M1025 HMMWV Armament Carrier - Academy/Italeri - Somalia '93

Moderator: kubisz

M1025 HMMWV Armament Carrier - Academy/Italeri - Somalia '93

Postprzez kubisz » 19 maja 2011, 22:53

Kolejny szybki bezwarsztatowiec - M1025 HMMWV Armament Carrier z jednostki Military Police, z Somalii, 1993r. Model inspirowany tymi zdjęciami:
Obrazek Obrazek Obrazek
Zwłaszcza pierwszym, pochodzącym z książki Squadron/Signal Publications (Armor Number 43) "HMMWV in Action", przedstawiającym M1025 należącego do 24. kompanii MP.

Tym modelem załatałem kilka "luk" w mojej kolekcji - mam w końcu jakiegoś Humvee z MP, jakiegoś Humvee z Somalii, a także wyeksponowane standardowe wnętrze bagażnika wersji Armament Carrier.

Jakiś czas temu dostałem od znajomego 3 sklejone dawno temu Humvee, nieco zmęczone przez dzieci tegoż znajomego. Z dwóch z tych modeli raczej nic nie zrobię, ale z resztek jednego powstało właśnie to. Ze złomu (był to M998 Command Italeri) wykorzystałem ramę, zawieszenie, maskę i dolną część nadwozia. Boki, drzwi, tył, dach, przednie okno oraz koła to pozostałości Academy z mojego magicznego pudełka. Obrotnica, granatnik Mk19, klapa bagażnika i jego zawartość to elementy Tamiyi wzbogacone blaszkami Eduarda. Kalkomanie również z Tamiyi, oprócz oznaczeń taktycznych (wzięte z M1114 Bronco).

Na wnętrze przedziału osobowego spuśćmy zasłonę milczenia. No może wspomnę tylko o dorobieniu stolika pod radio i obudowy kanału nawiewu, żeby coś tam majaczyło w głębi. Nieprawidłowy kawałek podłogi zamaskowałem jako tako mapą Mogadiszu. Zdecydowałem się jednak na otwarcie bagażnika, jak wspomniałem - chciałem pokazać jego standardowe dla wersji Armament Carrier wnętrze i wrzucić trochę szpejów.

Oto efekty :roll: :
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1025 HMMWV Armament Carrier - Academy/Italeri - Somalia '93

Postprzez Lexx » 19 maja 2011, 23:00

Klasycznie, bez zbędnych fajerwerkow ;) mnie sie podoba, może miejscami wash jest zbyt mocny ale z tym to roznie bywa.

Pozdr.
Lexx

Postprzez kubisz » 19 maja 2011, 23:03

Lexx napisał(a):może miejscami wash jest zbyt mocny

Też tak uważam. Ale chciałem spróbować nieco mocniejszego washa, ot takie doświadczenie. Już wiem, że na piaskowym malowaniu lepszy jest delikatniejszy ;)
Dzięki :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Lexx » 19 maja 2011, 23:05

Do piaskowego polecał bym dobor innej farby niż ciemny brąz, opcjonalnie można zmieszać brąz z odrobiną bieli. . . sam jestem w fazie poszukiwań odpowiedniej barwy.
Lexx

Postprzez kubisz » 19 maja 2011, 23:09

Lexx napisał(a):można zmieszać brąz z odrobiną bieli

Tak też zrobiłem, chociaż chyba za mało bieli dodałem :)
kubisz
Moderator

Postprzez Qdłaty » 20 maja 2011, 08:38

Model wygląda bardzo przyzwoicie. Szczerze mówiąc nie widać że to Academy. ;) Z uwag, to samo co Lexx - za mocny wash, np. na drzwiach.

Generalnie się podoba. :piwo:
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 20 maja 2011, 08:56

Qdłaty napisał(a):Generalnie się podoba. :piwo:

:piwo:

Znalazłem jeszcze takie 3 fotki z budowy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie widać jeszcze na nich pewnej drobnej poprawki - mianowicie górną połówkę "klamki" w drzwiach Academy warto zakleić kawałkiem papieru lub blaszki, uzyskuje się wtedy większe podobieństwo do oryginału.
kubisz
Moderator

Postprzez Lexx » 20 maja 2011, 09:45

Ciekaw jestem czy ja jeszcze potrafię zrobić szybki model :idea: aż mnie ochota bierze :jezyk:
Lexx

Postprzez kubisz » 20 maja 2011, 09:58

Serdecznie polecam :git: Ten może nie był szybki jeśli chodzi o okres, w jakim powstał, ale jak najbardziej jeśli chodzi o czas spędzony przy budowie. Z efektu jestem bardzo zadowolony, a teraz pora na dłuższe projekty...
kubisz
Moderator

Postprzez Qdłaty » 20 maja 2011, 10:18

Szybkie modele to dobry pomysł. Podnoszą morale bo szybko jest efekt w postaci gotowego modelu. Np. cały mój projekt REFORGER90 to szybkie modele. Powoli zaczynam kończyć drugi, a efektem (poza gotowym modelem) jest to, ze wraca mi chęć do dłubania bardziej precyzyjnych zestawów. :mrgreen: Polecam szybki model każdemu, kto dłubie długo dokładne modele.
Qdłaty
Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria