M1114 Up-Armored Tactical Vehicle of Bronco + scratch.

Moderator: kubisz

M1114 Up-Armored Tactical Vehicle of Bronco + scratch.

Postprzez JUAN C. » 24 lip 2011, 14:06

Now I present the M1114 Up-Armored Tactical Vehicle of Bronco, I finished building the April 22, 2011.
This model has a lot of work in scratch that I'll show below.
___________________________________________________________________________________________________________________________
Zaprezentuję model M1114 Up-Armored Tactical Vehicle z Bronco, ukończyłem go 22. kwietnia 2011. Posiada sporo scratchu, co pokażę niżej.

Obrazek

In the 3 pictures below you can see the main elements and painted side and "soiled" or put into the environment (I do not know how to say it in English, pardon).
You can view it on the chassis, the rear trailer winch built in scratch.
Not yet I have seen no other constructed model with the rear trailer winch, but any manufacturer of accessories has not either cheered up to make and more considering than in some forum the lack of that piece very it was criticized.
___________________________________________________________________________________________________________________________
Na 3 poniższych zdjęciach możecie zobaczyć główne elementy pomalowanie i pobrudzone tak, jak występuje w środowisku (nie wiem, jak to napisać po angielsku, wybaczcie).
Jak można zobaczyć na podwoziu, tylna wyciągarka została zbudowana od podstaw.
Nie widziałem jeszcze zbudowanego modelu z tylną wyciągarką, niestety żaden producent dodatków nie ucieszył nas tym elementem, a na niektórych forach ten brak był bardzo krytykowany.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

In the next picture you can see the super-detailed interior of the 4 doors to make them more real.
The originals were very unrealistic with all the detail without hardly relief.
Na następnym zdjęciu widać bardzo zdetalowane wewnętrzne strony 4 drzwi zrobione tak, żeby wyglądały na bardziej zgodne z rzeczywistością.
Zestawowe były mało realistyczne ze szczegółami z brakującym wykończeniem.

Obrazek

Now we will see some photos of the completely finished scale model.
A teraz kilka zdjęć ukończonego modelu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

In the two following pictures of the turret with 12'70 Browning can also see a pair of headphones and a shortened shotgun built in scratch.
On the inside of the turret has also been detailed.
Na dwóch kolejnych fotkach wieża z karabinem Browning, a także ze słuchawkami i skróconym shotgunem, zbudowanym od podstaw. We wnętrzu wieży także były dodane detale.

Obrazek
Obrazek

Next we can see the super-detailed of the engine and bonnet that open and close; in the open position can be secured using a rod as in the actual model.
Następnie widok zdetalowanego silnika i otwieranej maski; w pozycji otwartej maska jest zabezpieczona podpórką, jak to zrobiłem w tym modelu.

Obrazek
Obrazek

In the following back view we can see the rear trailer winch in its final position, as well as the rear bonnet that like the front bonnet can open, close and assure.
Na zdjęciu z tyłu widać tylną wyciągarkę w ostatecznej postaci, a także tylną klapę bagażnika, która może być otwarta lub zamknięta.

Obrazek

Of the following photos of the interior of the scale model I can say to you that I constructed in scratch the 4 lap belts, the radio equipment and the one of conditioned air that is on the separating wall were improved remarkably.
The boxes of Heineken and the Playboy with the poster of Carmen Electra and her "sweet look" in a Humvee of the PM ... good... is an license of author and a touch of humor in the middle of the war.
The boxes, knapsacks and other extra accessories are of varied origin.
Na kolejnych fotkach wnętrze modelu, gdzie dodałem pasy, wyposażenie radiowe, a klimatyzator na ścianie oddzielającej kabinie był poprawiany.
Pudła Heinekena i Playboy z rozkładówką Carmen Electry z tym "słodkim widokiem" w Humvee... dobra... to licencja autora i szczypta humoru w środku działań wojennych.
Pudła, plecaki i inne dodatki pochodzą z różnych źródeł.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

And finally two pictures of the inside top where you can see more detailed in scratch.
Na końcu dwa zdjęcia wnętrza dachu, gdzie widać kilka dodanych elementów.

Obrazek
Obrazek

In this scale model no has been used any aftermarket, all the super-detailed ones were realised in scratch.
I hope you like the model and my explanations; to me is not easy either because my English is very very bad, sorry for the mistakes.

Now I am ready to hear your comments. :oops:
Greetings. :piwo:

Note: I feel it but some photos have been trimmed when putting them in the thread. :cry:
W tym modelu nie użyłem żadnego zestawu dodatków, detalowanie robiłem ze scratchu.
Mam nadzieję, że podoba się Wam mój model i opisy; dla mnie nie było to łatwe, ponieważ mój angielski jest bardzo, bardzo słaby, wybaczcie błędy.

Teraz czekam na komentarze. :oops:
Pozdrowienia. :piwo:

Uwaga: Wydaje mi się, że niektóre zdjęcia zostały przycięte podczas wstawiania w wątek. :cry:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Re: M1114 Up-Armored Tactical Vehicle of Bronco + scratch.

Postprzez kubisz » 24 lip 2011, 16:34

Kolejny świetny model. Trochę za ciemny jak dla mnie, ale to może wina słabego oświetlenia przy robieniu zdjęć. Miejscami wash imitujący zakurzenie jest trochę za żółty (szczególnie na od spodu dachu). Niemniej jednak - kolejny świetny model :piwo: No i z kilkoma super pomysłami.

Albo masz bardzo dobry translator, albo z Twoim angielskim jest lepiej, niż Ci się wydaje - wszystko jest doskonale zrozumiałe :git:
__________________________________________________________________________________________________________________________
Another great model. A bit too dark for me, but it could be a matter of weak light during taking photos. And in some places a wash imitating a dust is too yellowish (expecially on the inside part of top). Nevertheless - another great model :piwo: And with some fantastic ideas.

You've got a very good translator, or Your English is better than You think - everything is clearly understandable :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 24 lip 2011, 17:00

I really don't know, what model is better. But one thing is obvious. Both Your models are perfect :piwo:. I would improve the dust. It's too red/orange, mainly on wheels' patterns and black parts. It looks like the rust. The rest of model is without fault :git:
_____________________________________________________________________________________________________________________________
Nie mam pojęcia, który z modeli jest lepszy. Jedna rzecz jest jednak pewna. Oba Twoje modele są perfekcyjne :piwo: . Poprawiłbym tylko kurzenie. Jest zbyt czerwone/rude, głównie na bieżnikach kół i czarnych elementach. Wygląda to jak rdza. Reszta modelu jest bez zarzutu :git:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez JUAN C. » 24 lip 2011, 17:56

kubisz napisał(a):Kolejny świetny model. Trochę za ciemny jak dla mnie, ale to może wina słabego oświetlenia przy robieniu zdjęć. Miejscami wash imitujący zakurzenie jest trochę za żółty (szczególnie na od spodu dachu). Niemniej jednak - kolejny świetny model :piwo: No i z kilkoma super pomysłami.

Albo masz bardzo dobry translator, albo z Twoim angielskim jest lepiej, niż Ci się wydaje - wszystko jest doskonale zrozumiałe :git:
__________________________________________________________________________________________________________________________
Another great model. A bit too dark for me, but it could be a matter of weak light during taking photos. And in some places a wash imitating a dust is too yellowish (expecially on the inside part of top). Nevertheless - another great model :piwo: And with some fantastic ideas.

You've got a very good translator, or Your English is better than You think - everything is clearly understandable :git:

Kuba thank you very much.
Without it serves as excuse I have to say the typical thing:
"live looks better" :lol: ; I am not good photographer, I use a digital camera Sony of 80€ and a focus with a light bulb of 100W. photography is not my strong subject.

In reference to my translators use 3 as I mentioned in order to avoid problems with so I mean really, are these:
http://translate.google.es
http://tradukka.com/
http://babelfish.yahoo.com

If everything I write is understandable: much better; but my English is still very very bad, really. :piwo:
Kuba, dziękuję bardzo.
Bez używania tego jako wymówki powiem typowe w tej sytuacji "na żywo wygląda lepiej" :lol: Nie jestem zbyt dobrym fotografem, używam cyfrowego aparatu Sony za 80€ i żarówki 100W. Fotografia nie jest moją dobrą stroną.

Jeśli chodzi o translatory, używam 3 w tej kolejności, żeby uniknąć pomyłek:
http://translate.google.es
http://tradukka.com/
http://babelfish.yahoo.com

Jeżeli wszystko co piszę da się zrozumieć, to dobrze, ale mój angielski jest jednak bardzo, bardzo zły, naprawdę. :piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kamil83 » 24 lip 2011, 18:48

Another great model :gut:. I have been bulding the same model. I saw, you made hard wash inside your model. I see, you build very damaged vehicles. It's geat :gut: I hope so, you can understand me.
_________________________________________________________________________________________________________________

Kolejny świetny model. Buduję ten sam model. Zauwazyłem bardzo mocny wash wewnątrz pojazdu. Widzę, że budujesz bardzo zniszczone pojazdy. To świetnie. Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz.
kamil83

Postprzez JUAN C. » 24 lip 2011, 20:13

Zderzak napisał(a):I really don't know, what model is better. But one thing is obvious. Both Your models are perfect :piwo:. I would improve the dust. It's too red/orange, mainly on wheels' patterns and black parts. It looks like the rust. The rest of model is without fault :git:
_____________________________________________________________________________________________________________________________
Nie mam pojęcia, który z modeli jest lepszy. Jedna rzecz jest jednak pewna. Oba Twoje modele są perfekcyjne :piwo: . Poprawiłbym tylko kurzenie. Jest zbyt czerwone/rude, głównie na bieżnikach kół i czarnych elementach. Wygląda to jak rdza. Reszta modelu jest bez zarzutu :git:

