"Policyjna opowieść", cz.1 - M1114 Frag 5 ANP - Bro/Aca

Moderator: kubisz

"Policyjna opowieść", cz.1 - M1114 Frag 5 ANP - Bro/Aca

Postprzez kubisz » 06 wrz 2011, 15:32

Pierwszy model z tytułowej trylogii "Policyjna opowieść" - M1114 Up-Armored Humvee z pancerzem Frag Kit 5, należący do Afghan National Police.

Maska, przedni grill oraz całe podwozie (rama, zawieszenie, koła) wzięta z zestawu M1151 Academy. Reszta z M1114 Frag 5 Bronco. Karabin DSzK to mix elementów z dragonowych figurek chińskich ochotników i tamiyowskiego T-55. Od siebie dodałem tylko joystick sterowania i okablowanie w wieży O/GPK. Kalkomanie (trochę fikcyjne) zrobione na zamówienie.

Model ma nieprawidłowe koła, Humvee ANP mają opony BTGoodrich Baja, ja wykorzystałem Good/Yeary MT/R pozostałe, jak wspomniałem, z M1151 Academy.
___________________________________________________________________________________________________________________________
First model from title trilogy "The Police Story" - M1114 Up-Armored Humvee with Frag Kit 5 armor, belonging to Afghan National Police.

Bonnet, front grill and whole undercarriage (frame, suspension, wheels) taken from Academy's M1151 set. The rest is from Bronco's M1114 Frag 5. DShK machine gun is mixed from Dragon's Chinese Volunteers figure set and Tamiya's T-55 parts. I've added only steering joystick and wiring in O/GPK turret. Decals (litlle bit imaginary) made on request.

Model has got incorrect wheels, all ANP Humvees have got BTGoodrich Baja tires, I've used Good/Year MT/Rs left, as mentioned, from Academy's M1151.

WARSZTAT

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wyglądają wszyscy trzej bohaterowie tryptyku razem - iracki, kuwejcki i afgański:

Obrazek
kubisz
Moderator

Re: "Policyjna opowieść", cz.1 - M1114 Frag 5 ANP - Bro/Aca

Postprzez Qdłaty » 06 wrz 2011, 16:23

Wiem, ze w środku niewiele jest, ale chociaż właz trzeba było otworzyć. ;)
Model technicznie jak zwykle na wysokim poziomie. Na pewno jest też wizualnie ciekawy. Miła odmiana na półce. Jednak osobiście... nie mój klimat. ;)
Qdłaty
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 06 wrz 2011, 17:13

Model bardzo mi się podoba :gut: :gut: Jak zawsze u Jakuba perfekcyjne wykonanie,ciekawa wersja humvee (moje niezmienne pytanie,który to Twój humvee?)Kawał dobrej modelarskiej roboty.
Peter 1410

Postprzez kubisz » 06 wrz 2011, 17:22

Dzięki za pozytywne opinie :piwo:

Qdłaty napisał(a):Wiem, ze w środku niewiele jest, ale chociaż właz trzeba było otworzyć.

A kto powiedział, że każdy model musi mieć coś otwartego? :jezyk:

Peter 1410 napisał(a):moje niezmienne pytanie,który to Twój humvee?

27.
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 06 wrz 2011, 19:19

Jest super
Zdradź (przypomnij) następne odcinki serialu - bo jakoś nie chce mi się grzebać w historii :D
BaldPuma

Postprzez kubisz » 06 wrz 2011, 19:27

Dzięki :piwo:

BaldPuma napisał(a):Zdradź (przypomnij) następne odcinki serialu - bo jakoś nie chce mi się grzebać w historii :D

Iraqi Police (biało-niebieski M1025 z ASK) i Kuwaiti Police (M1025A2 w drobne ciapki).
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 06 wrz 2011, 20:08

Kuba Congratulations!
Another great model to add to your great collection.
I like the final result, without complications but 100% effective, very well. :git:
One less to finish the trilogy, we go to by the other two! :shock: :lol:
Now a question:
Now that I know that you use the brush to paint your scale models; also use the brush to varnish in matt? :?:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Kuba gratulacje!
Kolejny wspaniały model do dodania do Twojej wspaniałej kolekcji.
Podoba mi się ostateczny rezultat, bez udziwnień ale w 100% efektywny, bardzo dobrze. :git:
Jeden mniej do ukończenia trylogii, czekamy na pozostałe dwa! :shock: :lol:
Mam pytanie:
Wiem, że malujesz swoje modele pędzlem; czy używasz także pędzla do wykończenia matem? :?:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 07 wrz 2011, 06:31

Dzięki / Thanks :piwo:

JUAN C. napisał(a):Now that I know that you use the brush to paint your scale models; also use the brush to varnish in matt?
Wiem, że malujesz swoje modele pędzlem; czy używasz także pędzla do wykończenia matem?

