu / new type resin wheels: Blast Models BL35027K - M1025 Humvee Wheels Aggressive pattern with new rim.
Do tego doszło sporo własnego rękodzieła i elementy takie jak / I've added a lot of scratch and such elements:
- przednia osłona i wyciągarka z zestawu / front bushguard and winch from Academy 13405 – M998 I.E.D. Gun Truck,
- żywiczne fotele z zestawu / resin seats from Legend Productions LF1159 - IDF Uparmored Humvee Conversion set,
- karabin PKM z zestawu / PKM machine gun from Dragon 3806 - Modern Machine Gun Set.

Model ma trochę błędów i zbytnich uproszczeń, dzisiaj kilka rzeczy zrobiłbym na pewno inaczej. Ale i tak jestem z niego dumny jak nie wiem co :mrgreen:
_________________________________________________________________________________________________________________________
The model has some errors and excessive simplifications, a few things I would do certainly otherwise today. But I am so proud of it, I do not know how much :mrgreen:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec kilka zdjęć "warsztatowych", przed zamknięciem nadwozia:
At the end some WIP pictures, before closing the body:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano 30 sie 2010, 06:19 przez kubisz, łącznie edytowano 1 raz
kubisz
Moderator

Re: Polski M1026A2 HMMWV - 18 bdsz Bielsko-Biała - Tamiya/Eduard

Postprzez Zderzak » 02 cze 2010, 19:24

Model dla mnie perfect. Włożona praca daje świetny efekt końcowy. :o W mojej ocenie, zdecydowanie Twój najlepszy model, no i moja ulubiona wersja Humvee. Wprawdzie sam wiesz, że trochę sobie uprościłeś tu i tam pomijając parę rzeczy, ale mimo to model cudeńko.
Zdecydowanie 11/10 :mrgreen: 8-)
Obrazek
Zderzak
Administrator

Re: Polski M1026A2 HMMWV - 18 bdsz Bielsko-Biała - Tamiya/Eduard

Postprzez kubisz » 04 cze 2010, 07:55

Zderzak napisał(a):Model dla mnie perfect. Włożona praca daje świetny efekt końcowy. :o W mojej ocenie, zdecydowanie Twój najlepszy model, no i moja ulubiona wersja Humvee. Wprawdzie sam wiesz, że trochę sobie uprościłeś tu i tam pomijając parę rzeczy, ale mimo to model cudeńko.
Zdecydowanie 11/10 :mrgreen: 8-)

Co do tego uproszczenia, to owszem - zawsze można zrobić więcej. W Dumvee dodałem i zmieniłem dużo więcej, a i tak jest jeszcze mnóstwo elementów pominiętych. Robiąc tego bielskiego Humvee nie miałem tyle dokumentacji, ile mam teraz.
Dzięki za miłe słowa :piwo:
kubisz
Moderator

Re: Polski M1025A2 HMMWV - 18 bdsz Bielsko-Biała - Tamiya/Eduard

Postprzez JUAN C. » 26 sie 2011, 21:46

I like much your Humvee Kubisz, all open and everything in view, a clean model of exhibition, very well worked and with many details, I repeat: I like much. :git:
In your explanation (if my translator has not drunk), you say that your scale model has some errors and excessive simplifications: very well, according, Ok; but for my eyes the result is excellent, I do not dedicate myself to count rivets or to be a "panzercoña" as we say in Spain.
Congratulations Kubisz , you have very good hands. :piwo:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Bardzo podoba mi się Twój Humvee Kubisz, cały pootwierany i ze wszystkim na widoku, taki model wystawowy, dobrze zrobiony i z dużą ilością detali, powtórzę: bardzo mi się podoba. :git:
W opisie (o ile mój translator nie był pijany) napisałeś, że model ma trochę błędów i uproszczeń: cóż, może tak; ale w moich oczach rezultat jest świetny, nie poświęcam się, żeby liczyć nity lub być "panzercoña", jak mawiamy w Hiszpanii.
Gratulacje Kubisz, masz bardzo dobrą rękę. :piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 27 sie 2011, 13:06

Dzięki za miłe słowa :piwo:
Moderator

Postprzez JUAN C. » 27 sie 2011, 13:24

kubisz napisał(a):Dzięki za miłe słowa :piwo:

. . . and totally free !. :lol: :lol: :lol:
:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez dr.watson » 01 wrz 2011, 19:03

Mnie szczena opadła dosłownie... Ja też robię Hamerka ale wersję M1151 z Akademika, jest to moje pierwsze w ogóle auto, że tak powiem. Siedzę w pancerce i męczę swojego Hamerka, ale to co teraz widzę to mnie aż zniechęciło do mojego... :( Niedługo wstawię foty.
Kurka, naprawdę mucha nie siada.. :) :piwo:
dr.watson

Postprzez kubisz » 01 wrz 2011, 21:29

Dzięki za miłe słowa. I witaj na forum :piwo: Pokazuj co tam majstrujesz, chętnie pomogę, jeżeli będzie taka potrzeba :git:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 01 wrz 2011, 22:28

Dr. Watson, welcome to the forum. :piwo:
JUAN C.

Postprzez kamil83 » 03 paź 2011, 00:00

Ten modelik zawsze mi się podobał. Chyba już pokazywałeś na innych forach, dlatego go kojarzę. Świetny model :piwo:
kamil83

Następna strona

Powrót do Galeria