Zderzak: with its good words and as we say in my country: I feel like a child with new shoes (very happy). :rotfl:
For the "powder effect" I use a mixture of turpentine 90% and Enamel of Humbrol 61 (skin color) 10% (more or less), therefore that red color/orange I do not understand of where it can leave.
Maybe my eyes are not very good and not good photographer either, this model is on display at a hobby shop and no one had told me before this detail. :piwo:
Zderzak: z Twoimi dobrymi słowami, tak jak mówi się w moim kraju, czuję się jak dziecko z nowych butów (bardzo szczęśliwy. :rotfl:
Dla efektu kurzu użyłem mieszaninę 90% terpentyny i 10% (więcej lub mniej) emalii Humbrola 61 (kolor skóry), dlatego nie wiem czemu może się on wydawać rudo-czerwony.
Może moje oczy nie są najlepsze i nie jestem też dobrym fotografem. Ten model stoi na wystawie w sklepie modelarskim i nikt jak dotąd nie zwracał mi uwagi na ten detal. :piwo:
JUAN C.

Postprzez JUAN C. » 24 lip 2011, 20:27

kamil83 napisał(a):Another great model :gut:. I have been bulding the same model. I saw, you made hard wash inside your model. I see, you build very damaged vehicles. It's geat :gut: I hope so, you can understand me.
_________________________________________________________________________________________________________________

Kolejny świetny model. Buduję ten sam model. Zauwazyłem bardzo mocny wash wewnątrz pojazdu. Widzę, że budujesz bardzo zniszczone pojazdy. To świetnie. Mam nadzieję, że mnie zrozumiesz.

Hi Kamil, thank you very much, if I understand you but sometimes our translators seem to mock us. :twisted:
Fortunately there is always someone willing to help.
Well, when it finishes its model I hope to see it, if you need something please ask. :piwo:

Hi Kamil, dzięki bardzo, nie zawsze Cię rozumiem, ale czasami translator wydaje się pokpiwać z nas. :twisted:
Na szczęście jest zawsze ktoś chętny do pomocy.
Więc, kiedy skończysz swój model, mam nadzieję go zobaczyć, jeśli czegoś potrzebujesz, powiedz nam. :piwo:
JUAN C.

Postprzez Zderzak » 24 lip 2011, 20:40

JUAN C. napisał(a):Zderzak: with its good words and as we say in my country: I feel like a child with new shoes (very happy). :rotfl:
For the "powder effect" I use a mixture of turpentine 90% and Enamel of Humbrol 61 (skin color) 10% (more or less), therefore that red color/orange I do not understand of where it can leave.
Maybe my eyes are not very good and not good photographer either, this model is on display at a hobby shop and no one had told me before this detail. :piwo:
Zderzak: z Twoimi dobrymi słowami, tak jak mówi się w moim kraju, czuję się jak dziecko z nowych butów (bardzo szczęśliwy. :rotfl:
Dla efektu kurzu użyłem mieszaninę 90% terpentyny i 10% (więcej lub mniej) emalii Humbrola 61 (kolor skóry), dlatego nie wiem czemu może się on wydawać rudo-czerwony.
Może moje oczy nie są najlepsze i nie jestem też dobrym fotografem. Ten model stoi na wystawie w sklepie modelarskim i nikt jak dotąd nie zwracał mi uwagi na ten detal. :piwo:

Maybe it's a matter of the photos and light, I don't know. Nevertheles, Your model is still incredible :git:
Może to wina zdjęć i oświetlenia, sam nie wiem. Niemniej Twój model jest nadal niesamowity :git:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez JUAN C. » 24 lip 2011, 21:03

Zderzak

Maybe it's a matter of the photos and light, I don't know. Nevertheles, Your model is still incredible :git:
Może to wina zdjęć i oświetlenia, sam nie wiem. Niemniej Twój model jest nadal niesamowity :git:[/quote]

Zderzak again thank you very much but the fact is that my eyes do not work very well with 49 years and a diabetic debut very strong recently. :geek:
But I'm glad that you like my model! :piwo:
Zderzak dzięki jeszcze raz, faktem jest, że moje oczy nie pracują już tak dobrze w wieku 49 lat, a i cukrzyca ostatnio mocno dała się we znaki.
Ale cieszę się, że podoba Ci się mój model! :piwo:
JUAN C.

Postprzez Grymson » 19 kwi 2012, 16:49

In a word, wonderful :) Just when Americans from drinking beer on duty? : D
"Jedna śmierć to tragedia, milion to statystyka." J. Stalin
I choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulęknę, albowiem to ja jestem największym skur....em w całej dolinie.

www.grymson89.blogspot.com
Grymson

Następna strona

Powrót do Galeria