HMMWVM998+M977 HEMTT Pustynna Burza '91 Italeri 1/35

Moderator: kubisz

HMMWVM998+M977 HEMTT Pustynna Burza '91 Italeri 1/35

Postprzez Tomek » 13 lut 2011, 11:53

Model praktycznie bez blaszek (poza pasami i wagomiarem).Plandeka oraz siedzenia- folia kuchenna.Koła, wydech, rama okienna oraz tylna klapa - od Academy. Reszta - samoróbki. Model zbudowałem z przeznaczeniem jako ładunek przewożony na transporterze - prawdopodobnie bedzie to HEMTT (jak wymyślę, jak przerobić model z Italeri).
W każdym razie jest to tylko pierwsza część galerii.Plandeka nie jest jeszcze przyklejona, dlatego trochę odstaje. Po przyklejeniu powinna pokryć boczne elementy stelażu. Szczególnie zadowolony jestem z wykonania pałąka "B", zależało mi na tym, aby jak najbardziej przypominał oryginał. Składa się z 6 części, prawie dwa dni pracy po kilka godzin.
Na czwartym zdjęciu od góry prawe koło przednie jest trochę uniesione - tak model się ustawił na kartonie. Geometria jest zachowana.
Brak wycieraczek - zabrakło w magazynie (bedą doklejone póżniej).Brak odciągów tylnego elemntu stelaża - zamierzone, nie będą widoczne.Dojdzie jeszcze słuchawka z przewodem, ale najpierw muszę słuchawkę wyprodukować.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Re: HMMWVM998+M977 HEMTT Pustynna Burza '91 Italeri 1/35

Postprzez kubisz » 13 lut 2011, 12:19

Znowu wypadło, że jako pierwszy się wypowiem...

Trochę za ciemne zdjęcia i choć model jasną farbą pomalowany, to giną szczegóły. A właśnie - jaką farbą malowałeś, bo chyba nie wspomniałeś nigdzie o tym?

Brakuje zaczepów plandeki na pałąku B - Qdłaty mnie męczył o to przy moim transporterze moździerza, więc zwracam uwagę na ten szczegół ;) Z kolei zaczepy na pałąku C zdecydowanie za duże. Podawałem Ci w warsztacie z Twoim polskim M1025A2 fajny patent na wyginanie takich elementów na igle - można bez problemu nawet bardzo małe i cienkie uchwyty wyginać.

Wycieraczki bez problemu można dorobić z pasków polistyrenu.

Szkoda, że trochę bardziej nie popracowałeś przy fotelach. Kamil KFS bardzo prosto i skutecznie poprawił zestawowe fotele w swoim M998.

Ogólnie model mi się podoba, duży plus za konstrukcję dachu. Będzie fajnie wyglądał na transporterze w trójkolorze NATO, mam nadzieję że pomysł doprowadzisz do końca :git:
kubisz
Moderator

Postprzez Tomek » 13 lut 2011, 12:38

Dla mnie to taki trochę "lightowy" model, zrobiony z tzw. małym wysiłkiem pracy (trochę brak czasu na zabawę).Poza tym szykują mi się następne dwa projekty, jeden po drugim, dużo poważniejsze, trudniejsze i bez porówniania pracochłonniejsze...Musiałem się przygotwać "psychicznie"...Dlatego na razie dalszą część tego warsztatu odkładam na lepsze czasy.
Model malowany Pactrą 118, cieniowany MM 4707. O zaczepach pisałem w warsztacie...Owszem, wyszły za duże, ale je zostawiłem, i tak będą niewidoczne.Wycieraczki będą pochodzić z kolejnego modelu, we właściwym nie będą konieczne.
Wydawało mi się, że fotele zrobiłem "w miarę" - ale skoro nie bardzo, to odwiedzę ten warsztat.
Tomek

Postprzez Lexx » 13 lut 2011, 12:57

Podoba się :git:
Lexx

Postprzez kubisz » 13 lut 2011, 13:39

Tomek napisał(a):szykują mi się następne dwa projekty, jeden po drugim, dużo poważniejsze, trudniejsze i bez porówniania pracochłonniejsze

Nie pamiętam, czy wspominałeś co to ma być. Pochwal się ;)
kubisz
Moderator

Postprzez Tomek » 13 lut 2011, 14:55

Chciałbym zrobić dwa "bogate" modele: M1046 TOW Missle Carrier, wraz z blaszkami Lion Roar, całkowice otwarty (nagroda w konkursie ;) ), oraz wersję Siyur (prawdopodobnie przeróbka M1035 lub M1097 HHV) na potrzeby IDF, wraz z kołami oraz fotelami nowego typu, a także, prawdopodobnie z blaszkami Eduarda.To plany na najbliższy okres, taki trochę dłuższy.
Tomek

Powrót do Galeria