Yes, I use only brush in each stage of painting. I think I know why such question - there are some streaks from brush visible. Lucklily mostly on photos in bright sunlight, "live" model looks better. It's unavoidable, and I guess very glossy base has made matt painting more difficult.
Generally - I'm very happy with this model :gut:
Tak, używam tylko pędzla na każdym etapie malowania. Chyba wiem skąd takie pytanie - widać trochę smugi od pędzla. Na szczęście przede wszystkim na zdjęciach w jasnym świetle słonecznym, model na zywo wygląda lepiej. To nieuniknione, a wydaje mi się, że mocno błyszcząca baza utrudniła malowanie matem.
Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego modelu :git:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 07 wrz 2011, 10:09

Kubisz wrote:
I think I know why such question - there are some streaks from brush visible

No; Kubisz perhaps you are not created what I say to you, but I did not do the question to you by that reason.
I will try to explain to you (If my translators help me): :twisted:
From my experience after having painted many scale models with a brush, I can say that the varnishing phase is quite problematic and can ruin the work done before.
I'm sure you know this perfectly.
After seeing the excellent models that you build with much detail and great quality, I'm surprised the use of the brush at this phase, have not tried using spray varnish? .- look at this, I recommend:
http://babelfish.yahoo.com/translate_url?doit=done&tt=url&intl=1&fr=bf-res&trurl=http%3A%2F%2Fwww.hobbiesguinea.com%2Fproduct_info.php%3Fproducts_id%3D353&lp=es_en&btnTrUrl=Translate
With this you can spray varnish "zillions" of Humvees with no problem. (It is synthetic)
Kubisz; I hope you understand me, this is not a criticism is an aid that I offer to you. ;) :git:
But most important of all is this:
Kubisz wrote:
Generally - I'm very happy with this

:piwo:
_________________________________________________________________________________________________________________________
Nie; Kubisz może nie zrozumiałeś co chciałem powiedzieć, ale nie pytałem z tego powodu.
Spróbuję wytłumaczyć (jeżeli translator mi pomoże): :twisted:
Z doświadczenia po pomalowaniu wielu modeli pędzlem, mogę powiedzieć, że werniksowanie jest dość problematyczne i może popsuć całą robotę.
Wiesz to na pewno doskonale.
Po obejrzeniu świetnych modeli, które zbudowałeś z wieloma detalami i w wysokiej jakości, jestem zaskoczony użyciem pędzla w tej fazie, nie próbowałeś użycia sprayu? .- popatrz na to, polecam:
[link]
Możesz tym sprayem zawerniksować "zyliony" Humvee bez problemu. (jest syntetyczny)
Kubisz, mam nadzieję, że zrozumiałeś, to nie była krytyka, ale oferowana pomoc. ;) :git:
Najważniejsze z tego wszystkiego jest to:
Kubisz wrote:
Generalnie jestem bardzo zadowolony z tego modelu
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 07 wrz 2011, 10:59

Ok, maybe I've understood it that way, because I wanted a little excuse ;) Yes, in this model brush marks are little more visible than in others, but still it's acceptable for me. I've reconciled with this long ago that if I put a nose close to a model or I illuminate it (model, not a nose ;) ) with very bright light, inequality will be visible. But of course I try to make them as small as it's possible and spray varnish could be a good solution, I'll think about it. Thanks :piwo:
Ok, może odebrałem to tak, bo chciałem się trochę usprawiedliwić ;) Tak, w tym modelu smugi od pędzla są trochę bardziej widoczne, niż w innych, ale ciągle są dla mnie do przyjęcia. Pogodziłem się z tym już dawno, że jeżeli przyłożę nos do modelu albo oświetlę go (model, nie nos ;) ) bardzo jasnym światłem, nierówności będą zauważalne. Ale oczywiście staram się, aby były one jak najmniejsze, a werniks w sprayu może być dobrym rozwiązaniem, pomyślę o tym. Dzięki :piwo:
kubisz
Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria