M998 Command Vehicle 1:35 Italeri No273

Moderator: kubisz

M998 Command Vehicle 1:35 Italeri No273

Postprzez piotrek1971 » 04 kwi 2011, 12:46

Witam :piwo:
Zachęcony przez kolegę kubisza wstawiam do galerii M998 Command Vehicle.
To mój drugi model jaki zrobiłem,wszystko z pudła.
Wszystkiego się uczę,dlatego krytyka mile widziana :oops:
Pozdrawiam Piotrek :gut:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
piotrek1971

Re: M998 Command Vehicle 1:35 Italeri No273

Postprzez kubisz » 04 kwi 2011, 13:13

No jeżeli to jest Twój drugi model w ogóle, to jestem pod wielkim wrażeniem :git: To może kwestia gustu, ale trochę nie podoba mi się nieco zbyt wyraźny wash, który miejscami wygląda bardziej jak brud. Na minus także błyszczące koła z niezaszpachlowanymi łączeniami połówek. Masz też miejsca zalane farbą (np. szekle na tylnych końcach ramy, dziurki w podstawie anteny). Sporo poprawiłaby także wymiana grubych i krzywych anten. Te minusy jednak to szczegóły, model jest bardzo w porządku :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 04 kwi 2011, 13:14

Powiem Ci tak. Jak na drugi model jest super. Humvee wygląda bardzo ładnie, nie masz czego się wstydzić. Co więcej, zapewne w normalnym świetle wygląda jeszcze lepiej, gdyż siłą rzeczy zdjęcia z lampą błyskową nie do końca są najlepszym rozwiązaniem. Błędów merytorycznych nie wytykam, bo to jeszcze nie ten etap choroby Humveemaniaków. Jedynie może washa ciut mocniej zetrzeć, ale dosłownie delikatnie. Całość jak najbardziej pozytywna :git: :piwo:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Ludlego » 04 kwi 2011, 13:48

Mi się bardzo podoba, wash trochę go zepsuł, ale i tak fajnie wyszedł.

PS.jak zrobiłeś tą skrzynkę na kanistry?
Ludlego

Postprzez kubisz » 04 kwi 2011, 13:50

No właśnie - skrzynka... Ona chyba nie ma elementu podtrzymującego te kanistry od spodu, dobrze widzę?

Coś się chyba też stało przedniej szybie?
kubisz
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 04 kwi 2011, 16:54

Jak na drugi sklejony humvee jest super :git: :git: W modelach Italeri wymieniam koła (te Italerowskie to porażka i bardzo psują wygląd modelu) Na allegro można namierzyć koła starego typu http://allegro.pl/armorscale-r35-044-ko ... 15309.html (ten gość często wystawia),zamieniając koła model na pewno dużo zyska (Ja wracam do swoich poprzednich modeli,zawsze można cosik w nich poprawić) Moim ulubionym modelem do rozklejania jest pewien pikap humvee (właśnie go rozkleiłem już trzeci raz no i mój model deserta zaliczył dziś bliskie spotkanie z podłogą podczas przenosin do nowej półki) Pozdrawiam.
Peter 1410

Postprzez piotrek1971 » 05 kwi 2011, 06:24

Cześć :piwo:
kubisz napisał(a):No jeżeli to jest Twój drugi model w ogóle, to jestem pod wielkim wrażeniem To może kwestia gustu, ale trochę nie podoba mi się nieco zbyt wyraźny wash(...)
kubisz napisał(a):Sporo poprawiłaby także wymiana grubych i krzywych anten.

To naprawdę mój drugi model w ogóle,a wash pierwszy jaki zrobiłem.Mam świadomość jego wykonania i efektów jakie po sobie zostawił...miało być trochę inaczej.Wyczerpałem teorię na temat washa (poradniki na forach,filmy instruktażowe) pozostają tylko próby.
Anteny z drucika i jakby tego było mało wtopiłem na gorąco :mur:
Zderzak napisał(a):Co więcej, zapewne w normalnym świetle wygląda jeszcze lepiej, gdyż siłą rzeczy zdjęcia z lampą błyskową nie do końca są najlepszym rozwiązaniem.

