Hamer Memugan IDF - Academy/Legend Productions

Moderator: kubisz

Hamer Memugan IDF - Academy/Legend Productions

Postprzez kubisz » 01 cze 2010, 07:23

Model zbudowany z zestawu Academy M998 I.E.D. Gun Truck przy użyciu żywicznej konwersji Legend Productions nr LF1159 - IDF Uparmored Humvee Conversion set. Jest to moja pierwsza w życiu konwersja żywiczna. Sklejało się bardzo dobrze, spasowanie części całkiem niezłe. Legend proponuje użyć jako bazę model Academy (to, że obie firmy są koreańskie, to raczej przypadek) i chyba dobrze robi, bo z plastiku używamy właściwie tylko podwozia, dolnej części nadwozia i maski silnika. Od siebie dodałem trochę drobiazgów i poprawiłem dwa faule zestawu Legenda. Po pierwsze - wymieniłem koła na takie z nowym typem opony, wszystkie izraelskie Humvee jeżdżą na takich kołach. Po drugie - taka wersja (najnowszy z trzech typów opancerzonego pojazdupatrolowego używanych w IDF) jest budowana na Humvee w wersji M1113 ECV, który charakteryzuje się powiększoną osłoną chłodnicy, i taką też dorobiłem.
Model pomalowany pędzlem farbą Model Mastera nr 2138 (Israeli Armor Sand Grey). Słyszałem opinię, że kolor powinien być ciemniejszy i prawie zielony (nie jestem ekspertem od pojazdów IDF, ale na taki ciemniejszy kolor Izraelczycy chyba teraz malują swoje pojazdy). Po obejrzeniu zdjęć znalezionych w sieci stwierdziłem, że MM 2138 będzie jednak dobry.
Do poprawy jest kilka drobiazgów, chociażby wycieraczki.

Dość lania wody, zapraszam do oglądania. Wybaczcie trochę zbyt ciemne zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: Hamer Memugan IDF - Academy/Legend Productions

Postprzez maverick » 27 mar 2017, 07:51

Ta konwersja pojawiła się ostatnio w sklepach za 200 PLNów..? Warto inwestować kuba..? I czy można ją kleić na bazie M1025 Academy (bo takie też jeździły), czy trzeba kombinować z powiększoną chłodnicą..?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 27 mar 2017, 09:49

Moim zdaniem to jest bardzo dobra konwersja, ale niestety trochę droga (chociaż patrząc na dzisiejsze ceny modeli i dodatków to narzekanie na nie traci trochę sens - po prostu trzeba się przyzwyczaić, że skoczyły i lepiej już nie będzie). Można z niej zrobić Memugana na M1025, ale wymagałoby to przeróbki dachu - w tej wersji był jeden większy właz nad tylnym lewym fotelem i małe klapki nad pozostałymi trzema, w Memuganie na M1113 była obrotnica na środku. Ale przede wszystkim to byłoby trochę marnowanie potencjału - Memugan na M1025 nie miał ani klmiatyzatora, ani anten (chociaż może znalazłoby się jakieś zdjęcie z Shalgonem - tym jeżem - zamontowanym bezpośrednio do dachu, bez tego charakterystycznego masztu). Chodzi mi o to, że jeżeli już płaci się te dwie stówy za konwersję, to szkoda połowę elementów zostawić niewykorzystaną. Zdecydowanie pobawiłbym się w powiększenie chłodnicy.

Aha - pamiętaj, że tak czy siak konwersja przeznaczona jest na zestaw Academy (czyli powinien pasować też do Italeri). Niewiele z niego i tak zostaje.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 27 mar 2017, 10:02

ja się przymierzam drugi raz do tej konwersji, ale po pierwszej próbie chyba sobie odpuszczę. Rama okna pogięta, bagażnik też średnio dopasowany. Może się skuszę, ale na teraz wspomnień dobrych nie mam. Jeśli chodzi o cenę, to za tak duża ilość części żywicznych i blaszek warto.
makinen

Postprzez kubisz » 27 mar 2017, 10:54

Ja swoją konwersję kupiłem zaraz po tym, jak się ukazała. Wszystko było proste i dobrze spasowane. Możliwe, że z czasem formy się zużyły.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 27 mar 2017, 12:18

kubisz napisał(a):Ja swoją konwersję kupiłem zaraz po tym, jak się ukazała. Wszystko było proste i dobrze spasowane. Możliwe, że z czasem formy się zużyły.

Żywicę zawsze można potraktować wrzątkiem i naprostować... Jestem coraz bardziej skłonny do zakupu... :D
Miałem w nowym roku nie kupować więcej zestawów - a to przecież nie zestaw, tylko konwersja :twisted:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Powrót do Galeria