M998 Scud Hunter Delta Force Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

M998 Scud Hunter Delta Force Tamiya 1:35

Postprzez makinen » 28 kwi 2016, 08:04

Sprawę uznaję za zakończoną, żeby nie przekombinować. Usunąłem klapkę z lunety, wymieniłem głowę stojącemu załogantowi. Pomimo malowania kilkukrotnego poprzedniej wersji w czapce pozorant wyglądał jak klaun, może trochę ze względu na kretyński wyraz twarzy. Główka żywiczna. Pomalowałem korek od butelki na przednim siedzieniu :git:
Warsztat
viewtopic.php?f=7&t=1496
Całość ma się tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M998 Scud Hunter Delta Force Tamiya 1:35

Postprzez kubisz » 28 kwi 2016, 08:39

Tym razem nie będę się czepiał drobiazgów. Przemaglowałem Cię w warsztacie :twisted: Chociaż wspomnę tylko o dwóch rzeczach, o których tam nie było mowy:
- podstawa anteny sama z siebie nie wygięłaby się w ten sposób, więc weź kawałek "linki", wygnij antenę nieco bardziej w łuk w dół i przywiąż np. do pałąka B;
- klęczący pozorant ma w łapie karabin, na masce przed jego siedzeniem stoi drugi, po co mu jeszcze M16? A jeżeli to jest broń kierowcy, to raczej by jej nie zostawił wysiadając z pojazdu. Ewentualnie załóżmy, że dowódca miał różne rodzaje broni do wyboru zależnie od sytuacji, ale pewnie trzymałby je jakoś w większym porządku, żeby mu się nie walało wszystko pod nogami albo na kolanach.

Będę teraz chwalił. Bardzo podoba mi się całość :git: Z malowania trudnego kamo wyszedłeś obronną ręką, brudzenie bardzo udane, świetnie wyglądają koła. Znakomicie pomalowane toboły. Dobór i ustawienie figurek jest ok, sytuacja wygląda na sensowną i naturalną. Ideałem byłby jeszcze kierowca siedzący na swoim miejscu, ale rozumiem brak chęci do większego przerabiania figurki, no i czas - za kilka dni zaczyna Ci się konkurs na MW :gut: Podłoże na podstawce też fajnie wygląda - malowałeś je jakoś czy to tylko naturalne "składniki"?

To jest ramka 13x18?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 28 kwi 2016, 09:05

Dziękuję bardzo za docenienie. Z arsenałem może przesadziłem, ale z bronią jest tak- więcej zdziałasz pistoletem i dobrym słowem, niż tylko dobrym słowem...
Antenę podwiązałem, ale trzeba było wcześniej ustawić ją pod innym kątem, żeby teraz w miarę naturalnie się układała po podwiązaniu.
ramka ma wymiary
zewnętrzne 115 mm x 165 mm
wewnętrzne 95 mm x 145 mm

PS. właśnie zapełniłem na maxa drugą gablotę :(. Inwentaryzacja wykazała 40 modeli humvee, toyota, M-ATV, Cougar, Willys. Do skończenia duński dumvee, M1046 Recon Batt (czekam na zagubione drzwi), M1151 CROWS (skończony, a trał to....), M998 cargo (właściwie detale), dwie ciężarówki M923, Mk23 MTVR. W magazynku M1114 Bronco, Maxx Pro, M998.

