M1025 UN Academy/scratch 1:35

Moderator: kubisz

M1025 UN Academy/scratch 1:35

Postprzez Ludlego » 06 lut 2011, 09:29

Witam!
Warsztat: viewtopic.php?f=7&t=292

W tej galerii pokażę M1025 UN od firmy Academy. Model jest lekko S-F ponieważ podwodzie ma białe a ja mu zrobiłem czarne,dziękuje bardzo Kubiszowi za to, że oddał kawałek podwozia od starego modelu :piwo: , wzorowałem się tymi dwoma zdjęciami:
Obrazek
Obrazek
Do zbudowania modelu użyłem:
- baza model Academy M1025
- kalkomanie Echelon do australijskiego M113A1UN
- oraz polistyrenu
Model powstawał od 7 grudnia do 5 lutego. Czas na galerie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wiem, że są zabrudzenia szyb, nie doklejenia i nie domalowane części oraz inne błędy. Z modelu jestem średnio zadowolony :P

PS. bym zapomniał usunąłem klocek pod radio
Ludlego

Re: M1025 UN Academy/scratch 1:35

Postprzez Qdłaty » 06 lut 2011, 11:53

Powiem Ci, że "z daleka" prezentuje się całkiem przyzwoicie, ale...

- gdzie podstawa anteny? Na pierwszym zdjęciu widać, że pojazd taką posiada.
- gdzie uchwyt do tylnej klapy?
- przednie boczne odblaski i światła pozycyjne są krzywo przyklejone.
- brakuje bocznego tylnego lewego odblasku. Odpadł?
- przednie światła mają swoją fakturę, wkleiłeś je krzywo.
- bak poza wspominanym już w warsztacie kiepskim kolorem, ma widoczny "szew" przez środek baku. Takie rzeczy się szlifuje.
- widać, ze próbowałeś na modelu zrobić jakieś zabiegi. Nie wiem czy to brudzenie, czy przetarcia, czy suchy pędzel, ale jak już zacząłeś, to dlaczego opony są zupełnie czyste? Chociaż suchy pędzel zastosuj.
- aby lornetka wyglądała trochę lepiej, warto też zastosować suchy pędzel, a "szkiełka" maznąć lakierem błyszczącym lub sidoluxem.

Duży plus, za całkiem przyzwoite zastąpienie "klocka". :gut:

To wszystko są drobiazgi, ale ze względu na ich ilość, odbiór modelu jest dużo słabszy. Mimo to sądzę, że póki co możesz śmiało model postawić na półce. Kolejne z pewnością będą lepsze. Staraj się jednak bardziej szczegółowo prowadzić warsztat i korzystaj bardziej z rad kolegów nie tylko w zakresie merytorycznym ale też technicznym.
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 06 lut 2011, 11:54

Powiem szczerze, że po tym co widziałem w warsztacie, to spodziewałem się masakry w galerii. Tymczasem nie jest tak źle, choć dobrze też nie jest. Jest kilka rzeczy, które bardzo łatwo poprawić przy montażu następnego modelu, więc są nadzieje, że wyjdziesz na ludzi:
- szlifuj lepiej elementy po wycięciu z ramki (tutaj np. tył dachu przy styku klap bagażnika). Załatw sobie dobre cążki do wycinania części z ramek, dobry nożyk, pilniki, papier ścierny o różnej gradacji i szlifuj do skutku;
- kup sobie pędzelki retuszerskie i poprawiaj takie miejsca jak podest strzelca;
- skombinuj także jakąś pęsetę do przyklejania np. lamp na boku maski. Tutaj Ci wyszło bardzo krzywo;
- nie baw się w cieniowanie i ślady eksploatacji, na to przyjdzie pora, a na razie lepiej będzie wyglądał model bez tych efektów, niż z nieudanymi;
- nie rób (przynajmniej na razie) białych modeli, to malowanie nie wybacza najmniejszych błędów;
- używaj szpachli;
- nie gub części (uchwyt klapy bagażnika, antena). Jeżeli wycinasz więcej części na raz (zwłaszcza drobnych), a potem dopiero kleisz - trzymaj je w jakimś pudełeczku i zawsze je zamykaj, jeżeli idziesz np. strzelić kupę. Ja od jakiegoś czasu zawsze najpierw wycinam wszystkie elementy z ramek, obrabiam, potem kleję. Jeszcze mi się nie zdarzyło zgubić cokolwiek.

Wiem, że te wszystkie rady czytałeś już setki razy. Może w końcu zaczniesz się do nich stosować...
kubisz
Moderator

Postprzez Tomek » 06 lut 2011, 12:29

Moim zdaniem, jak na pierwszy raz, wyszedł Ci całkiem do przyjęcia model, zwłaszcza że wziąłeś na warsztat bardzo trudne malowanie.Szkoda tylko, że model ma mnóstwo niedoróbek, właśnie takich, jakie opisali koledzy.Chyba, że przyjmiemy założenie, że jest to pojazd po wielu przejściach,bardzo już sfatygowany, odstawiony do jakiegoś małego remontu...Tak czy inaczej, jednak takie niedoróbki nie powinny się zdarzać nawet w takim ujęciu istoty modelu, wynikają chyba ze zwykłego niechlujstwa.Ale są do poprawienia.
Mam wrażenie, że powolutku zaczynasz "łapać", o co w tej zabawie chodzi.Mam również nadzieję, że pomaga w tym nasze forum.Zadatki masz, będzie z Ciebie jeszcze tęgi modelarz.Trochę więcej pokory i otwartej głowy, oraz zdolności do przyjmowania sugestii innych osób, a będzie coraz lepiej. Tak jak będą coraz lepsze Twoje modele.
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Postprzez Ludlego » 07 lut 2011, 16:04

Dziękuje za rady(przeczytałem je 2 razy zastosuje je w następnym modelu). Myślałem, że będzie tragedia :shock:

PS. pamiętacie to:
Obrazek
chyba jest jakiś postęp? :?
Ludlego

Postprzez Peter 1410 » 07 lut 2011, 17:50

Postęp jest :git: :git: Polski humvee to była masakra przez duże M.Staraj się czysto sklejać wersję prosto z pudełka,słuchać rad naszych forumowych mentorów i będzie dobrze :gut: Przy następnych humvee na pewno będzie widać postępy.
Peter 1410

Postprzez kamil83 » 03 mar 2011, 16:26

Nie jest najgorzej. Choć widać parę baboli, ale jest ok. Oby tak dalej.
kamil83

Postprzez Ludlego » 11 cze 2011, 12:44

Pisałem w innym temacie napisze też tu. Ten Model zajął 5 miejsce na " XIV Ogólnopolskim konkursie modeli plastikowych i kartonowych w Radomiu" uzyskał 65 punktów. :sun:
Ludlego

Powrót do Galeria