M998 Hmmwv cargo OIF 1:35

Moderator: kubisz

M998 Hmmwv cargo OIF 1:35

Postprzez Pit M-ce » 14 paź 2010, 21:21

Przedstawiam model HMMWV CARGO z Operacji Iraq Freedom
Jako baza posłużył model Academy, który otrzymał nowe życie.

Dodatki:
- plecaki, skrzynia drewniana, skrzynki na amunicje skrzynki z jedzeniem Tamyia oraz Italeri
- półka nad kabiną, zwinięte plandeki, plecaki w 3 koorowym camo, pałąki pod plandeke, lusterka, odbijacze na szybie, antena, siatka maskująca, plandeka własnej roboty, zostały też zmodyfikowane drzwi

Pojazd lekko zdeformowany z winy kreta. Dlatego są pewne uchybienia, których nie udało mi się wyeliminować. Na zdjęciach zauważyłem, że pólka jest nachylona - to już wyeliminowałem. Jedyne co dojdzie to pomarańczowy panel identyfikacyjny. Pojazd pójdzie na diorame więc jeszcze zostanie dobrudzony.

Warsztat: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=226 ... ight=hmmwv

Tak pojazd wyglądał przed renowacją:
Obrazek
Obrazek

A tak prezentuje się teraz:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pit M-ce

Re: Hmmwv cargo OIF 1:35

Postprzez kubisz » 15 paź 2010, 06:32

Podoba mi się :git: Szczególnie plandeka, brudzenie i tobołki. Wielki skok jakościowy od stanu sprzed remontu. Pomarańczowy panel doda mu jeszcze życia.

Drobna uwaga - w modelach Italeri i Academy warto chociaż na ramę nakleić kawałek plastiku, żeby przez grill nie było widać podłoża (ostatnie zdjęcie).

Pit M-ce napisał(a):Pojazd lekko zdeformowany z winy kreta.

Pewnie obciążyłeś go czymś, żeby nie wypływał z kretowej kąpieli?
kubisz
Moderator

Postprzez Pit M-ce » 15 paź 2010, 15:49

O podwoziu będę pamiętał. Co do kreta to kurde 2 razy w nim lądował i to się stało za drugim razem. Odczekałem za nim włożylem i niczym nie obciążałem. Stało się ale udało się pojazd odratować. Ale trzeba uważać.
Pit M-ce

Postprzez Zderzak » 15 paź 2010, 17:59

Fajnie, widać duży postęp. Z każdym kolejnym Humvee będzie jeszcze lepiej :git: Podoba mi się plandeka i Twoje dodatki, jednak zauważyłem też pewne niedociągnięcia. Spójrz np. na przednią osłonę, te "urocze" ślady po wypychaczach mogłeś zaszpachlować :twisted:

Ogólnie jest całkiem ładnie, z małymi niedoróbkami :piwo:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Pit M-ce » 15 paź 2010, 22:54

Są niedociągnięcia. To fakt. Te ślady po wypychaczach zauważyłem po fakcie i już mi się ich poprawiać nie chciało ale nie wykluczam, że jak pojdzie na podstawke to to poprawie :)
Pit M-ce

Postprzez Lexx » 16 paź 2010, 08:01

Ech nie chciało mi się wcześniej pisać takiego posta, ale napiszę co by naświetlić kilka "niedociągnięć" i też wyciągnąć kilka plusów, najprościej będzie stworzyć małą listę :sun:

-Rama szyby jest obwisła, dach też i dodatkowo odstaje od ramy przez co półka wygląda na zamontowaną do pancernego brezentu;
-Przednia osłona jest wklejona odwrotnie - przypatrz się na wycięcia 'pod światła';
-Maska sprawia wrażenie jakby była za wysoko względem ramy (z przodu, ale może to być tyko złudzenie), możliwe że buda źle "siadła" na ramę;
-Brakuje przedniego kierunkowskazu (bocznego) oraz tylnego odblasku, światła są kanciaste,
-No i zdjęcia są słabo doświetlone przez co całość traci na jakości;
-Plus za kompozycję, wszytko ze sobą współgra;
-Plandeka jak i półka wyszły przednio, jak ładunek nie wiem (zdjęcia)
-Plus za postęp w tematyce Humvee :piwo:

Pewnie coś do 'wyciągnięcia' by się znalazło, ale po co :sun: nikt uczonym się nie urodził :czyta:

Pozdr.

lexx :piwo:
Lexx

Postprzez Pit M-ce » 17 paź 2010, 22:30

Osłona faktycznie na opak. Już poprawione. Generalnie to co mogłem to poprawiłem :)
Pit M-ce

Powrót do Galeria