I tu znowu pod górkę-stół,parapet,dzień,noc,z lampą i bez niej :rotfl: Gdyby ktoś chciał wyślę na pw inne zdjęcia do analizy,może okaże się ,że wrzuciłem te gorsze.
ludlego.mil napisał(a):PS.jak zrobiłeś tą skrzynkę na kanistry?

W zestawie Jerrycans Italeri są elementy do montażu.
kubisz napisał(a):No właśnie - skrzynka... Ona chyba nie ma elementu podtrzymującego te kanistry od spodu, dobrze widzę?

Coś się chyba też stało przedniej szybie?

Z Twoim wzrokiem Wszystko ok :git: ,z moim było gorzej.Jak wklejałem szybę,chyba żona na mnie krzyknęła i lekko mną zatrzęsło.Jak ją teraz naprawić?
Peter 1410 napisał(a):W modelach Italeri wymieniam koła

Też to zrobię.W Desercie,który teraz robię właśnie wymieniłem na te z Academy,a żywiczne,które były do tego są nowego typu i powędrują do Academy.
Bardzo Wam dziękuję za zainteresowanie,porady no i oczywiście dobre słowa,które bardzo mnie mobilizują do dalszej pracy :D
P.S Gdyby ktoś z Was miał jakiś najprostszy sposób na wash'a dla początkujących bardzo proszę o pw.
Pozdrawiam Piotrek :piwo:
piotrek1971

Postprzez kubisz » 05 kwi 2011, 06:51

ludlego.mil napisał(a):wash trochę go zepsuł

Nie zgadzam się, wygląda teraz lepiej niż na zdjęciu z tematu "Mój pierwszy Humvee".

piotrek1971 napisał(a):Gdyby ktoś chciał wyślę na pw inne zdjęcia do analizy

Możesz śmiało tutaj wrzucić te inne fotki.

piotrek1971 napisał(a):Jak wklejałem szybę,chyba żona na mnie krzyknęła i lekko mną zatrzęsło.Jak ją teraz naprawić?

Bardzo trudna sprawa. Musiałbyś ją odkleić i polerować (szybę, nie żonę), aż plama kleju zniknie albo stanie się mniej widoczna. Albo z kawałka pleksi/folii wyciąć nową - to na szczęście bardzo prosty kształt do wycięcia.

piotrek1971 napisał(a):Gdyby ktoś z Was miał jakiś najprostszy sposób na wash'a dla początkujących bardzo proszę o pw.

Ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć... ;)
kubisz
Moderator

Postprzez piotrek1971 » 05 kwi 2011, 10:35

Wrzucam zdjęcia robione przy innym świetle
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Doradźcie jak mogę wymienić anteny aby wyglądały korzystnie :?: Z czego je zrobić,jaka długość,itp
Pozdrawiam :piwo:
piotrek1971

Postprzez Qdłaty » 05 kwi 2011, 10:39

Jeśli chodzi o anteny to najprostrzy sposób to wziąć ramkę od części modelu, ogrzać płomykiem zapalniczki aż zmięknie i się zegnie, a następnie rozciągnąć, ale niezbyt szybko. Grubość tak powstałej nitki zależy od szybkości rozciągania. Farba też doda trochę grubości. Co do długości... nie wiem. Zawsze robię na oko. ;) Zaletą takich anten jest to, że są proste i elastyczne. Oczywiście przy bardzo cienkiej nitce i wysokiej temperaturze mogą się wygiąć w łuk po jakimś czasie.

P.S.
Jeśli chodzi o wklejanie do podstawy anteny, to najlepiej zrobić sobie w niej jakiś niewielki otworek. Antena będzie się lepiej trzymała. Przyklejanie - CA dla niecierpliwych i normalny klej modelarski dla cierpliwych.
Qdłaty
Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria