M998 HMMWV/ZU-23-2 Academy/Skif 1:35

Moderator: kubisz

M998 HMMWV/ZU-23-2 Academy/Skif 1:35

Postprzez Qdłaty » 01 cze 2010, 13:16

Model który prezentuję przedstawia miniaturkę marokańskiego pojazdu należącego do sił ONZ. Model budowany "z pudła", zarówno hummer z zestawu Academy jak i działo przeszczepione z zestawu Skifa. Samo działo jest troszkę inne niż w oryginale, ale tym razem poszedłem po najmniejszej linii oporu. Z przeróbek własnych, wstawiłem w miarę prawidłową pokrywę silnika w przedziale kierowcy, zamiast "klocka" jaki przygotował producent.
Jestem zadowolony z malowania, które wyszło trochę lepiej wyważone niż ostatnio. Jednak jak na pojazd ONZ i tak jest za bardzo "utrudzony życiem".

Zdjęcie oryginału:
Obrazek
Obrazek
Źródło: internet

No i sesja modelu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I jeszcze mały plener:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Qdłaty
Moderator

Re: M998 HMMWV/ZSU-23-2 Academy/Skif 1:35

Postprzez Ludlego » 06 paź 2010, 21:44

Witam!
Jaką farbą pan pomalował te poduszki co są bo robię takiego samego w 72?
Ludlego

Postprzez Qdłaty » 06 paź 2010, 21:49

Nie pamiętam już. Albo Dark Green, albo Olive Drab, po czym metodą suchego pędzla jakiś średnio-szary.

No i nie przesadzaj z tym "panem". Nie jestem aż tak stary. ;)
Qdłaty
Moderator

Postprzez Ludlego » 06 paź 2010, 21:52

Dzięki(numery to nie poda pan?) Panie:D

A ja mowie po zdjęciu bo nic z niego nie widać tylko jakiegoś starego dziada:D :lol: :lol: :shock:
Ludlego

Postprzez Qdłaty » 06 paź 2010, 22:05

Tego "starego dziada" to ja lepiej przemilczę. :roll:

Wracając do poduszek. Tu na prawdę nie ma znaczenia jaki to jest dokładnie numer farby. Wystarczy, że weźmiesz "na oko" podobny kolor (jakiś ciemno-zielony, względnie brązowozielony) pomalujesz, a następnie jakimkolwiek średnio- bądź jasnoszarym wykonasz suchy pędzel. Musisz polegać także na swoich odczuciach. W przypadku elementów z "materiału" kolor jest dowolny. W rzeczywistości zależy od materiału, barwnika, wieku, od tego jak długo przebywał na słońcu, jak dużo był prany itd. Nie ma jedynego słusznego kolory. Jeśli chodzi natomiast o model, zdjęcia także przekłamują. Kolor który widać na zdjęciach jest trochę inny niż ten który mam na modelu. Kombinuj z kolorami!
Qdłaty
Moderator

Powrót do Galeria