M998A2 HMMWV Cargo/Troop Carrier w.ERC Armor - Academy

Moderator: kubisz

M998A2 HMMWV Cargo/Troop Carrier w.ERC Armor - Academy

Postprzez kubisz » 05 paź 2010, 14:44

Humvee nr 22. Model przedstawia dopancerzoną wersję M998A2 HMMWV Cargo/Troop Carrier, używaną przez US Marines w 2003 roku w Iraku. Jako baza posłużył zestaw Academy (13405) M998 IED Gun Truck. Waloryzacje to:
- żywiczne koła Blast Models,
- żywiczne fotele MIG Productions,
- żywiczne radio SINCGARS Pro Art Models,
- zapinki maski, klapa bagażnika, wysoki komin i wysoki chwyt powietrza z Tamiyi,
- kilka elementów fototrawionych Eduarda (siatka na kominie, elementy na i przy klapie bagażnika).
Tobołki pochodzą z zestawów Legend Productions, Armorscale i Tamiya.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Humvee number 22. Model depicts uparmored version of M998A2 HMMWV Cargo/Troop Carrier, used by US Marines in Iraq, 2003. As a base I took Academy (13405) M998 IED Gun Truck kit. A valorization was:
- resin Blast Models wheels,
- resin MIG Productions seats,
- resin SINCGARS radio from Pro Art Models,
- bonnet clamps, trunk tailgate, high exhaust and high air intake from Tamiya,
- several PE Eduard's parts (exhaust mesh, elements on and near tailgate).
Accessories from Legend Productions, Armorscale and Tamiya.

Zdjęcie - inspiracja / Inspiration photo:
Obrazek

WARSZTAT

Zapraszam do obejrzenia / Please take a look:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

EDIT. Na następnej stronie dwa zdjęcia po małych poprawkach. / On the next page two photos after small improvements.
Ostatnio edytowano 05 paź 2010, 18:47 przez kubisz, łącznie edytowano 1 raz
kubisz
Moderator

Re: M1038 HMMWV Cargo/Troop Carrier w.AoA - Academy

Postprzez Ludlego » 05 paź 2010, 15:33

Nie no Kubisz model jest wypasiony na max i jeszcze to co lubię czyli zapchany cały kartonami. Jedynie co mi się nie podoba to plandek bo albo cała rozwiniętą albo w ogóle.
Ludlego

Postprzez BaldPuma » 05 paź 2010, 18:08

Po pierwsze (rzut okiem):
Mogłeś mu choć opony umyć

Rzut drugim okiem
A nie obawiasz się ze wiatr zdmuchnie plandekę - nie widać żadnego "sznurka" mocującego tą płachtę (na bokach).

Więcej oczu nie mam to koniec krytyki

No to na koniec Śląski napój na k..... czyli "krzynka :piwo: piwa"
Napój na O... przy innej okazji
BaldPuma

Postprzez Zderzak » 05 paź 2010, 18:28

Ogólnie wyszedł bardzo ładny i starannie dopracowany model :piwo: Jedyne co mi się nie podoba, to boczna plandeka zwisająca po bokach pancernych płyt, jakaś taka nienaturalna, ostra na końcach. Przybrudziłbym też nadwozie przed tylnymi kołami, dosłownie delikatnie, oraz zachalapał wyżej nadwozie za przednimi kołami. Reszta perfekt :git:

P.S. Co teraz leci na warsztat?
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 05 paź 2010, 18:42

Dzięki za opinie i inne krzynki :piwo: Może znajdę trochę czasu i ochoty, żeby poprawić to i owo.

Zderzak napisał(a):Co teraz leci na warsztat?

