[OC] M998 A1 Tamiya+CMK 1:35

Moderator: kubisz

[OC] M998 A1 Tamiya+CMK 1:35

Postprzez makinen » 28 kwi 2014, 15:54

W ramach projektu Open Cab zbudowałem M998A1 na bazie Tamiya.
Dodatki to załoganci z zestawu CMK, buteli i baniak na wodę Meng, stojak pod Mk19 z Gun Truck'a Italeri. Szpeje z Legenda. Lekko odkurzyłem maskę i przykurzyłem spód szyb. Mi się baaaaardzo podoba :jezyk:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: [OC] M998 A1 Tamiya+CMK 1:35

Postprzez maverick » 29 kwi 2014, 07:17

No to pierwszy :rotfl:
Gratuluję pierwszego ukończonego modelu w projekcie - będzie zachęta do szybszych postępów :gut: Po tym jak wrzuciłeś zdjęcia "Gromu" to jestem coraz bardziej pod wrażeniem Twojego tempa...
Model wyszedł bardzo fajnie, ciekawa kompozycja i ujmująca "prostota"...Teraz plusy i minusy, czyli to co mi się podoba, a co trochę mniej...

Plus - bardzo dobre kurzenie i watering - kurzenie jest równe (co wcześniej nie zawsze Ci się zdarzało), nie widać "linii papilarnych" a koła i wydech wyglądają naprawdę bardzo dobrze :gut:
Plus - za skręcone koła masz +10 do realizmu :git:
Plus - za obsadzenie trzech załogantów - jakby co masz już gotowy fajny pojazd na winietkę :gut:
Plus - za patent z butelką wody w kartonie "Gulfy" - to z Ciebie napewno zgapię :gut:
Plus - za kurzenie szyb - fajny efekt przejścia :gut:
Plus - za wysoki wydech - świetnie wyszedł :gut:

Minus - szyby są naprawdę dobrze przykurzone, ale trzeba było zrobić maszkowanie i dać czyste miejsce gdzie pracują wycieraczki :mur:
Minus - krzywo nałożone kalki z tabliczkami znamionowymi w obrysie drzwi (to zawsze leci pod linijkę) :mur:
Minus - nie przyłożyłeś się do stojaka i granatnika MK19 - odpuściłeś kalki skrzynki amunicyjnej (można wziąć z Bronka) i szczegóły, stojak jakiś przekrzywiony wyszedł, a tu można było zrobić "wisienkę" na torcie :mur:
Minus - za tylną klapę - jeśli zdecydowałeś się na otwartą, to trzeba było zrobić choć prowizorkę bocznych uchwytów - tak na bokach wystają pełne plasticzane "uszy"... No powinieneś i podwiesić klapę na łańcuszkach/pasach - teraz jest zawieszona w próżni :mur:
Minus - figurkom przydałby się lekki wash
Minus - lusterko masz niedomalowane i niepokurzone...
Minus - antena radia jakoś do mnie nie przemawia - uchwyt odstaje do tyłu, podstawa anteny jeszcze pod innym kontem, a sam drut anteny chłopaki nagięli do pionu :mur:

Trochę szkoda, że w warsztacie, ani tu w modelu nie zrobiłeś lepszych zdjęć wnętrza tj. deski rozdzielczej, nagrzewnicy, nawiewów, pedałów, radia i okablowania - bo to cały smaczek OPEN CAB... ;)

Kurde - model jako bryła bardzo mi się podoba, ale gdzybyś dopieścił elementy o których napisałem to byłby duuużo lepszy (moja subiektywna ocena)... Gdybyś się przyłożył do granatnika i tylnej klapy było by 4+, ale mnie te elementy rażą po oczach (i popraw lusterko)... :(
Teraz życie mnie zweryfikuje, przy moim projekcie... Jak skończę swojego, też możesz mi nawtykać :piwo:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 29 kwi 2014, 07:34

Za plusy dziękuję, a z minusami zgadzam się w 100%. W większości to niedopatrzenie-np kalka z tabliczką. Tylna klapa i antena też mnie drażnią :kurde: . Zdjęć środka nie mam, ale radio i kable wyszły kapitalnie. Znalazłem nowa metodę na kabelki- "włochata lampka" jako źródło i przewody podgrzewane nad zapalniczką. Trochę przypadkowo się skręcają, wiec trzeba kombinować ;) . Pedałów nie ma, bo...kierowca nie ma stóp :D . Nijak sie nie chciał wpasować. Niestety figurki mają nogi zgięte nie pod kątem 90 st, co uniemożliwia posadzenie ich na tylnych fotelach :cry: .
makinen

Postprzez Shidley » 29 kwi 2014, 10:35

Figurki żywiczne - można wymodelować delikatnie pod/w gorącej wodzie lub pod ciepłem żarówki - polecam jednak zachowanie umiaru i wcześniejsze próby na np. kostkach wlewowych danej firmy (np. MiGi świetnie reagują na wodę gorącą, ale już np z Legendami jest bardzo różnie)
A wash dla figurantów bardzo by się przydał by złamać monotonie piaskowych mundurów...i jakoś tacy czyści ci Amerykanie.... kurzu i piasku brak? ale to tylko takie "rozważania"
Shidley

Postprzez maverick » 29 kwi 2014, 11:54

Skrętne koła robiłeś jak natura kazała, czyli z wychyleniami drążków itp. czy na skróty, czyli tylko skręciłeś same koła..?
Jak robiłeś wysoki wydech? Wydech Tamiya i na to siatka, czy jakieś przeróbki..?
:czyta:
Hania
maverick

Postprzez makinen » 29 kwi 2014, 11:59

maverick napisał(a):Skrętne koła robiłeś jak natura kazała, czyli z wychyleniami drążków itp. czy na skróty, czyli tylko skręciłeś same koła..?
Jak robiłeś wysoki wydech? Wydech Tamiya i na to siatka, czy jakieś przeróbki..?
:czyta:

Skręt na skróty- lekko zgięte koła. Wydech, to wydech...Tamiya. Bez przeróbek i siatki.
makinen

Postprzez maverick » 29 kwi 2014, 13:28

makinen napisał(a):Skręt na skróty- lekko zgięte koła. Wydech, to wydech...Tamiya. Bez przeróbek i siatki.

...no to wygląda jakby była ładna siatka :gut:
Hania
maverick

Postprzez Bartosz Ciesielski » 29 kwi 2014, 14:07

a mi się podoba i tyle na luzie :git:
I chodź bym szedł ciemną doliną to zła się nie ulęknę bo największym s........m w tej dolinie jestem Ja
Bartosz Ciesielski

Postprzez kubisz » 29 kwi 2014, 17:36

Maverick ładnie wyręczył wszystkich, którzy chcieli punktować to i owo. Ale i dla mnie coś zostało :jezyk: Trochę nie pasują mi drobiazgi w "scenariuszu" - figurki sugerujące jazdę (lub chwilowy postój podczas patrolu), a przy tym otwarta tylna klapa i niezabezpieczony ładunek (skrzynki amunicyjne stojące blisko krawędzi paki i mogące wypaść przy ruszaniu czy butla wody mogąca przy zakręcie sturlać się strzelcowi pod nogi). Butli domalowałbym ciemnoniebieski korek. Ale jako całość - bardzo elegancki model, jeden z Twoich lepszych :git: Albo choćby tylko jeden z bardziej mnie się podobających :gut:
kubisz
Moderator

Powrót do Galeria