M1114 Frag 5 GROM/ Bronco 1:35

Moderator: kubisz

M1114 Frag 5 GROM/ Bronco 1:35

Postprzez makinen » 16 lut 2015, 14:33

Pojazd nr 4 jednostki GROM.
Oryginał
Obrazek
Baza to Bronco. Dodatki- półka tradycyjnie już autorstwa Tomcata, figurant z Trumpetera w hełmie marki Meng. Szpeje to zbieranina róznych rzeczy z magicznego pudełka.
Można się pastwić (nie pomalowałem światła IR :mur: , ale już z poprawione)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

warsztat
viewtopic.php?f=7&t=1347
makinen

Re: M1114 Frag 5 GROM/ Bronco 1:35

Postprzez kubisz » 16 lut 2015, 14:50

Jak zwykle zdjęcia zżółknięte :? Całe szczęście, że tym razem mniej niż zwykle i nie popsuły odbioru galerii. A model wyszedł bardzo dobrze :git: Udało Ci się całkiem nieźle oddać oryginał, sfotografowany na dwóch niezbyt dużo pokazujących zdjęciach. Fajnie wyszły te wszystkie dodatki i manele. Ale aż się prosi o antenę parasolową, widoczną na drugim ze zdjęć oryginału. No i o zrolowaną osłonę przedniego okna. Ale ogólnie - bardzo na plus, jeden z tych modeli, których zazdraszczam :gut:

A teraz będzie mniej miło...
- lufy jednak nie nawierciłeś :evil: ;
- nie podoba mi się koncepcja z figurką. Czy w rzeczywistości ktoś wsadzałby karton z wodą na dach i potem właził tam po butelkę? Co do samej figurki, to wydaje mi się, że powinieneś odważniej działać z washem i cieniowaniem. Na przykład gościu ma kompletnie niewyodrębnione ręce od rękawów i rękawiczek. Możesz to jeszcze poprawić;
- mam wrażenie, że miałeś problemy z lakierem matowym, prawda?

makinen napisał(a):nie pomalowałem światła IR

Czy ja tam widzę zwykły kierunkowskaz? :shock: Bo jeżeli tak, to będę Cię ścigał, póki tego nie wymienisz na faktyczne światło IR :twisted:

Aha - poproszę zdjęcie grupowe wszystkich GROMów :piwo: Planujesz jeszcze jakiś oprócz M1165A1 SpecOps?
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 16 lut 2015, 14:56

Nie czepiam się szczegółów ( widzę zalogowanych speców od tego ;) )
Ogólne wrażenie :git: :piwo:
:salut:
BaldPuma

Postprzez makinen » 16 lut 2015, 14:59

Hmmmm...chyba przestanę wrzucać zdjecia :? . Nie wiem o co biega. Mam ustawione 3 lampy+ czwarta błyskowa. Wychodzi shit :( .
Lufy nie wierciłem z powodów wspomnianych wcześniej. Jak w gumie do żucia by to była robota. Koncepcja z figurką...nie takie koncepcje to Forum i inne widziały... :D . Co do malowania, to dżentelmeni z dumvee wyszli mi lepiej- przyznaję.
Anteny parasolowej celowo nie wrzucałem, bo już dwa pojazdy z takimi mam- w tym jeden właśnie GROM.
Plany- M1165 na 100%, ale tu jestem/jesteśmy uzależnieni od Tomka, więc spokojnie zaczekam. Myślałem o M1025, choć już jeden mam, tyle, że bez drzwi. Chcę mieć standardowego zielonego "Polaka" , wiec pewnie padnie na GROM.
IR- jakoś próbowałem to oszukać :oops: :oops: :oops: Oryginału brak
makinen

Postprzez pyps » 16 lut 2015, 15:04

Mnie się też model po prostu podoba. Świetnie wyszła siatka z bambetlami.
Zdjęcia od jakiegoś czasu wszystkie które wrzucasz mega żółte jakieś wychodzą.
pyps

Postprzez makinen » 16 lut 2015, 15:06

pyps napisał(a):Zdjęcia od jakiegoś czasu wszystkie które wrzucasz mega żółte jakieś wychodzą.

Szybki test- jakiego koloru jest klapa od czerwonej lodówki?
U mnie jest biała .
makinen

Postprzez kubisz » 16 lut 2015, 15:12

makinen napisał(a):Hmmmm...chyba przestanę wrzucać zdjecia :? . Nie wiem o co biega.

No nie przesadzaj :gut: A może biega o balans bieli? Skoro nie tylko ja widzę, że jest zbyt żółto... Modele robisz dobre lub bardzo dobre, warto i nad zdjęciami popracować.

makinen napisał(a):Szybki test- jakiego koloru jest klapa od czerwonej lodówki?
U mnie jest biała .

Ale to nie o to chodzi, bo wszyscy widzimy, że jest biała. Chodzi o ogólny odbiór zdjęć, sam nie wiem, jak to opisać... Skoro i pyps zauważył, że coś jest nie do końca halo... Zresztą popatrz na to zdjęcie:
http://i1249.photobucket.com/albums/hh5 ... mpytya.jpg
Wybrałem takie z najbardziej przesadzonym efektem tego zażółcenia. Ustaw sobie te lampy, a potem na różnych trybach aparatu zrób podobne zdjęcia. A wcześniej ustaw balans bieli.
I jeszcze jeden szybki test - jakiego koloru masz karton na tło?

makinen napisał(a):Plany (...) Myślałem o M1025, choć już jeden mam, tyle, że bez drzwi. Chcę mieć standardowego zielonego "Polaka" , wiec pewnie padnie na GROM.

To może standardowy zielony M1151? Choć zdjęć niewiele, a na wszystkich tak goło wygląda... Z ciekawszych jeszcze Ci został M1025P1 Armament Carrier (w stylu takim, jak ten Dumvee robiony we wspólnym warsztacie) i M1152 Shelter Carrier.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 16 lut 2015, 15:15

Karton na tło biały...
M1152...efektowny, ale nie moja liga....
makinen

Postprzez pyps » 16 lut 2015, 15:16

biały jest karton z wodą, klapa jest lekko "kremowa". Podobnie zresztą jak tło. Całe zdjęcie jest jakieś żółtawe...

Podłączę się do prośby o zdjęcie rodzinne GROM-u

edit: Moja prędkość pisania postów jest porażająca :D. Widzę,że już wszystko ustalone :)
A może żarówek których używasz dają zbyt ciepłe światło?
pyps

Postprzez grzes430 » 16 lut 2015, 16:20

O jakości zdjęć nie będę pisać, bo widzę wrażliwy temat.
Sam model wyszedł ci bardzo dobrze. Tak jak wspomniał Kuba wykonałeś wierną kopię oryginału - brakuje jeszcze antenki. Jeśli czepiać się szczegółów, to niby kanistry obwiązane taśmami, ale jedna z nich jest jedynie wsunięta w szekle. Chyba brakuje też washa wewnątrz wieży.
Figurkę jednak bym pominął, ale to już kwestia gustu. Tak czy inaczej dobra robota. :gut:
grzes430

Następna strona

Powrót do Galeria