[OC] M998 A1 OIF. 1:35 Tamiya, Italeri, Legend,

Moderator: kubisz

[OC] M998 A1 OIF. 1:35 Tamiya, Italeri, Legend,

Postprzez makinen » 07 maja 2014, 09:37

Ulepek na bazie Tamiya-dołożone barierki , ławki, dach i stojak z guntrucka Italeri i drzwi z cargo. Dodatkowo koła Panzer Art, załoga CMK, klamoty Legend.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: [OC] M998 A1 OIF. 1:35 Tamiya, Italeri, Legend,

Postprzez kubisz » 07 maja 2014, 10:09

Podoba mi się bardziej, niż poprzedni, przede wszystkim ze względu na klamoty. Elegancko pomalowany i zakurzony :git: Z dupereli, których tradycyjnie kilka znajdę, przyczepiłbym się do zbyt czystej osłony przedniej i panelu CIP z dziurą na klamkę (niby nie ma żadnych przeciwskazań, ale dziwnie to wygląda). Trochę też za bardzo prasowałeś pasy na kole zapasowym - odbiły się ranty opony. Na samych pasach przydałaby się wisienka na torcie - klamry spinające. Generalnie - jest bardzo dobrze :git:

Czy Ty Kolego w swoich otwartych Humvee na bazie Tamiyi dorabiasz pedały (dla poprawnych politycznie - sterownice nożne)?

Chciałbym kiedyś zobaczyć porządne, ostre zdjęcia Twoich figurek. Teraz tak naprawdę trudno stwierdzić, jak Ci one wychodzą. Na tych ogólnych ujęciach wyglądają bardzo dobrze (w tym i innych modelach), ale ciężko dojrzeć szczegóły malowania i cieniowania mundurów, wyposażenia i twarzy :?
A te dwa figuranty tutaj skojarzyły mi się z sytuacją przeszukiwania zdobycznego wehikułu ;)
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 07 maja 2014, 10:21

Kuba- co do figurantów. Wszystkie figurki w standardowym umundurowaniu pustynnym są autorstwa Kolegi AdamsM1A1 z Modelwork. W dumvee GROM i M1025 malowałem ja. Powody sa dwa- nie potrafię namalował tego kamuflażu na mundurach :mur: i koledzy sa bez okularów/gogli, co "załatwia" sprawę malowania twarzy. Zaręczam, ze nią maja duuuuuzych białych oczu z czarną kropką na środku.
Przymierzam sie do skonstruowania namiotu do zdjeć, bo moja irytacja indolencją fotograficzną dotyczącą modeli już mnie irytuje.
Sterownice nożne oczywiście dorobione w tym modelu, w 4-osobowym siedzi kierowca :gut:

Ps. Klamry by sie bardzo przydały. Pytałem Stroja o te elementy, ale sa w komplecie z manelami do Strykera :cry:
makinen

Postprzez maverick » 07 maja 2014, 12:49

Hej, trochę nagiąłeś zasady OC, bo masz seryjny dach i drzwi... ale niech tam, nie ma tylnej plandeki, widać całą kabinę to niech Ci będzie :git:
Model spokojny i przyjemny w odbiorze, nie zrobiłeś tylu "niedoróbek" co w poprzednim (choć tamten bardziej mi się podobał :D ).
Fajnie i rekreacyjnie wyszło... Załoganci w pozycjach "kurna, zgubiłem ostatnie 5 złotych...", ale co tam... Dobrze jest.
Widać, że poprawiło Ci się w temacie kurzenia i śladów eksploatacji, jest naprawdę dobrze, podoba się :gut:
Fajnie wyszły tobołki, manele i cały załadunek... :gut:
Ja jedyne co bym zmienił, to pomalował bym przednią osłonę na czarno - zielona jakoś mi nie przemawia - ale to jak kto lubi :salut:
Ps. Subiektywnie wydaje mi się, że dużo więcej było by widać na zdjęciach, gdybyś użył jako tło białego koloru... Widzę, że wziąłeś przykład z Kuby i cykasz fotki na szarym, a w przypadku ciemnego pojadu białe tło byłoby mimo wszystko lepsze...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 07 maja 2014, 12:52

makinen napisał(a):Klamry by sie bardzo przydały.

Albo to:
CSM DESIGNS - 35101 - Modern Strap Buckles
Obrazek

albo to:
PRO ART MODELS - PAU-35038 - Modern clamping tools
Obrazek

:gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 07 maja 2014, 13:38

Maverick- w Galerii nic nie wpisywaniem, to Kuba dopisał [OC] :jezyk:
Kubisz - wolałbym żywiczne. Blaszki pewnie dokładniejsze, ale w obawie o swoje zdrowie psychiczne nie podejmuję sie gięcia takiego małego g...a :evil:
makinen

Postprzez kubisz » 07 maja 2014, 13:41

makinen napisał(a):Maverick- w Galerii nic nie wpisywaniem, to Kuba dopisał [OC]

Owszem, jam to, nie chwaląc się, uczynił ;) Uznałem, że skoro zdjęcia warsztatowe pojawiły się w temacie projektu, to niech i galeria do niego nawiązuje. Model jakoś tam warunki spełnia :gut:

makinen napisał(a):Kubisz - wolałbym żywiczne. Blaszki pewnie dokładniejsze, ale w obawie o swoje zdrowie psychiczne nie podejmuję sie gięcia takiego małego g...a :evil:

Żywicznych klamr tego typu raczej nie dostaniesz, nie bardzo zresztą sobie wyobrażam ich odlewy. A z blaszkami przecież masz już do czynienia, więc jakoś byś dał radę. Osobna kwestia to dostępność i cena tych zestawów... Ale nie odbiegajmy od tematu galerii.
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 07 maja 2014, 14:49

Bardzo sympatyczny model. Zwłaszcza z tą dynamiczną ekipą na pace
(pierwsze co mi się skojarzyło to że szukaja skorpiona albo węża :rotfl: )
Nie lubię się czepiać szczególów (a właściwie szczególików) - więc inni za mnie to zrobili :jezyk:

Za całokształt :piwo:
BaldPuma

Postprzez Bartosz Ciesielski » 08 maja 2014, 09:13

Model jako model mi się podoba ale figurki dziwnie wyglądają ten jeden jak coś by szukał a drugi w tym momencie krzyczy na ziemie. Fajnie ten model z tymi figurami wyglądał by na mini dioramie winiecie że wysiedli i oglądają np przepust czy niema IED. Ale sam samochód robi fajne wrażenie więc Piotrek byle tak dalej :piwo:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez JUAN C. » 08 maja 2014, 14:33

Very nice Mäkinen, good work, I like your model.
Congratulations ! :gut:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Następna strona

Powrót do Galeria