M1114 Frag 5 SOF Bronco + Airborne Miniatures

Moderator: kubisz

M1114 Frag 5 SOF Bronco + Airborne Miniatures

Postprzez makinen » 15 kwi 2016, 07:47

Więcej z tego nie wyciągnę. Po zrobieniu zdjęć dotarło do mnie, że nie dokleiłem lusterek :mur: i nie pomalowałem światła IR. Dziś dokończę, bo później model powędruje na półkę. Jakoś wybitnie zadowolony nie jestem, ale z figurkami wygląda zadowalająco.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M1114 Frag 5 SOF Bronco + Airborne Miniatures

Postprzez kubisz » 15 kwi 2016, 09:14

A mnie się baaardzo podoba :git: Jeden z Twoich lepszych modeli. Widać postępy, także w figurkach, które tutaj wyglądają świetnie :git: Bardzo fajna podstawka, skromna, ale klimatyczna :)

Kilka uwag. Część już raczej nie do poprawy, ale będziesz miał na zaś :gut: :
- od wewnętrznej strony drzwi fragmenty, które masz na piaskowo, powinny być zielone (klik);
- dlaczego kabelek od anteny BFT wychodzi spod niej, a nie z gniazda, które aż bije po oczach z przodu? No chyba, że masz jakieś zdjęcie-podkładkę;
- anteny BFT i Duke mają trochę dziwne kolory;
- we włazie obrotnicy brakuje teleskopów;
- widać, że niestety Bronco źle "spasowało" boki opon z bieżnikiem, boki za bardzo wpadają do wewnątrz;
- śruby w wieżach O/GPK nie były malowane, skręcano gotowe elementy. Możesz pyknąć po kropce stalowej farby na każdą, będzie taki ciekawy akcent;
- podmaluj (lub "zaklej" taśmą) odblaski z tyłu;
- czarne elementy zapinek maski też do podmalowania.

makinen napisał(a):Po zrobieniu zdjęć dotarło do mnie, że nie dokleiłem lusterek

Doklej tylko od strony kierowcy. SOF często demontował lusterka po drugiej stronie.

Jakie wymiary ma ramka (wewnętrzne oczywiście)?
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 15 kwi 2016, 10:14

No to teraz ja :jezyk:
Model zrobiony na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o wrażenie ogólne, czy się podoba itp. to napiszę, że bardzo :gut:
Ale, że autorem jest człowiek, który na forum ma już ponad 40 galerii humvee, to od wrażenia ogólnego przechodzimy do szczegółów i zaczynamy się czepiać drobiazgów, które można było moim subiektywnym zdaniem zrobić lepiej/dokładniej:
Humvee:
- wieża trochę za bardzo utytłana w stosunku do reszty pojazdu, szczególnie jego dołu, który przecież zazwyczaj najbardziej dostaje po nosie;
- brak washa i brudzenia na podstawach anten i ich elementach,
- kolor duke i bft raczej jaśniejszy piaskowy/beż niż szary,
- ...i to co napisał Kuba...

Figurki:
Nie wiem jak wyglądają z odległości 10 cm, ale z tej na foto są najlepszą rzeczą na podstawce. Piotrek - zaczyna być to Twoja naprawdę mocna strona.

Podstawka:
Piasek, kamienie i roślinki ok. Tyle, że subiektywnie nie podobają mi się podstawki z ramek do zdjęć, jeśli ekspozycja "siedzi" poniżej krawędzi podstawki. Poza tym nie przetarłeś jej do zdjęć - widać sporo pigmentu po palutkach na ramce :git:

Widać, że chciałeś go "już" skończyć nie dałeś sobie trochę czasu na zabawę z detalami, które jak już to wielokrotnie pisałem stanowią smaczek modelu.

Podsumowując, model ogólnie bardzo dobry, ale po pierwsze robiłeś już lepsze, a po drugie trochę więcej cierpliwości i zabawa z detalami ,a efekt byłby jeszcze lepszy :gut:
W Twoim przypadku Noblesse Oblige makinen...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez JUAN C. » 15 kwi 2016, 10:46

My opinion basically coincides fully with Kubisz and Maverick, I also think that you should have a little more patience and have more attention to small details.
A great job can be ruined by those small details that seems to be given less importance. :gut:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez Bartosz Ciesielski » 15 kwi 2016, 11:50

Model ciekawy figurki dodają mu życia , o brakach pisali pozostali ja się nie będę czepiał :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez pyps » 15 kwi 2016, 15:17

makinen napisał(a):Jakoś wybitnie zadowolony nie jestem

No co Ty? Model prezentuje się świetnie, podstawka też. Każdy model o wiele lepiej się prezentuje "w terenie". A figurki są po prostu zajebiste.
pyps

Postprzez Fenek » 15 kwi 2016, 17:23

Mdel super figurki też,
Sama podstawka bardzo fajna dynamiczna scena
Natomiast na minus plandeka z tyłu ma zdanie się szew poza tym można było usunąć z niej pasy i dorobić nowe i jakoś ja umocowac tak samo karnistry przypadło by się jakoś zabezpieczyć
I jeszcze jedną sprawa acz kolwiek nie wiem czy to błąd w wieży pozostał m4 choć wygląda jak by cała załoga opuszczała pojazd aczkolwiek może był tam przewożony stałe dodatkowy
Fenek

Postprzez Peter 1410 » 15 kwi 2016, 22:05

Model perfekcyjny :git: Modelarstwo przez bardzooo duże M :git:Figurki super wykonane(bardzo mi się podobają :git: )
Peter 1410

Powrót do Galeria