Galeria: M998 I.E.D. GUN TRUCK 1:35

Moderator: kubisz

Galeria: M998 I.E.D. GUN TRUCK 1:35

Postprzez sagi » 07 wrz 2010, 08:57

Witam

Skończyłem swojego pierwszego Humvee i za namową Kubisza stworzyłem galerię. Narazie tyle.
Warszatat tutaj: http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=19621

Pozdrawiam
Przemek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sagi

Re: Galeria: M998 I.E.D. GUN TRUCK 1:35

Postprzez kubisz » 07 wrz 2010, 09:28

Fajnie, że i tu wrzuciłeś tę galerię :piwo:

Zacytuję siebie z Modelworku:
Sagi napisał(a):Skończyłem swojego pierwszego Humvee i za namową Kubisza stworzyłem galerię :)

To do tego trzeba namawiać? :jezyk: Kończysz model, zakładasz galerię - zawsze :D

Co do samego modelu, mam kilka uwag:
- nie pomalowane kierunkowskazy na bokach maski;
- brakuje anteny;
- szkoda, że nie wspomniałem w warsztacie :oops: : wysoki chwyt powietrza z Academy jest fatalny, dwa razy za gruby i o połowę za wysoki;
- wysoki komin (też niezbyt dobrze zaprojektowany przez Academy) jest za bardzo odsunięty od boku Humvee, powinien praktycznie przylegać do płyty dopancerzenia;
- do malowania pomarańczowych i czerwonych świateł kup sobie farby typu clear, czyli transparentne. Malujesz lampkę najpierw na srebrno, potem jak wyschnie - kolorem clear. Efekt bardzo zadowalający;
- linkę rozpiętą pomiędzy ławkami zastąp taśmą i zawieś na końcu paki - będzie bardziej zgodnie z rzeczywistością (ta linka zresztą dziwnie nie chce się grawitacji poddawać);
- pałąk za kabiną powinien być w kolorze plandeki - w oryginale jest nią opięty;
- przydałby się wash i suchy pędzel. No i lekkie okurzenie, zwłaszcza opon.

Ogólnie model mi się podoba. Te wszystkie uwagi (może oprócz ostatniej) to drobiazgi. Zdjęcia faktycznie za ciemne, ale pogoda jest, jaka jest i o dobre naturalne światło trudno.

Dodam jeszcze dwie rzeczy:
- podoba mi się wybrany schemat malowania, też mam podobny - tyle, że "zaślepka" tylnych drzwi też na piaskowo :) ;
- na Modelworku Qdłaty wspomniał, że brezent dachu powinien być na ramie przedniej szyby, a nie stykać się z nią od wewnątrz. Na pierwszym zdjęciu widać dokładnie, na czym polega błąd - rama powinna być lekko pochylona do tyłu, u Ciebie odchyla się lekko do przodu, a dach "leci" w dół. Napraw to tak:
-- odklej dach (może nawet wystarczy tylko z przodu),
-- spiłuj farbę z górnej krawędzi ramy (tak, żeby klej miał większe szanse lepiej złapać),
-- pchnij ramę do tyłu (powinno się udać bez jej odklejania),
-- posmaruj łączenie klejem CA (mocniejsza spoina, niż zwykłym do polistyrenu),
-- przyklej dach na ramę okna (i będzie :git: ).
kubisz
Moderator

Postprzez sagi » 07 wrz 2010, 10:38

kubisz napisał(a): na Modelworku Qdłaty wspomniał, że brezent dachu powinien być na ramie przedniej szyby, a nie stykać się z nią od wewnątrz. Na pierwszym zdjęciu widać dokładnie, na czym polega błąd - rama powinna być lekko pochylona do tyłu, u Ciebie odchyla się lekko do przodu, a dach "leci" w dół. Napraw to tak:
-- odklej dach (może nawet wystarczy tylko z przodu),
-- spiłuj farbę z górnej krawędzi ramy (tak, żeby klej miał większe szanse lepiej złapać),
-- pchnij ramę do tyłu (powinno się udać bez jej odklejania),
-- posmaruj łączenie klejem CA (mocniejsza spoina, niż zwykłym do polistyrenu),
-- przyklej dach na ramę okna (i będzie :git: ).

Dzięki :piwo: Jak wezmę się za drugiego humvee to przy okazji poprawię tego :)
sagi

Postprzez kamil83 » 14 wrz 2010, 15:10

Jak na pierwszy model nie jest źle. Ale po pierwsze przedni reflektor zapaćkany farbą, dach popaćkany farbą. Niektóre miejsca niedoszpachlowane i model nieco się świeci. Następnym będzie dużo lepiej.
kamil83

Powrót do Galeria