Commando Hummer (Italeri) oraz M-966 Hummer (Academy)

Moderator: kubisz

Commando Hummer (Italeri) oraz M-966 Hummer (Academy)

Postprzez kilkenny » 13 lut 2012, 11:52

Witam,
a więc za namową czas na ujawnienie się z galerią mojego drugiego i trzeciego humvee w mojej krótkiej karierze modelarskiej. Pierwszy humvee zaprezentowałem w galerii "Mój pierwszy HUMVEE".

drugi:
Commando Hummer firmy italeri - prezent, przy robieniu go również zrezygnowałem z dodatków typu placek imitujący siatke maskującą, ale zacząłem podglądać jak ludzie kleją i jakie dodatki stosują, pierwsza rzeczą jaką zrobiłem to "wysłałem w kosmos koła" i dokupiłem żywiczne w jadarhobby, drugą rzeczą jaką zrobiłem to oklejenie plastikowego dachu chusteczką higieniczną - dało to taki efekt, że wizualnie oraz przy dotyku jest wrażenie brezentu, a nie pomalowanego wypolerowanego plastiku, pierwszy raz zastosowałem ten patent na siedzeniach, na koniec lekko przykurzyłem już chyba nieprodukowanymi pigmentami Talens. Model sklejałem prosto z pudła ucząc się bardziej sklejać takie pojazdy. Italeri średnio mi się sklejało, odbiło się to niestety na modelu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trzeci:
M-966 firmy Academy - zakup własny... przy trzecim pojechałem z fantazją koniecznie chciałem mieć coś z polską flagą, dodatkowo zamarzyłem sobie otwartą maskę i stworzyłem coś co w rzeczywistości nie istnieje takie małe SF.
kalki leża w miejscach przypadkowych, był to test dla kalek oraz płynów do kalek wiec jak je kładłem zależało mi na miejscach wypukłych, brudzenie to dalej pigmenty Talens, ale juz lekko zmodyfikowane i pomieszane, koła z jadarhobby (zestawowe wylądowały na pierwszym humvee), silnik żywica CMK, malowanie bez dokumentacji "na czuja", maska podpatrzona chyba już na forum humvee-models, bardzo daleka do doskonałości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

wiem że daleko mu do humvee... tu i ówdzie powinny być zastosowane jeszcze poprawki modelarsko-malarskie ale jak na trzeci jestem z niego zadowolony...
jest i czwarty (Italeri), który stosuje jako poligon, ale on skończy na dioramie pt: "Wylecieliśmy na minie, ale żyjemy" ....
i piąty M-1151, który teraz buduję, śledząc forum oraz wspierany przy budowie, radą i pomocą Kubisza
Ostatnio edytowano 15 lut 2012, 08:30 przez kilkenny, łącznie edytowano 1 raz
kilkenny

Re: Commando Hummer (Italeri) oraz M-966 Hummer (Academy)

Postprzez Zderzak » 13 lut 2012, 12:00

Modele całkiem ładne. Obu na dobre wyszła zmiana kół. Wyglądają całkiem fajnie :git: . Choć co do ostatniego modelu, to pojechałeś z nim nieźle... :roll: No ale sam pisałeś, że chciałeś coś z polską flagą i sam zauważyłeś, że jest to bardzo duży SF ;) . Może w takim razie wybudujesz jakiegoś polskiego, prawdziwego Humvee?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kamil83 » 13 lut 2012, 12:02

Ogólnie modeliki fajne, ale tak jak wspomniał Zderzak drugi model to totalne SF.
kamil83

Postprzez kilkenny » 13 lut 2012, 12:07

Zderzak napisał(a):Modele całkiem ładne. Obu na dobre wyszła zmiana kół. Wyglądają całkiem fajnie :git: . Choć co do ostatniego modelu, to pojechałeś z nim nieźle... :roll: No ale sam pisałeś, że chciałeś coś z polską flagą i sam zauważyłeś, że jest to bardzo duży SF ;) . Może w takim razie wybudujesz jakiegoś polskiego, prawdziwego Humvee?

...pewnie że wybuduje, już zbieram materiały potrzebne do tego zadania... tylko u mnie jest kolejka nie lubię brać kilku rzeczy na raz, po M-1151, zabieram się za śmigłowiec SH-60B Seahawk, potem dopiero albo Polak, albo Izraelczyk czyli Merkava...
kilkenny

Postprzez Zderzak » 13 lut 2012, 12:11

Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy odnośnie polskich Humvee, służę pomocą :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 13 lut 2012, 12:11

Dobrze, że pokazałeś tu te modele :git: Widać, że masz smykałkę do modelarstwa. Z niecierpliwością czekam na galerię M1151.

Jeśli chodzi o pokazane tu modele, to:
- w M998 koła mogłeś wymienić na starszy typ (Ply Bias), byłoby merytorycznie zgodnie (pojazd z Pustynnej Burzy, a więc tylko taki bieżnik). Szewron powinien być tylko na drzwiach (nie powinen schodzić poniżej), ale to raczej przede wszystkim błąd Italeri. Poza tym bardzo ładnie pomalowany i pobrudzony Humvee;
- w M966 mija się z celem ocena merytoryki, w sumie to nikt nie powinien Ci wytykać zrobienia modelu SF, skoro miałeś taką ochotę ;) Co do wykonania też nie mam raczej uwag (może tylko nierówno pomalowane ranty felg, choć może to pigment zebrał się gdzieniegdzie w większych ilościach). Brawa za przeróbkę pod otwartą maskę - pomijając błędne kolory elementów silnika całkiem zgrabnie to wygląda, spód maski również. Przy silniku warto poszaleć - w oryginale jest tam mnóstwo przewodów i kabelków.
Obu modelom przydałby się wash i suchy pędzel, ale często przecież nowe techniki pojawiają się w późniejszych modelach. Powodzenia z kolejnymi :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez kilkenny » 13 lut 2012, 13:39

Zderzak napisał(a):Jakbyś potrzebował jakiejś pomocy odnośnie polskich Humvee, służę pomocą :piwo: .

dzięki, na pewno pomoc się przyda :piwo:

kubisz napisał(a):Dobrze, że pokazałeś tu te modele :git: Widać, że masz smykałkę do modelarstwa. Z niecierpliwością czekam na galerię M1151.

Jeśli chodzi o pokazane tu modele, to:
- w M998 koła mogłeś wymienić na starszy typ (Ply Bias), byłoby merytorycznie zgodnie (pojazd z Pustynnej Burzy, a więc tylko taki bieżnik). Szewron powinien być tylko na drzwiach (nie powinen schodzić poniżej), ale to raczej przede wszystkim błąd Italeri. Poza tym bardzo ładnie pomalowany i pobrudzony Humvee;
- w M966 mija się z celem ocena merytoryki, w sumie to nikt nie powinien Ci wytykać zrobienia modelu SF, skoro miałeś taką ochotę ;) Co do wykonania też nie mam raczej uwag (może tylko nierówno pomalowane ranty felg, choć może to pigment zebrał się gdzieniegdzie w większych ilościach). Brawa za przeróbkę pod otwartą maskę - pomijając błędne kolory elementów silnika całkiem zgrabnie to wygląda, spód maski również. Przy silniku warto poszaleć - w oryginale jest tam mnóstwo przewodów i kabelków.
Obu modelom przydałby się wash i suchy pędzel, ale często przecież nowe techniki pojawiają się w późniejszych modelach. Powodzenia z kolejnymi :piwo:

człowiek uczy się na błędach, mam nadzieje że M1151 będzie miał ich minimalną ilość :)
kilkenny

Powrót do Galeria