M1045A2 TOW Carrier OIF - Tamiya/Lion Roar

Moderator: kubisz

M1045A2 TOW Carrier OIF - Tamiya/Lion Roar

Postprzez Tomek » 19 mar 2011, 10:48

Model właściwie zakończony. Dojdzie jeszcze delikatne kurzenie w kilku miejscach.Jednak zdjęcia makro trochę wyciągają, kolejne modele będę fotografował trochę z dalszej odległości.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Re: M1046 TOW Carrier OIF - Tamiya/Lion Roar

Postprzez kubisz » 19 mar 2011, 10:58

Twój najlepszy model jak do tej pory - gratulacje :git:

Brawa za okablowanie i tobołki :gut:

Fajny pomysł z dodatkowym karabinem.

Faktycznie przydałoby mu się kurzenie - po raz kolejny sugeruję zakup pigmentów.

Ugnij w dobrą stronę pasek do ściągania tylnej klapy, teraz jest trochę nienaturalnie.

Czyżbyś zapomniał o kloszach reflektorów, na niektórych zdjęciach wygląda jakby ich nie było?

Podmaluj na czarno odpowiednie elementy zapinek maski.

Haubica M102 w kamuflażu MERDC w ogóle nie pasuje do niego :jezyk:

Dopisałem Ci w temacie nazwy producentów zestawów, których użyłeś.

Co następnego?
kubisz
Moderator

Postprzez Tomek » 19 mar 2011, 11:23

Dzięki.Fajnie się robiło ten model. Cokolwiek by ktoś coś napisał, ja jestem z niego zadowolony.Uważam, że jak na mnie, to i tak wyszedł całkiem fajnie.
Reflektory tak wyszły na zdjęciach, są zrobione zgodnie "ze wszelkimi przykazaniami modelarskimi".
Zapinki podmaluję na czarno.
Pasek do ściągania klapy będzie wymieniony na inny.
Zdjęcia z M102 zrobiłem po prostu tak z ciekawości. Chociaż mam takie zdjęcie, jak taki Humvee z TOW holuje M102 ( ale nie jest już pomalowana w tym kamo).
Następny Humvee...Pewnie coś z IDF-u.Ale wcześniej chyba zrobię inny model, nie będzie to Humvee (chociaż w pewnym stopniu związany tematycznie).
Ostatnio edytowano 19 mar 2011, 13:26 przez Tomek, łącznie edytowano 1 raz
Tomek

Postprzez Ludlego » 19 mar 2011, 11:33

Bardzo fajny model, chyba twój najlepszy. Mi tylko psuje efekt ta płachta dla lotnictwa(jak przykurzysz to może będzie Ok).
Ludlego

Postprzez Qdłaty » 19 mar 2011, 13:08

Podpisuję się pod tym co napisał Kuba: Chyba najlepszy Twój model.

Jednak nie pasuje mi ta szmata na klapie. Chyba trochę nie ten kolor. Powinna raczej być pomarańczowa, a nie czerwona... :?:
Qdłaty
Moderator

Postprzez Tomek » 19 mar 2011, 13:25

Niekoniecznie. Podejrzewam, że znaki identyfikacyjne występowały w różnych odcieniach kolorów czerwonego i pomarańczowego.Być może odcień był ujęty w jakieś zalecenia lub przepisy.
Dwa przykłady;

DS.
Obrazek

OIF.
Obrazek
Tomek

Postprzez Lexx » 19 mar 2011, 13:31

Model jak model, wykonany właściwie ale jakoś taki bez wyrazu - może to kwestia zdjęć, światła lub czegoś jeszcze innego.
Teraz kulka subiektywnych uwag:
-Karimata znajdująca się na dachu kompletnie tam nie pasuje.
-Koła, nie usunąłeś szwow ( nawet jak ich nie ma to warto je zawsze przelecieć papierem ściernym).
-Buda jest ufajdana a koła i podwozie czyste (pryśnięcie piaskowym z aerografu nie załatwia sprawy) :?:
-optyka z TOW'a powinna się jakoś odcinać od obudowy.
-Jesteście pewni że kable z TOW'a powinny przebiegać w taki właśnie sposob :?:
-Pomniejsze detale zlały się w monolit, a szkoda bo mogły nadać smaku temu modelowi.

Pozdrawiam.
Lexx

Postprzez Tomek » 19 mar 2011, 14:04

Znak identyfikacyjny (karimata?) nie znajduje sie na dachu, tylko na pokrywie bagażnika.Takie umiejscowienie tego elementu dosyć często występuje na zdjęciach.Po podniesieniu pokrywy bagażnika siłą rzeczy musi tak wygladać - chyba że jest tylko rozwinięta i luźno położona - wtedy po prostu sie zsunie. Ale wtedy nie spełniałaby swojej funkcji.Jest też mocowana na innych elementach pojazdu - tak, aby była widoczna dla własnego lotnictwa. Często jest umocowana na pokrywie silnika - ale w moim modelu w tym miejscu jest panel CIP.Poza tym na zdjęciach możemy również zaobserwować, że jest mocowana właściwie wszędzie - aby tylko spełniała swoją fukcję.
Na kołach naprawdę nie widzę szwów (są gumowe). Delikatne farfocle obciąłem. Całe podwozie również było brudzone - myślę, że niewiele różni się (pod względem śladów eksploatacji) od nadwozia.Optyka TOW raczej odcina sie od całości - może tak wyszło na fotkach.Ułożenia kabli od systemu TOW jestem pewien - w "Elementach" kol. Kubisz bardzo przystępnie opisał cały schemat, ze szczegółami .
Tomek

Postprzez kubisz » 19 mar 2011, 14:55

Lexxowi pewnie chodziło o zwiniętą matę koło obrotnicy. Chodziło mu też o zbyt małe okurzenie dolnych partii modelu - po raz kolejny polecam pigmenty :gut: Wspomniałeś coś, że jeszcze będziesz kurzył, więc na pewno będzie lepiej.
kubisz
Moderator

Postprzez Tomek » 19 mar 2011, 15:27

Acha, chyba że tak...Ale z drugiej strony na zdjęciach można zobaczyć mnóstwo różnych bambetli umocowanych na pojazdach gdzie tylko można.Nie miałem pojęcia że chodzi o ten element, i że to jest karimata.Do pigmentów może się przekonam. Jakie kolory będą potrzebne i jakiej najlepiej firmy?
Tomek

Następna strona

Powrót do Galeria