M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, wariant dwuosobowy ITALERI

Moderator: kubisz

M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, wariant dwuosobowy ITALERI

Postprzez Peter 1410 » 01 sty 2012, 15:44

Witam.
Model firmy Italeri,kilka dodatków:1) koła firmy Armorscale (koła starego typu) 2) wyciągarka i przednia osłona z gun trucka Academy 3) lusterka z modelu Tamiya 4) dach,drzwi X,rama okienna i wycieraczki z Academy 5) na ramie okiennej dorobiłem odbijacze.Jak zawsze poległem przy malowaniu (postaram się wyciągnąć wnioski na przyszłość) To mój pierwszy humvee pomalowany bezbarwnym lakierem,plandekę pocieniowałem plakatówką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poległem przy spasowaniu dachu z ramą okienną (są szczeliny) i ze spasowaniem maski.Wiem szału nie ma.
Pozdrawiam Piotrek :sun:
Peter 1410

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, wariant dwuosobowy ITALERI

Postprzez kubisz » 01 sty 2012, 17:40

Piotrek, będę szczery. Ale to z sympatii i z chęci, żeby Twoje modele były lepsze. Mam wrażenie, że cofnąłeś się w "rozwoju". Nie żeby ten model był specjalnie gorszy niż pozostałe (choć miałeś już lepsze), ale jest po prostu taki sam. A kto stoi w miejscu, ten się cofa. Szkoda, że tak bronisz się przed nowymi technikami w warsztacie, bo ten model prostej wersji Humvee byłby do tego idealny! Boisz się washa - ok, ale suchy pędzel i pigmenty - dwie bardzo łatwe do wykonania rzeczy, a Twój model byłby o niebo lepszy. I co więcej - możesz to zrobić jeszcze teraz, nie jest za późno.

Plandeka wyszła średnio, ale plus za próbę cieniowania. Gdybyś trochę lepiej pościerał plakatówkę z płaskich powierzchni pomiędzy fałdami, byłoby lepiej. Może to przez to, że faktura elementów plandeki jest nieco chropowata, o ile dobrze pamiętam (nie mam modelu pod ręką).

Piszesz o bezbarwnym lakierze, ale nie bardzo rozumiem idei jego zastosowania. Jeżeli miał to być końcowy werniks, to trochę to nie ma sensu. Matowy lakier daje się np. dlatego, że często na pewnym etapie model jest błyszczący. Np. wielu modelarzy daje warstwę/warstwy sidoluksu, żeby efektywniej położyć kalkomanie oraz żeby łatwiej rozprowadzić washa. Ty washa nie robiłeś, a pod niektórymi kalkomaniami widać film. Zapewne przed ich położeniem nie nabłyszczałeś modelu. Stąd pytanie - po co chciałeś matowić model?

Edit. Dobra, już wiem. Zerknąłem do warsztatu - model po pomalowaniu zielonym wyszedł Ci błyszczący (czarny i brąz wyglądają na matowe). Może pora na zmianę farby? Bo raczej porządnie ją wymieszałeś.

I jeszcze jedno - mimo krytyki wcale nie uważam, że model Ci się nie udał. Ale naprawdę warto zrobić krok w przód. Teraz masz najlepszą okazję. Jak wspomniałem - ten model jest idealny do treningu, bo też nie jest aż tak dobry i na tyle ukończony, żeby go spokojnie odstawić na półkę :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Skinn3r » 01 sty 2012, 17:48

kubisz, rozumiemy że kacowa niedziela, ale potrafisz więcej :P

Ogółem bardzo ładnie wyszedł, bardzo, więc nie marudź, tylko bezbarwny mat by mu się przydał zamiast połysku ;) Chyba, że w deszczu stoi, to zmienia postać rzeczy. Samokrytyka wskazana, ale bez przesady, człowieku... W malowaniu błędów aż takich nie widać, czysto, starannie. No może troszkę washa bym dodał, zdecydowanie washa. Ale pierwsze co do poprawki to MAT MAT MAT MAT! Bo się błyszczy jak wiadomo co, komu.

EDIT: Już się Kuba zdążył poprawić.
Ostatnio edytowano 01 sty 2012, 17:51 przez Skinn3r, łącznie edytowano 1 raz
Skinn3r

Postprzez kubisz » 01 sty 2012, 17:50

Skinn3r napisał(a):kubisz, rozumiemy że kacowa niedziela, ale potrafisz więcej :P

Żeby było jasne - Skinn3r zajrzał tu akurat, jak edytowałem wiadomość i przez chwilę były trzy kropki :) A kaca nie mam - byłem grzeczny :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Skinn3r » 01 sty 2012, 17:52

kubisz napisał(a):A kaca nie mam - byłem grzeczny :git:

Powiedzmy, że wierzę. Powiedzmy... :)
Skinn3r

Postprzez kubisz » 01 sty 2012, 17:57

Spędzałem Sylwestra z małżonką - musiałem być grzeczny. Przynajmniej alkoholowo ;) Ale nie trollujmy autorowi w galerii. Żeby wrócić do tematu potwierdzę słowa Skinn3ra. Piotrek potrafi czysto i starannie pomalować model i to widać - powłoka lakiernicza jest bardzo ładnie położona, tylko przejścia kolorów zdradzają, że to pędzel :git: Ale Piotrek już od dawna potrafi porządnie malować modele. Teraz pora na wspomniany krok naprzód.
kubisz
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 01 sty 2012, 17:59

Jakubie Wielkie Dzięki za ten komentarz :piwo: Dzięki za Twoją szczerość (Ja jestem jeszcze bardziej krytyczny co do swoich modeli) Muszę jeszcze nad sobą popracować (wprowadzić nowe techniki do warsztatu)Wiem jedno chcę budować humvee a pojazdy budowane na tym forum są dla mnie natchnieniem.Dzięki Skinn za komentarz :piwo: Teraz skupiam się nad budową polskiego humvee,może będzie ciut lepiej :oops: Pozdrawiam.
Peter 1410

Postprzez piotrek1971 » 01 sty 2012, 19:03

Piotrek,fajny model. :git:
Nie będę się wymądrzał,bo wiem na jakim etapie modelarstwa jestem osobiście,ale...
Nie unikaj nowych technik.Masz jeszcze pole do popisu przy tym modelu.
Połóż sidolux,daj washa,matowy i suchy pędzel.
Nie spróbujesz,nie będziesz wiedział,a efekt ucieszy Twoje oko.
Idź na całość ;) :piwo: Powodzenia
piotrek1971

Postprzez Zderzak » 01 sty 2012, 19:13

Nie ma co się bać. Niepotrzebnie bawisz się plakatówką. Kup olejnego Van Dycka i White Spirita, połóż sido, zrób łosza, a zobaczysz, że model zyska 200% jakości. Plakatówka tylko może Cię zrazić do dalszych zabaw. Ma nieciekawą fakturę i jest bardzo niewdzięczna w użyciu. Pytanie, czy wolisz np. kolejne 5 Humvee wykonać na tym samym poziomie, czy przeznaczyć jeden na poligon doświadczalny, drugi na model próbę i kolejne trzy na modele bardzo ładne? Zatem do boju, trzeba cały czas się rozwijać :piwo:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Peter 1410 » 01 sty 2012, 21:23

Dzięki Panowie za dobre słowo :piwo: Poczytam o technikach modelarskich,pora się rozwijać.Może warto jeszcze poeksperymentować przy tym modelu.Dzięki (dziś ostro ruszyły prace przy polskim humvee,teraz do mnie dotarło na co się porwałem)
Peter 1410

Następna strona

Powrót do Galeria