M1025 MP DS - Aca/Ed/Armo

Moderator: kubisz

M1025 MP DS - Aca/Ed/Armo

Postprzez Qdłaty » 12 lut 2015, 12:54

Hej.

W końcu po długiej przerwie udało się coś skończyć. Mój pierwszy M1025 trafił do programu "Pimp My Ride". Ponieważ duuużo wody upłynęło odkąd cokolwiek sklejałem, umiejętności niestety cofnęły się w rozwoju. :( Z efektów raczej jestem średnio zadowolony, a najmniej z kurzenia. Choć model w rzeczywistości prezentuje się przyzwoicie, to będzie on raczej ustawiony "w drugim szeregu".

Model dostał blaszkę Edwarda "exterior" oraz koła z Armo.

Pierwsze zdjęcie dla przypomnienia, a kolejne już po "remoncie".

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

P.S. Tak wiem, że nie ma lusterka. ;)
Qdłaty
Moderator

Re: M1025 MP DS - Aca/Ed/Armo

Postprzez kubisz » 12 lut 2015, 13:26

Maciek, przed wszystkim fajnie, że pokazałeś jakiś model. Jest nadzieja, że pokończysz swoje zaczęte modele (czekam zwłaszcza na 10th Mountain Division :git: ), a może i za coś nowego się zabierzesz. Jeszcze nie dane Ci było działać przy M1114 Bronco - to jest dopiero radocha :gut:

A wracając do galerii - model na pewno zyskał na remoncie, i to gruntownym. Już sama wymiana kół dużo dała. Zdjęcia są trochę kiepskawe, na żywo na pewno wygląda lepiej. Mnie się akurat kurzenie podoba, choć ciekaw jestem, jaki naprawdę jest kolor farby bazowej i tego kurzu. Ale trochę byłeś mało konsekwentny - opony są za czyste w stosunku do reszty.

Plusy:
+ bardzo dobry M60;
+ poprawione klamki w drzwiach;
+ otwarty właz w obrotnicy;
+ ogólnie blaszki ładnie wkomponowałeś w całość (np. grill);

Minusy:
- na lewym przednim kole wyjechało Ci się farbą na oponę w dwóch miejscach;
- brakuje szekli z tyłu ramy;
- masz jakby za krótkie zapinki maski, a w prawej chyba brakuje tego elementu, który powinien być pomalowany na czarno;
- podmaluj lekko na kolor wnętrza górne krawędzie odsuniętych szybek w drzwiach. W oryginale są one w metalowej ramie, możesz to zaznaczyć choćby tylko przez to podmalowanie;
- spróbuj odgiąć lekko fragment uchwytu do otwierania klapy bagaznika:
http://www.modellismopiu.net/m+gallerie ... alNumber=1

Jeszcze słówko o kalkomaniach. Ładnie siadły, ale przy dużym szewronie na klapie bagażnika zawsze warto odciąć zbędny film (tym bardziej, że kształt tego nie utrudnia).

Ogólnie - model na plus. Przede wszystkim za to, że się pojawił, z powodów wspomnianych na początku :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 12 lut 2015, 14:37

Dla mnie pomimo pewnych niedociągnięć, o których napisał Kuba, jest o wiele lepszy niż przed remontem...
Bardzo przypomina tego mojego - też się zabieram za lifting nadwozia...
Świetnie siadły kalki na drzwiach - położyć je to mordęga, ale Tobie się udało..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez pyps » 12 lut 2015, 15:23

Całkiem spoko po remoncie wygląda. Podoba mi się kurzenie szyb.
To jest maska z taśmy, pigment i utrwalone fixerem?

maverick napisał(a):Świetnie siadły kalki na drzwiach - położyć je to mordęga, ale Tobie się udało..!

No właśnie... a propos kalek. Trzeba je jakoś naciąć na drzwiach żeby tak fajnie siadły?
pyps

Postprzez Qdłaty » 12 lut 2015, 16:44

kubisz napisał(a):Minusy:
- na lewym przednim kole wyjechało Ci się farbą na oponę w dwóch miejscach;
- brakuje szekli z tyłu ramy;
- masz jakby za krótkie zapinki maski, a w prawej chyba brakuje tego elementu, który powinien być pomalowany na czarno;
- podmaluj lekko na kolor wnętrza górne krawędzie odsuniętych szybek w drzwiach. W oryginale są one w metalowej ramie, możesz to zaznaczyć choćby tylko przez to podmalowanie;
- spróbuj odgiąć lekko fragment uchwytu do otwierania klapy bagaznika:

- koło zdrapane,
- przy okazji dorobię, bo się pogubiły i, przyznaję, pogubiłem,
- zapinki kompletne, ale faktycznie źle zmontowane i niedomalowane na czarno (to to wspominane ulatnianie się wiedzy), ale poza domalowaniem nie będę już z nimi nic robił,
- szyby domalowane,
- uchwyt klapy podniesiony.

pyps napisał(a):To jest maska z taśmy, pigment i utrwalone fixerem?

Nie, to jest maska edka i mgiełka z aerografu (MM light sand)

pyps napisał(a):No właśnie... a propos kalek. Trzeba je jakoś naciąć na drzwiach żeby tak fajnie siadły?

Nic nie nacinałem, ale trochę gimnastyki było. Jak się przyjrzycie to zauważycie, że na na lewych drzwiach kalka jest inna niż na prawych. Ogólnie chciałem użyć kalek Tamiyi na drzwi, ale niestety Wamodowskie płyny do kalek bardzo źle wpływają na nie - szybko się rwą i w ogóle do kitu się robi. trzeba je na prawdę szybko położyć, ale jak już legną to ładnie się w nierówności układają. No i właśnie jedną kalkę popsułem więc chcąc nie chcąc wziąłem tę z academy. Te nie reagują źle na płyny, a w zasadzie w ogóle nie reagują - musiałem ją kilka razy zmaczać płynami, żeby siadła, ale w końcu się udało.
Qdłaty
Moderator

Postprzez maverick » 12 lut 2015, 19:39

Ja na razie kalki kładę na patencie Juana, czyli ciepła woda + ocet (patent, zanim nie było tyle dostępnej chemii) i na razie się sprawdza - ładnie mi się kładą... na swoich drzwiach też tak robiłem i po gimnastyce się udało...
Kalki Academy są sztywne i twarde... Ale najgrubsze to widziałem w starych modelach Tamiya - jak mój pierwszy Mutt...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 12 lut 2015, 19:51

Cieszą dwie rzeczy- Twój powrót ( ciekawe, jak długo będziesz nas cieszył :sun: ) i remont. Zdecydowanie na plus. Dodam do uwag Kolegów, że nie tylko kalka na klapie bagażnika się błyszczy.
makinen

Powrót do Galeria