USMC M1114

Moderator: kubisz

USMC M1114

Postprzez kopos77 » 15 lip 2016, 11:28

Witam serdecznie
Chciałbym pokazać najnowszy model w mojej kolekcji. Jest to M1114 używany przez US Marines podczas konfliktu w Iraku. Został on zmodyfikowany względem standardowego M1114 poprzez dodanie pakietu "Marine Armor Kit" (boczne drzwi, dodatkowe opancerzenie nadkoli)
oraz osadzenie nowej wieżyczki, tzw. MCTAGS ( tutaj w wersji zamkniętej ).
Model bazowy to M1114 z Bronco Models, zestaw Mak pochodzi z Perfect Scale Modellbau a wieżyczka z Live Resin. Praca przy tym modelu to czysta przyjemność. Zarówno zestaw z PMS jak i LR to wyroby z najwyższej półki ( poszczególne elementy pasują idealnie ) a jedyna trudność to użycie "kropelki" bo to przecież żywica. Szczerze mogę polecić każdemu modelarzowi.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Krzysiek
PS. Kliknięcie w miniaturę prowadzi do oryginalnego zdjęcia na stronie http://www.modelfaktory.simplesite.com.
Ostatnio edytowano 15 lip 2016, 13:08 przez kopos77, łącznie edytowano 1 raz
kopos77

Re: USMC M1114

Postprzez maverick » 15 lip 2016, 11:50

Pierwszy model w tej konfiguracji na forum - gratuluję :git:
Lekko krzywo wyszła ci uszczelka tylnej kalpy, pasy troczące na tyle powinny być raczej oliwkowo/zielonkawe i nie dorobiłeś tylnej wyciągarki. Osobiście zrobiłbym silniejszy wash i suchy pędzel ale to jak kto lubi...
Tak czy inaczej - fajnie wyszło.
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 15 lip 2016, 12:00

Dzięki za galerię bardzo fajnego modelu :piwo: Tym bardziej gratulacje, bo to jest pierwszy taki Humvee, jak zauważył Mariusz powyżej. Nie tylko tutaj, bo w sieci też takiego nigdzie nie spotkałem. Kurde, zazdroszczę Ci, że masz takie coś na półce :shock:

Braki również wypisane powyżej (dodam niepomalowane lampy z tyłu) - mnie przede wszystkim troszkę brakuje podkreślenia detali. Wieża MCTAGS z daszkiem - to też do mnie nie przemawia (tym bardziej, że nie widziałem zdjęcia z taką wieża, co oczywiście nie oznacza, że takowych nie było), jakoś mi to zaburza sylwetkę. Ale to już de gustibus... Model świetny i oryginalny :git:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 17 lip 2016, 10:29

Undoubtedly he is a brilliant and original model, but fact of less a bit of dirt. In the photos I perceive a well realized but alone model painted with a uniform color, I appreciate not washes in rivets or in any other place, too clean for my taste.

:piwo: :sun: :sun: :sun:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez youngtiger1 » 03 wrz 2016, 08:48

I see, as Trump says "Huuugee" problem with this thread. Not enough pics bro. How'd you expect a brother to enjoy with only hand full of pics? :lol:
youngtiger1

Powrót do Galeria