M1114 SOF Afganistan Bronco 1/35

Moderator: kubisz

M1114 SOF Afganistan Bronco 1/35

Postprzez makinen » 29 gru 2014, 09:57

Uznaję za zakonczony. Dziękuję Kilkenny'emu i Messerowi za pomoc na etapie malowania :salut: Do dorobienia pręt podtrzymujący otwartą maskę, ale chciałem zrobić jedno zdjęcie silnika. Od pewnego momentu stwierdziłem, że tak wybebeszony pojazd mi się niezbyt podoba, ale cóż...koncepcję dociągnąłem do końca.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M1114 SOF Afganistan Bronco 1/35

Postprzez kubisz » 29 gru 2014, 13:58

Model się udał, zdjęcia już nie :jezyk:

Trzeba odróżnić dwie kwestie. Pierwsza, to "kompozycja". Faktycznie taki pootwierany zupełnie stracił bojowy wygląd, co akurat w takiej wersji mnie bardzo przeszkadza :( Za dużo ma wszystkiego i wszędzie :?
Natomiast druga sprawa to wykonanie - tutaj jest naprawdę bardzo dobrze :git: Malowanie, wash, brudzenie - bardzo mi się podoba :git: Wybroniłeś się z podbramkowej sytuacji z wężykami i jest pięknie :salut: Podziękuj jeszcze raz Kolegom :gut:

Drobiazgi:
- szkoda, że "stojak" na tylny karabin to pełny profil, nie rurka. No i do końca myślałem, że coś tam dasz (to oczywiście nie zarzut),
- brakuje Ci dość ważnego przewodu w silniku, od chłodnicy do jego bloku. Bronco dało go jako osobny element, zgubiłeś?
- nie załatałeś filtra powietrza, przy otwartej masce dziurę widać nawet na zdjęciach robionych z góry,
- brak podpórek otwartego włazu w obrotnicy, Bronco tu mocno utrudniło sprawę, ale było to spokojnie do zrobienia,
- przywiąż podnośnik.

Zrób koniecznie choćby dwa zdjęcia w naturalnym oświetleniu, bo kompletnie przekłamane masz na razie kolory. A ten Humvee ma je specyficzne, warto byłoby dobrze je poznać :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 29 gru 2014, 14:01

Kuba- zgadzam się w całej rozciągłości. Co do foto- naturalne światło to raczej sie nie uda. Co ciekawe- oglądałem te zdjecia na stacjonarnym kompie, laptopie i teraz iPadzie. Kompletńie inaczej, przy czym teraz na iPadzie wyglądają fatalnie. Wrzucił je, bo na laptopie były (bardzo jak na mnie) dobre... :(
Ps. Jaki element z silnika brakuje?
makinen

Postprzez kubisz » 29 gru 2014, 14:07

Na fotografiach wszystko jest pomarańczowo-żółte. Wygląda zaiste fatalnie :?

makinen napisał(a):Jaki element z silnika brakuje?

Ca22. Tutaj w oryginale widać dobrze, czego brak:
http://i58.photobucket.com/albums/g250/ ... lnik51.jpg
kubisz
Moderator

Postprzez Messer » 29 gru 2014, 14:10

No powiem Ci, ze wyszło bardzo dobrze. Fakt, nie ma swojego bojowego "młotkowego" charakteru, który całym sobą mówi " podejdź tylko a ci dowalę... ( :P ) " ale mimo wszystko wygląda ciekawie :)
O zdjęciach wspomniał Kuba, mnie intrygują natomiast zapinki maski - powinny być całe jednolite?

Pozdrawiam
Messer

ps - cieszę się, że mogłem pomóc :)
Ostatnio edytowano 29 gru 2014, 14:14 przez Messer, łącznie edytowano 1 raz
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Postprzez kubisz » 29 gru 2014, 14:13

A właśnie, zapinki... Z lewej strony nie ma jej w ogóle, a ta z prawej powinna wyglądać zupełnie inaczej... Plastikową "zamkniętą" niełatwo przerobić na otwartą, ale kurka wodna - to akurat koniecznie popraw :salut:

Messer - często przy przemalowywaniu pojazdu zapinki dostawały jednolity kolor.
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 29 gru 2014, 15:37

Widać, że sporo pracy włożyłeś w niego Piotrek, ale zdjęcia są bardzo słabe i nie sposób dobrze ocenić model... powtórz sesję, kiedy za oknem będzie ładna pogoda i nie będziesz musiał używać lampki... No i zwracaj uwagę na szczegóły - o zapinkach napisał Kuba, ja zwrócę uwagę, na dziurę pod filtrem z prawej strony - ten którego widać w nadkolu... No i maluj sam nie dręcz aerogafowców :git:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 29 gru 2014, 16:21

sprawdźcie to zdjęcie. Wzialem duży karton, pojechałem po kalke techniczną, dodatkową lampę z halogenem i skonstruowałem namiot bezcieniowy. Idału nie ma, ale może ustawieniami aparatu coś "rozjasnię"
Obrazek
makinen

Postprzez Messer » 29 gru 2014, 16:29

Nie wiem jaki masz aparat, ale trzy rzeczy rzucają się w oczy - otwarcie przesłony ( F ) - za małe - dałbym 2,6-2,8, do tego rozjaśnienie na jakieś 0"6 -1" oraz ustawienie światła - jak robisz przy lampkach ustawiaj na światło sztuczne ( żarówka, fluorescencyjne lub halogenowe - takie opcje mam w swoim cyfrowym canonie ).

Pozdrawiam
Messer
Składanie Humvee jest jak choroba - zakaźna i potencjalnie nieuleczalna...
Messer

Postprzez maverick » 29 gru 2014, 18:25

...pobaw się jeszcze balansem bieli, bo na razie biały masz żółtawy...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Galeria