Podstawka to klej do glazury jako baza, na to naturalne składniki+wikol.
makinen

Postprzez maverick » 28 kwi 2016, 10:38

No to teraz ja...
Twoje ostatnie prace trzymają poziom poniżej którego nie schodzisz i bardzo dobrze :git:
Nie będę czepiał się detali i napiszę trochę o całokształcie - wszystko razem jest bardzo dobrze skomponowane i przyjemnie się ogląda.
Humvee - sklejony czysto i starannie, tym razem bez "przygód" co nie zawsze Ci się udawało :git: Jak dla mnie rewelacyjnie pomalowane tobołki, szpeje, broń i elementy w miejscu załogi - najmocniejszy punkt modelu.
Malowanie kamo - zrobiłeś pędzlem co mogłeś, ale tutaj aero dało by dużo lepszy efekt. Trochę gryzą się te przejścia "wężyków"...
...kurzenie i koła na plus :gut:
Figurki - 6 kolorów do namalowania pustynnego kamo na pewno nie użyłeś - w malowaniu lekko poleciałeś na skróty, ale wyszły nieźle, w szczegółach pewnie Shidley się wypowie... Zawodnik klęczący dużo lepszy w odbiorze od stojącego - tamten wyprostowany jak by połknął kij od szczotki i malunki wyszły gorzej. Lolek podoba mi się bardziej :gut:
Podstawka - dobrze skomponowana i "pokolorowana" ale moim zdaniem powinna być trochę większa - jakaś skałka, roślina itp. I tak jak pisałem w poprzedniej galerii ekspozycja siedzi poniżej brzegu ramki, co mi się subiektywnie nie podoba...
...to na tyle... działaj dalej :piwo:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez Shidley » 28 kwi 2016, 13:04

Jestem, jestem:
Stojący - mam wrażenie że jest tylko jeden odcień brązu i że nie ma zielono-piaskowego....co prawda czasami na fotkach oryginałów nie widać tego zielono-pisakowego (szczególnie jak wypłowiał w słońcu) ale w originale jest sześć kolorów
-piaskowy
-piaskowo-zielony
-ciemny brąz
-jasny brąz
i kamienie: biel i czerń
tu to widać:
Obrazek
dodatkowo (ostatnie zdjęcie) mam wrażenie że nie pomalowałeś mu szelek w górnej części na plecach

Mapa - wg mnie za mało pogięta, jakby ją przewozili w rulonie
A za woodland masz ode mnie brawa :salut:

Ale dla mnie i tak świetny (kolejny) model w Twoim wykonaniu
Shidley

Postprzez Qdłaty » 28 kwi 2016, 13:16

A ja powiem tylko że podoba mi się bardzo, chociaż nie jest to mój ulubiony typ. :)

Jedyne co budzi we mnie mieszane odczucia to załoga. Ten na ziemi czai się z tą lornetką za maską żeby przepadkiem nikt go nie zauważył, a koleś na pace stoi wyprostowany na luzie... w sam raz żeby go snajper odstrzelił.... Wiem że pewnie już nie do zmienienia, ale gdybyś spróbował postawić humvee o 180 stopni w drugą stronę i ludków zamienić miejscami?
Qdłaty
Moderator

Postprzez makinen » 28 kwi 2016, 13:25

Maciek- przyklejone na amen. Teorii na "za" i "przeciw" pewnie można tworzyć multum.
Shidley- kamuflaż ma 5 kolorów. Tego szóstego rzeczywiście często nie widać. W tej skali uważam, że ujdzie 5 kolorów :jezyk:
Mapa poskładana jak samochodowa- na pół i w harmonijkę :czyta:
makinen

Postprzez kubisz » 28 kwi 2016, 13:29

Tutaj nieśmiało będę bronił ustawienia figurek. Ten klęczący nie chowa się za pojazdem, jest w takiej pozycji, bo łatwiej mu porównywać teren z rozłożoną mapą :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez Fenek » 28 kwi 2016, 14:15

Jest moc w tym modelu. prześledziłem warsztaty od początku forum w tym twoje i powiem jest niesamowity progres :git:
Fenek

Postprzez pyps » 28 kwi 2016, 20:40

No i kolejny świetny model...
W warsztacie nie byłem do końca przekonany co do kamuflażu, ale po washu, kurzeniu i nie wiem jakich jeszcze zabiegach, wygląda bardzo dobrze. Na moich ostatnich figurkach dałem sześć kolorów, a jasno brązowy i tak znikł po washu więc według mnie użycie pięciu daje wystarczający efekt.
Podstawka malutka ale dobrze skomponowana. Całość pracy dobrze "scalona kolorystycznie". Brakuje mi może jakiejś kępki trawy.

Zobaczyłbym jakieś fotki Twoich gablotek.

Musisz być bardzo zorganizowaną osobą, trzaskasz modele jeden za drugim :piwo:
pyps

Następna strona

Powrót do Galeria