Miałem się wziąć za tego transportera moździerza. Tylko nie mam, choinka, profili... Jeszcze będę myślał, co rozgrzebać.
kubisz
Moderator

Postprzez Lexx » 06 paź 2010, 07:06

Kuba, model bardzo fajny, cieszy oko taki "obładowany pracuś". Lecz wydaje mi się, że to błoto ujmuje mu nieco klasy (zaraz wszystko wyjaśnię).
Tobołki pierwsza klasa, detale również (nie licząc Twojego 'niechcenia się :lol: ' przy obróbce ramy, ale o już przerabialiśmy. Jak już wyżej wspomniano plandeka ma za ostre krawędzie, w rzeczywistości są one obszywane żeby się nie strzępiły, z tymi sznurkami to na chama możemy naciągnąć fakty np. pojazd jest ledwo co załadowany i załoga nie zdążyła jej jeszcze naciągnąć.
A teraz wracamy do błota 8-) Trochę mało realistycznie to wygląda, no chyba że został wyciągnięty przez śmigłowiec albo jakiś wóz techniczny. Front opony masz oblepiony błotem, a nie powinien, koła ślizgając się nabiorą błota w bieżnik ale raczej nie na niego, na boku powinno być ono raczej na jednym poziomie z minimalnym zróżnicowaniem 'zasięgu'. Z tego co pokazałeś błoto nie mogło być głębokie więc załoganci się nie patyczkowali i po prostu przejechali bez większych przygotowań, więc brakuje rozprysków wody na kokach i nawet na masce ( tam też mogły by się bez problemu dostać). Z tyłu zaś wygląda na to że jechali na wstecznym, przynajmniej tak błoto sugeruje ;)
Reszta chyba już została powiedziana.
Lexx

Postprzez kubisz » 06 paź 2010, 07:42

Lexx - dzięki za konstruktywną krytykę :piwo: Wiem już, jak poprawić te koła. Chcę osiągnąć efekt pojazdu przejeżdżającego właśnie przez błoto (wiem, wiem - bez kierowcy, ale co tam :twisted: ). No i rzeczywiście bieżnik powinien być nim nabity (sam nie wiem, dlaczego tak oszczędnie go potraktowałem). Na koniec śmignę "zewnętrzną" stronę błota błyszczącym lakierem bezbarwnym - będzie mokre. Taki jest plan. Co wyjdzie pokażą zdjęcia (jutro wrzucę).

Lexx napisał(a):więc brakuje rozprysków wody na kokach i nawet na masce ( tam też mogły by się bez problemu dostać)

Właśnie większych rozprysków nie chciałem robić - zostanie mniej więcej tak jak jest, przecież mogli przejeżdżać wolno :)

Lexx napisał(a):Z tyłu zaś wygląda na to że jechali na wstecznym, przynajmniej tak błoto sugeruje

Tego nie bardzo rozumiem :crazy:
kubisz
Moderator

Postprzez Lexx » 06 paź 2010, 08:08

Już tłumaczę (pozwoliłem sobie zapożyczyć obrazek :jezyk: )

Obrazek

Jedynym wytłumaczeniem takiego ubłocenia dla mnie jest częsta eksploatacja w takich a nie innych warunkach, ale w tym wypadku powinno być go więcej :)
Dobra koniec marudzenia ;) i tak dobrze jest :sun:
Błotko przeleć satyną, nie naturalnie będzie wyglądać z nadmiernym połyskiem.

Pozdr.
Lexx

Postprzez kubisz » 06 paź 2010, 08:21

Ten jaśniejszy kolor (jego granicę zaznaczyłeś na niebiesko, może zrobię ją trochę bardziej nierówną) to miało być bardziej stare, zaschnięte błoto (może i jeździł na wstecznym kiedyś po innym błocie ;) ), a błoto świeże, z obecnego "kursu do przodu" zrobiłem ciemniejsze, na samym rogu płyty. Wiem, że wystaje ona poza obrys koła, ale czasem jak widzę samochody ochlapane błotem to nie mogę się nadziwić, jak znalazło się ono w pewnych miejscach :crazy:
kubisz
Moderator

Postprzez Lexx » 06 paź 2010, 08:42

czyli wszystko się wyjaśniło :sun: teraz już jedynie brakuje błotnych akcentów na "progach" no i błotnej podstawki. Fajnie by się prezentował na podstaweczce niewiele większej niż sam :piwo:.

No więc czekam na kolejny warsztat :git:

Pozdr.
Lexx

Następna strona

Powrót do Galeria