M998 HMMWV Mortar Carrier - Italeri/Tamiya

Moderator: kubisz

M998 HMMWV Mortar Carrier - Italeri/Tamiya

Postprzez kubisz » 08 mar 2011, 20:28

Model wersji M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier przebudowanej na transporter moździerza M252 kal. 81 mm, przedstawia pojazd z 3/325 Airborne Battalion Combat Team podczas ćwiczeń "Ardent Ground" w Niemczech, w 1994 r.

Zbudowany z zestawu Italeri (6484) M1097A2 Cargo Carrier. Koła, fotele i prawie wszystkie drobne elementy zastąpione pozostałościami z modeli Tamiyi. Moździerz i amunicja z zestawu Trumpetera (00423) Modern U.S. Marine M252 Team. Kosz na amunicję, przednia osłona i rama na plecaki dorobione od podstaw.

Model jest "prawie" skończony - brakuje kalek z oznaczeniami taktycznymi. Jak mi się nazbiera więcej kalek do uzupełnienia lub do nowych modeli, to zrobię projekt i gdzieś sobie wydrukuję.

WARSZTAT

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy poprzednim modelu (Magen David) byłem bardzo sceptyczny, a dostałem właściwie same pochwały. Teraz jestem zadowolony z rezultatów, więc reakcja może być odwrotna ;) Jest kilka małych baboli, ale powiem szczerze, że podoba mi się bardziej niż Dumvee...
kubisz
Moderator

Re: M998 HMMWV Mortar Carrier - Italeri/Tamiya

Postprzez Zderzak » 08 mar 2011, 20:39

Jak sam zauważyłeś, jest parę baboli. Z tyło zostały ślady łączenia części/form, grill trochę za bardzo odstaje, zostawiłeś "blachy" na podłodze w środku pojazdu, no i nie ma washa. Przede wszystkim jednak tego ostatniego mi szkoda, bo reszta wygląda naprawdę ładnie. Czepiałbym się brązu, ale to chyba wina zdjęć, bo sam dawałem ten kolor na jednym z modeli i jestem zadowolony z efektu.

Ocena końcowa, bardzo ładny model. Nie powiedziałbym, że Twój najlepszy i najładniejszy, ale na pewno jeden z ciekawszych. Czekam na następnego młotka, a także proszę wreszcie o uaktualnione zdjęcie całej gromadki razem (nie na półeczkach).

Nie chce mi się czepiać niczego bo i po co, więc tylko gratuluję porządnego modelu :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 08 mar 2011, 20:47

W zasadzie przyznaję rację. Tylko trochę się wytłumaczę:
- blach na podłodze praktycznie nie widać. Częściowo zasłania kosz na amunicję, częściowo mapa;
- grill Tamiyi cholernie ciężko wpasować w maskę Italeri;
- washa nie ma świadomie, wspominałem o tym w warsztacie. Ale przy następnym 3-kolorze NATO będzie już na pewno;
- brąz jasny, bo zdjęcia w ogóle są zbyt jasne. Muszę coś pomyśleć pod kątem fotografii, żeby kolory wychodziły bardziej naturalne.

Zdjęcie grupowe - nieprędko. To naprawdę niełatwa sprawa znaleźć dobre pół godziny spokoju, żeby to wyładować, pstryknąć i załadować. Poza tym znalezienie miejsca, żeby cokolwiek było widać to też problem. Ale kiedyś zrobię. Może na okrągłe 25 modeli ;)
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 08 mar 2011, 20:51

Kuba, nie ma się z czego tłumaczyć. Wszystko wiadome i rozumiem doskonale. Chociaż blachy widać w galerii :D
Mniejsza z tym, kawał dobrego modelu jest, Ty jesteś dumny i to Tobie ma się najbardziej podobać. A to, że mi się podoba, to tylko lepiej. Sam wiem jak fajnie jest uśmiechać do porządnego modelu i wspominać sobie jego budowę podczas oglądania na półce (tak, aluzja do M1025).

Czekam w takim razie na naprawczego, a co następnego już planujesz :?: Chętnie widziałbym coś polskiego, ale z rozpędu scratchowania zbuduj ukraińskiego. Ten model także bardzo mi się podoba 8-)
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 08 mar 2011, 20:54

Nie mam zdrowia do przerabiania podłóg Italeri. Robiłbym modele po pół roku, chcąc to wszystko poprawiać...

Miło, że się podoba :piwo:

Co następnego? Właśnie warsztatowy, a potem trójkolorowy M1114 "Devils In Baggy Pants" z Afganistanu. Potem w końcu chyba przeproszę się z ukraińskim i tajwańskim...
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 08 mar 2011, 21:07

.... uprzedziłeś to nie ma się po co czepiać :P (co to za przyjemność) ale pomijając w/wym. szczegóły bardzo sympatycznie wygląda :) :git:
BaldPuma

Postprzez Tomek » 08 mar 2011, 21:13

Muszę chyba do Ciebie po raz kolejny przyjechać.Nie tylko w celu obejrzenia nowości, ale też na korepetycje z ...modelarstwa.Naprawdę podoba mi się.
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Postprzez Ludlego » 08 mar 2011, 21:15

Model super i jeszcze raz super, mi się trochę plecaki nie podobają (tak jakoś dziwnie wiszą).
Ludlego

Postprzez kamil83 » 08 mar 2011, 22:05

Kolejny świetny model w Twoim wykonaniu. Chylę czoła. Wycisnąłeś bardzo dobry model z tego kiepskiego zestawu. Tym bardziej duże gratulacje.
kamil83

Postprzez Qdłaty » 08 mar 2011, 22:10

To ja się przyczepię do siatki maskującej. O ile uzyskałeś naprawdę dobry efekt, to ona tam tak leży położona. Ja bym ją jakoś przywiązał do dachu, żeby nie zleciała.
Poza tym model bardzo super! :piwo:
Qdłaty
Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria