M1045A1 TOW carrier KFOR Tamiya 1:35

Moderator: kubisz

M1045A1 TOW carrier KFOR Tamiya 1:35

Postprzez makinen » 07 gru 2013, 11:16

Pudełkowa wersja pojazdu tego oto

Obrazek
M1045A1, 3rd Battalion, 8th Marines; TOW / M240; Gnjilane Lipiec 1999r.
Źródło: Concord Publications (7510) "HMMWV Workhorse of the US Army"

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M1045 TOW carrier KFOR Tamiya 1;35

Postprzez grzes430 » 07 gru 2013, 12:13

Zdjęcia przeglądam w telefonie, ale to kolejny dobrze wykonany przez ciebie model. Podoba mi się kurzenie i ta płyta na masce. :gut:
grzes430

Postprzez wojtas193 » 07 gru 2013, 12:35

Kolejny fajny model do kolekcji. :piwo:

Wypatrzyłem 2 babole:
- koła inne niż na zdjęciu oryginału,
- gdzieś ukradli szkiełka od reflektorów? ;)
Pozdrawiam
Wojtek

Kto wie wszystko, nie wie niczego - Demostenes gdy Aleksander Macedoński wkraczał do Aten.

Postprzez makinen » 07 gru 2013, 12:38

wojtas193 napisał(a):Kolejny fajny model do kolekcji. :piwo:

Wypatrzyłem 2 babole:
- koła inne niż na zdjęciu oryginału,
- gdzieś ukradli szkiełka od reflektorów? ;)

Koła masz rację- są Tamiya, szkiełka są! To kolejny przykład ( poprzedni, to model Tomka), że ma się wrażenie, że nie ma reflektorów. :rotfl: jakość szkieł u Tamiya i Academy, to dwa światy. Trzeba wklejać żarówki :geek:
makinen

Re: M1045A1 TOW carrier KFOR Tamiya 1;35

Postprzez kubisz » 07 gru 2013, 16:29

Szkoda trochę tych kół :? Od czasu kiedy pojawiły się Panzer Arty wymiana na MT nie jest już tak kosztowna, a miałbyś model w zasadzie idealnie oddający pojazd rzeczywisty. Ale sprawa niejest zamknięta na amen, koła Tamiyi masz na pewno tylko włożone na wcisk, można kiedyś wymienić :gut:

Bardzo mi się ten model podoba, jak zwykle wykonany na Twoim wysokim poziomie, i jak zwykle nie wiadomo kiedy :jezyk: Ładnie pomalowany, fajnie pobrudzony. Szkoda też trochę, że nie otworzyłeś czegoś i nie pokazałeś wyposażenia wnętrza. Ale ogólnie wielkie brawa :git:

Dwie małe uwagi:
- popracuj nad innym sposobem malowania siatki na rurze wydechowej, w poprzednim modelu mi się średnio podpbała, tu jest jeszcze gorzej, za bardzo zlewa się z nie osłoniętymi fragmentami rury,
- na lewym przednim kole masz chyba odcisk palca.
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 07 gru 2013, 16:39

kubisz napisał(a):- popracuj nad innym sposobem malowania siatki na rurze wydechowej, w poprzednim modelu mi się średnio podpbała, tu jest jeszcze gorzej, za bardzo zlewa się z nie osłoniętymi fragmentami rury

Dzięki za opinię :gut: pojazd z tej samej jednostki, ale uzbrojony w karabin jest na takich kołach, więc... ;) ale racja- do pełnego odwzorowania brakuje prawidłowych kół. Do otwarcia drzwi potrzebowałbym blaszek, a to miał być model zamknięty, a w wersji z TOW jeszcze nie posiadam pojazdu.

Co proponujesz z tym wydechem? Blaszka zasadniczo ułatwia sprawę, a w przypadku elementu Tamiya? Użyłem dwóch washy, 2 pigmentów i specyfiku do rdzy. Czy w oryginale ta osłona jest malowana w kolorze nadwozia?
makinen

Postprzez kubisz » 07 gru 2013, 18:58

Blaszka załatwia sprawę, a w przypadku jej braku... Nie wiem, jeszcze mi się nie zdarzyło robić wysokiego wydechu bez blaszki. W oryginale taka siatka jest przeważnie malowana na czarno, rzadziej na zielono. Rdzy aż tak bardzo na niej nie widać. U Ciebie za mało odcinają się "dziurki", więc może bardzo ciemny wash na całość? A potem suchym pędzlem kolorem bazowym "wyciągnąć" siatkę?
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 07 gru 2013, 19:18

Aaaaa! Właśnie- ja malowałem całość srebrnym, na to resztę mazideł :mur:
makinen

Re: M1045A1 TOW carrier KFOR Tamiya 1:35

Postprzez maverick » 09 gru 2013, 14:22

Model się podoba, pudełkowiec ale ten wypust Tamiyi można spokojnie sklejać prosto z pudła... Popraw wydech jak pisał Kuba i bedzie naprawdę git :gut: Jedyne co do mnie nie przemawia, to ta płyta na masce... Gdyby humvee był elementej jakiejś dioramy to rozumiem, ale tak wolnostojący na półce z ta dechą... to nie wiem po co ona...
Ps. Brązowy nie jest trochę zbyt jasny jak na NATO BROWN..?
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Re: M1045A1 TOW carrier KFOR Tamiya 1:35

Postprzez Zderzak » 09 gru 2013, 18:52

No to ja zacznę od pytań, bo to odpowiedzi na nie pozwolą rzetelnie ocenić model :jezyk: :
-lewe lusterko zielone? Nie powinno być czarne?
-szkoda, że plamy kamuflażu nie pokrywają się z ich rzeczywistym przebiegiem. Twój pojazd ma zupełnie inny kamuflaż niż model.
-mocowanie skrzynki amunicyjnej na pewno powinno być czarne, stojak KMu prawdopodobnie też. Być może kilka innych elementów, tak jak np. prawe lusterko, skrzynka sterowania TOWem także, ale tego się nie czepiam, bo na podstawie jednego marnego zdjęcia oryginału, nie da się niestety jasno określić barwy.
-koła, nie rozumiem, czemu nie wymieniłeś ;) ,
-wlot powietrza także ma inny kolor, górny kapturek na pewno jest częściowo brązowy, dół za to nie,
-pomiędzy płytą na masce a przednimi szybami jest jakiś pionowy element, jakby płytka izolacyjna?,
-tak samo poniżej plandeki, przedni grill jest zasłonięty jakąś blaszką,
-felgi, przynajmniej przednia prawa, nie są wszystkie czarne,
-potwierdzam słowa Kolegów odnośnie wysokiego wydechu,
-antena krzywo wklejona do podstawy.

Na pierwszy rzut oka model całkiem fajny, choć mi osobiście nie przypada monotonne kurzenie, zwłaszcza na dachu. Choć to akurat subiektywna ocena, oraz zapewne wzmocniona słabymi zdjęciami. Jednak jeśli piszesz:
makinen napisał(a):wersja pojazdu tego oto

oraz dorabiasz charakterystyczne elementy tego konkretnego egzemplarza, to aż prosi się zachować większą zgodność z oryginałem. Z drugiej strony może wymagamy czego innego od modelarstwa, dlatego też podkreślam, jest to moja osobista ocena i nikt nie musi się z nią zgadzać. Wolę kleić model wolniej, ale mieć satysfakcję, że stworzyłem poprawną merytorycznie replikę. Tak więc ode mnie dobra studencka 4 za wykonanie, 3- za merytorykę :piwo:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Następna strona

Powrót do Galeria