"Policyjna opowieść", cz.3 - M1025 Iraqi Police - Aca/Edu

Moderator: kubisz

"Policyjna opowieść", cz.3 - M1025 Iraqi Police - Aca/Edu

Postprzez kubisz » 27 lis 2011, 00:59

Humvee w wersji M1025P1 HMMWV Armament Carrier z pancerzem ASK należący do Iraqi Police. Podwozie i dolna część nadwozia - Italeri. Dach i obrotnica - Tamiya. Koła - Armorscale. ASK - Eduard (boki, drzwi) i scratch (przednie okno i przegroda wewnątrz). Osłony na obrotnicy - scratch. Klimatyzator - Pro Art Models.
________________________________________________________________________________________________________________________
Humvee in version M1025P1 HMMWV Armament Carrier with ASK armor belonging to Iraqi Police. Undercarriage and lower part of the body - Italeri. Roof and turret - Tamiya. Wheels - Armorscale. ASK - Eduard (sides, doors) and scratch (front window and the bulkhead). Turret armor - scratch. Airco - Pro Art Models.

WARSZTAT

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeszcze kilka poprawek, które wyszły na zdjęciach, i chyba to będzie mój ulubiony model. Już teraz jestem z niego bardzo zadowolony :gut:

I w ten oto sposób tryptyk "Policyjna opowieść" dobiegł końca. Tak wyglądają wszyscy trzej bohaterowie razem - iracki, kuwejcki i afgański:

Obrazek

A ja mam już pomysł i nazwę dla następnego tryptyku. Ale o tym gdzie indziej i w innym czasie 8-)
kubisz
Moderator

Re: "Policyjna opowieść", cz.3 - M1025 Iraqi Police - Aca/Edu

Postprzez Peter 1410 » 27 lis 2011, 07:25

Świetny model :git: :git: :git: Jak zawsze u Jakuba dbałość o każdy szczegół.Bardzo podoba mi się malowanie.Super pomysł z tą policyjną trójką :git:
Peter 1410

Postprzez JUAN C. » 27 lis 2011, 11:43

Undoubtedly this model along with the Kuwait are visually very showy. ;)
You did a great job with this model once again, very subtle the effect created with the powder in the bottom of the car, but that tone satin in the wheels is incompatible with the dust.
Your collection of humvees now with this new trilogy is getting bigger; but not only he is more great by the amount but by anything else much most important: by the quality.
Congratulations Kubisz: you are great !! :git:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 27 lis 2011, 11:59

Dzięki Piotrek, big thanks Juan :piwo:

The satin effect on tires is caused by flashlight of a camera. In real whole areas of each tire are matt.
___________________________________________________________________________________________________________________________
Efekt błyszczenia się opon jest spowodowany lampą błyskową aparatu. W rzeczywistości całe powierzchnie wszystkich opon są matowe.

Przy okazji sesja dzienna:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 27 lis 2011, 14:40

No i bardzo ładnie. Poprawiłbym tylko kurzenie, a mianowicie lekko przypudrował przód maski, na dole i troszkę na górze. W warunkach Iraku taka biel nie pozostałaby tak czysta, zwłaszcza, że model jest w kilku miejscach przybrudzony. Bardziej jednak grają mi na nerwach przednie szyby :mrgreen: Są zbyt idealnie przejrzyste, wręcz wydaje się jakby ich nie było. Zapodaj im trochę pigmentu, bo jakoś strasznie nie pasują mi do tego modelu ;) No i wydaje mi się też, że niebieski kolor zdecydowanie za blady i za błękitny. Reszta bardzo ładna, zwłaszcza podoba mi się klimatyzator, szkoda tylko, że tak drogi...

Model bardzo wpadł mi w oko, a osobiście uważam, że wyglądałby jeszcze lepiej z dużymi flagami, choć i tak jest bardzo dobrze :git: No i już totalnie subiektywna ocena, brakuje mi czegoś z przodu, jakiejś osłony, ale to tylko takie osobiste odczucie.

Gratulacje :piwo:

A, bym zapomniał. Wydaje mi się, że osłona strzelca powinna być jeszcze bardziej przechylona. :jezyk:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 27 lis 2011, 14:52

Dzięki :piwo:
Faktycznie można by go jeszcze trochę zakurzyć, choć w tym przypadku nie chciałem "zasłaniać" malowania, które bardzo mi się podoba i wyszło mi dobrze jak nigdy.
Kolor faktycznie jest nieco jaśniejszy, niż w oryginale, ale zdjęcia go znacznie rozjaśniają - na żywo jest sporo ciemniejszy.
Coś z przodu? A czy w każdym Humvee coś tam musi być? :jezyk:
Osłona strzelca - lekko nagiąłem, może rzeczywiście za mało... No cóż, u mnie to już tradycja, że po wstawieniu galerii coś poprawiam w modelu. Pozbieram Wasze uwagi i być może go wyciągnę na chwilę z gablotki.
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 27 lis 2011, 16:32

Ok. Kubisz with your explanation, in the second batch of photos is clearly visible that there is no shine. :git:
Perfect!
I think the truth is that in this hobby is much more easier to find defects in the scale models of others . . . that in the that each builds for himself; this happens frequently, no? :roll: :x
I already have given my opinion to you about your works more above, but she does not matter to me to repeat it once again, nor two, if it is necessary:
Your collection of humvees now with this new trilogy is getting bigger; but not only he is more great by the amount but by anything else much most important: by the quality.

With sincerely, good vibes and good mood. :piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 27 lis 2011, 16:52

JUAN C. napisał(a):I think the truth is that in this hobby is much more easier to find defects in the scale models of others . . . that in the that each builds for himself; this happens frequently, no? :roll: :x

Yes, it's perfect truth. And thanks for very kind words :oops:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 27 lis 2011, 17:20

Kubisz wrote:
Yes, it's perfect truth. And thanks for very kind words.

You need not thank me. ;)
I'm honest, for better and for worse.
In some forums this is not "politically correct" (I know) and is better to be a hypocrite; like some clowns with a grade inside Armorama, for example. :pork: :lol: :lol: :lol:

:piwo:
JUAN C.

Postprzez BaldPuma » 27 lis 2011, 19:43

Wyszło super
Zgadzam się ze Zderzakiem minimalnie go przykurz - może zamiast pigmentu zostaw go na tydzień poza gablotką :D
Mnie w nim brakuje jakiejś broni .... ale w końcu czy wszystkie Humvee musiały być uzbrojone :twisted:
It came out super
I agree with Zderzak - it minimal dust - instead of the pigment can leave it for a week outside the display case :D
To me it is missing some weapons .... but in the end that all had to be armed Humvee :twisted:
BaldPuma

Następna strona

Powrót do Galeria