M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, wariant dwuosobowy

Moderator: kubisz

M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, wariant dwuosobowy

Postprzez Peter 1410 » 28 lis 2010, 16:34

Witam.
Przedstawiam dzisiaj swój drugi humvee.Model zrobiony w ramach projektu grupowego na Modelworku.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Postanowiłem wrócić do tego modelu (przyznam się,że średnio jestem zadowolony z moich humvee,pocieszam się,że to moje początki i że zawsze można cosik poprawić) Moim założeniem podczas budowy tego pojazdy było,żeby go na maksa obładować tobołkami (ten ze zdjęć wydawał mi się za pusty)Spróbowałem trochę go poprawić 1) Obkleiłem dach i fotele folią aluminiową.2) Wrzuciłem na pakę kartony.3)Pomalowałem plecaki w trójbarwne kamo.4) Spróbowałem pocieniować plecaki,pobrudzić beczki.5)Dorobiłem pałąki.6)Pobrudziłem koła.Oto efekt moich poprawek (wiem szału nie ma):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zdjęcia robiłem dzisiaj w trudnych warunkach oświetleniowych.

Pozdrawiam Piotrek :gut:
Peter 1410

Re: M998 HMMWV Cargo/Troop Carrier, wariant dwuosobowy

Postprzez kubisz » 28 lis 2010, 16:53

Zawsze powrót do modelu i poprawki dobrze mu robią, tak jest i w tym przypadku - jest lepiej, niż było. Brawa za pałąki i ładunek paki, zwłaszcza beczki :git: Ale mam kilka uwag:
- dziwnym kolorem pobrudziłeś koła. Pierwsze moje skojarzenie: wietnamska ziemia. Spróbuj poprawić to jasnym pigmentem;
- zakurz też boczne powierzchnie za kołami i z dołu, są czyste i zupełnie nie pasują do kół;
- za bardzo wystają odbijacze na ramie przedniego okna;
- panel CIP przykleiłbym na masce;
- sądząc po tym panelu i kartonie z "Gulfą", chciałeś przedstawić Humvee z OIF. Nie bardzo pasuje tu taki hełm;
- manele i dach za bardzo się błyszczą;
- jakoś mi nie pasują te małe torby za tylnymi kołami;
- czymkolwiek robiłeś washa na tobołkach, za mało to rozcieńczyłeś. Zbyt czarne są te zwashowane zagłębienia;
- nie wiem czemu nie wycieniowałeś zarówno wszystkich zagłębień w poszczególnych tobołkach, jak i wszystkich tobołków (na drugim zdjęciu w środku wisi niewycieniowany plecak z karimatą);
- wash to połowa sukcesu, przetrzyj teraz wszystko suchym pędzlem. To jest łatwiejsza z tych dwóch metod, zobaczysz jak to poprawi wygląd :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 28 lis 2010, 18:34

Dzięki Jakubie za cenne uwagi :piwo: :piwo: Postaram się wszystko poprawić(panel już naklejony na masce,robię już drugi hełm w pustynnym kamo)Dzięki i pozdrawiam :gut:
Peter 1410

Postprzez Tomek » 29 lis 2010, 11:35

Mnie się podoba, Piotrze.Chociaż bym go trochę zmatowił i miejscami przykurzył.
Aliena nobis, nostra plus aliis placent ...
Tomek

Postprzez Peter 1410 » 29 lis 2010, 13:33

Dzięki Tomasz :piwo: Postaram się jeszcze go dopracować.
Peter 1410

Postprzez kubisz » 29 lis 2010, 13:42

Piotrek, z tych wszystkich poprawek, które Ci wypisałem wyżej, najbardziej chciałbym zobaczyć suchy pędzel. Już nie pierwszy raz Ci go polecam, a Ty - mam takie wrażenie - boisz się go zastosować. Nie ma się czego bać, to jest naprawdę łatwa do opanowania metoda. Kup sobie w sklepie dla plastyków olejną biel tytanową w tubce - jest bardzo dobra do tego celu. Ostatecznie jakaś jasna farba, np. Humbrol 121 Pale Stone. Potem grunt, to dobrze wycierać miękki, szeroki pędzel przed suchopędzlowaniem modelu. Może przetestuj wcześniej np. a jakimś tobołku. Rozjaśniane powinny być tylko wystające elementy. Jeżeli farba będzie Ci zostawać na powierzchniach między nimi, znaczy to, że jest jej za dużo na pędzlu. Powodzenia :!: :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 29 lis 2010, 16:43

No troszkę mam jakieś opory przed zastosowaniem suchego pędzla :mur: Zakupiłem już dawno Humbrola 121,postaram się zrobić suchy pędzel na tym modelu(taki model ćwiczebny).Dziękuje za wszystkie wskazówki :piwo:
Peter 1410

Postprzez Peter 1410 » 30 maja 2011, 22:46

Model ponownie został rozklejony.Zmyłem te wietnamskie brudzenie ,poprawiłem kolumnę kierowniczą (była źle wklejona),zrobiłem swoją pierwszą w życiu figurkę (pierwszy humvee z kierowcą) Jeszcze model będzie dokładnie kurzony. Uwielbiam go rozklejać.
ObrazekObrazekObrazek
Peter 1410

Postprzez kubisz » 31 maja 2011, 07:45

Ładnie :git: Podoba mi się brudzenie kół. Figurka jak na pierwszy raz też niczego sobie (chociaż dwie uwagi - mam wrażenie, że kolor rąk jest dziwny, poza tym inny niż twarzy. No i woodland powinien mieć raczej nieco drobniejsze plamki).

Wash na tobołkach zrobiłeś chyba za mocny. Przy czarnym kolorze użytym do niego bardzo się to rzuca w oczy.

Najważniejsze, że przy każdej odsłonie model jest coraz lepszy :gut:

Peter 1410 napisał(a):Uwielbiam go rozklejać

Tylko nie rób tego bez końca ;)
kubisz
Moderator

Postprzez Peter 1410 » 31 maja 2011, 07:50

Dzięki Kuba :piwo: Dziwny kolor rąk? Mój kierowca ma założone rękawiczki w kolorze olive drab :) Dam już spokój temu modelowi :D
Peter 1410

Następna strona

Powrót do Galeria