M1114 - Bronco 1:35

Moderator: kubisz

M1114 - Bronco 1:35

Postprzez kamil83 » 06 lut 2012, 20:41

kamil83

Re: M1114 - Bronco 1:35

Postprzez JUAN C. » 06 lut 2012, 21:27

I think Kamil that your Humvee lacks some details such as antennas, the BFT antenna cable, wiring of the internal radio equipment . . .
In my opinion, the painting is too dark, too much yellow desert and with excess of pigments in some parts.
Also I see inclined the frontal shield in turret of the machine gun, the rear warning sign is too clean when compared with the rest of the vehicle.
It is only my opinion but I think that there are many things you can improve on the following models. ;)
Good luck with the next! :gut:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Myślę Kamil, że Twojemu Humvee brakuje kilku detali takich jak anteny, kabel od anteny BFT, kabli w wewnętrznym wyposażeniu radiowym . . . Moim zdaniem malowanie jest za ciemne, zbyt żółte i gdzieniegdzie jest zbyt wiele pigmentów.
Poza tym zauważyłem krzywo zamontowaną tarczę w wieży, tylna tablica ostrzegawcza jest też zbyt czysta w porównaniu z resztą pojazdu.
To tylko moje zdanie, ale myślę, że jest wiele rzeczy które możesz poprawić w następnych modelach. ;)
Powodzenia z kolejnym! :gut:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kamil83 » 06 lut 2012, 22:52

Thanks for your opinion
____________________________-----
Dzięki za Twoje zdanie
kamil83

Postprzez kubisz » 07 lut 2012, 00:40

Jak pewnie pamiętasz, już w warsztacie wspominałem, że to model nie w moim typie - za bardzo styrany i pobrudzony. Widać, że masz fach w ręku (np. bardzo fajnie obite tarcza i osłony obrotnicy), ale te wszystkie ślady użytkowania po prostu nie pasują mi do M1114 Military Police.

Dodam kilka uwag:

- dach jest nieprzyklejony? Sądząc po zdjęciach wnętrza to pewnie tak, ale lepiej byłoby przykleić i zniwelować nieco te szpary między nim, a nadkolami czy przednim oknem;

- broń we wnętrzu jest zbyt jednolita, z kolei em-dwójka w wieży bardzo fajnie wyszła;

- bardzo dobrze siadły kalkomanie.

- mogłeś bardziej "wyodrębnić" pasy do troczenia na tylnej klapie bagażnika, za bardzo się zlewają z klapą;

- fotele zdecydowanie za bardzo błyszczą. Ale ogólnie wnętrze mi się podoba;

- nie przemawia do mnie patent z kalkomanią na ekran BFT w jaskrawych kolorach. To bardziej zarzut do producenta modelu. Ale mógłbyś potraktować ten ekran np. farbą Tamiyi Smoke. Nieco zgasiłoby to te kolorki;

- Juan wspomniał o zbyt czystej tablicy ostrzegawczej. Nie traktowałbym tego jako błąd, przecież nie musiała być od początku na pojeździe.

Plus za temat. Bardzo mało na naszym forum modeli zbudowanych z zestawów Bronco, dlatego cieszy mnie Twoja galeria :git: Masz w planach jakiegoś kolejnego Humvee?
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 07 lut 2012, 07:10

Witam,
ogólne wrażenie modelu calkiem fajne - przyjemnie się na niego patrzy... Jak dla mnie mógłby być trochę mniej styrany, ale to już subiektywnie co kto lubi... Na temat szczegółów się nie wypowiadam, bo jeszcze za mało wiem. Podsumowując - jak dla mnie całkiem niezły efekt końcowy.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez slawo » 07 lut 2012, 15:10

Napisałem w warsztacie, napiszę i tu - jak dla mnie bardzo ładny Humvee. Podoba mi się malowanie. Co do tablicy ostrzegawczej - mógłbyś ją pobrudzić tak, by zostały czyste jakieś miejsca (byłaby to imitacja oparcia się o tablicę jakiegoś żołnierza i tym samym wytarcia miejsc mundurem). :git:
Obrazek
slawo

Postprzez kamil83 » 07 lut 2012, 16:33

Dzięki za Wasze komentarze. Kuba dach zostanie nieprzyklejony, bo chcę chwalić się wnętrzem. Mam plany co do Humvee. Może kolejny M 1114, może zestawik z Academy. A najchętniej MATV. Ale najpierw muszę skończyć inne projekty.
kamil83

Postprzez piotrek1971 » 07 lut 2012, 21:30

8-) Faktycznie styrany, ale taką miałeś wizję i najważniejsze, że Tobie się podoba :piwo:

slawo napisał(a): (byłaby to imitacja oparcia się o tablicę jakiegoś żołnierza i tym samym wytarcia miejsc mundurem).

:?: :shock:
piotrek1971

Postprzez kamil83 » 07 lut 2012, 23:44

Macie rację zbyt brudny. Następny humvee będzie bardziej czysty. Przeglądałem fotki z Iraku i faktycznie pojazdy są czyste.
______________________________________________________________________________________________________________

You are right, model in scale is too dirty. Next humvee will be cleaner. I watched photos from Iraq and vehicles are clean.
kamil83

Postprzez slawo » 08 lut 2012, 10:10

piotrek1971 napisał(a):8-) Faktycznie styrany, ale taką miałeś wizję i najważniejsze, że Tobie się podoba :piwo:

slawo napisał(a): (byłaby to imitacja oparcia się o tablicę jakiegoś żołnierza i tym samym wytarcia miejsc mundurem).

:?: :shock:

Faktycznie... nie umiem poprawnie wyrazić, o co mi chodzi... Mam na myśli brudną tablicę z czystymi "plamkami" - tak, jakbyś zapyloną tablicę przetarł rękawem. Ciężko sprecyzować :?
Obrazek
slawo

Następna strona

Powrót do Galeria