M998 HMMWV Gun Truck z ASK - OIF - Academy/Italeri/Eduard

Moderator: kubisz

M998 HMMWV Gun Truck z ASK - OIF - Academy/Italeri/Eduard

Postprzez kubisz » 01 cze 2010, 06:53

Model to przerobiony zestaw M998 I.E.D. Gun Truck z Academy, zbudowany na podstawie zdjęcia z magazynu "Armia" (1/2009):
_________________________________________________________________________________________________________________________
Model is a modified Academy's M998 I.E.D. Gun Truck kit, built based on one photo from "Army" (1/2009) magazine:
Obrazek

Zdjęcie jest tylko jedno, dlatego budowa częściowo była zgadywanką.
Opancerzenie ASK z zestawu 35785 Eduarda. Ponieważ zestaw ten dedykowany jest do modelu Tamiyi, a ja użyłem modelu Academy, nie wszystko udało się ładnie ze sobą spasować. Do tego doszła jeszcze imitacja brezentowego dachu z Italeri, która też nie bardzo chciała pasować do pozostałych elementów. Jestem jednak zadowolony z końcowego efektu.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Picture is only one, that's why construction was some kind a guesswork.
ASK armour is Eduard's set 35785. Since this set is dedicated to the Tamiya model, and I used the Academy model, not all managed to fold together nicely. To this was added the imitation of canvas roof from Italeri, which also did not really want to fit to the other elements. But I am quite happy with the final effect.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M998 HMMWV Gun Truck z ASK - OIF - Academy/Italeri/Eduard

Postprzez Qdłaty » 19 lut 2011, 20:54

Że też ja ten model przeoczyłem. Toż to świetna miniaturka! Polowe opancerzenie z tylu normalnie żywcem przeniesione ze zdjęcia. :gut:
Qdłaty
Moderator

Postprzez kubisz » 20 lut 2011, 09:47

Miło, że się podoba :piwo:

Długo po skończeniu tego modelu przeze mnie BaldPuma wygrzebał 3 dodatkowe zdjęcia tej wersji. Jak widać musiałbym jeszcze pogrzebać trochę przy przodzie:
Obrazek Obrazek Obrazek
Może kiedyś mu taki zderzak zafunduję. I kanister przed kołem zapasowym. Na zrobienie BFT nie ma już niestety szans. Ale i tak jest to jeden z moich ulubionych modeli w kolekcji :)
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 20 lut 2011, 13:30

Super -
ale niepotrzebnie znalazłem te fotki - z nich wychodzi ze pancerz jest niesymetryczny - po lewej kanister mieści się na obszarze nadkola. Ale ze źródłowego zdjęcia nie ma szans tego się domyślić.
Ave Kuba :salut:
BaldPuma

Postprzez kubisz » 20 lut 2011, 13:36

Mnie się wydaje, że kanister jednak wystaje... Zresztą jakkolwiek by nie było - nic już nie zmienię poza ewentualnym dodaniem tego kanistra i zderzaka.
Ave :salut:
kubisz
Moderator

Powrót do Galeria