M1026A1 Armament Carrier, 173rd ABN BDE, OIF - składak

Moderator: kubisz

M1026A1 Armament Carrier, 173rd ABN BDE, OIF - składak

Postprzez kubisz » 08 lis 2013, 22:49

M1026A1 HMMWV Armament Carrier należący do 2/503. Pułku Piechoty Spadochronowej, 173. Brygady Powietrznodesantowej "Sky Soldiers", Irak 2005. Jest to kolejny model zbudowany ze szrotu. Elementy pochodzą z różnych zestawów, m.in.:
- tylna tarcza balistyczna i granatnik Mk19 z M1114 Bronco,
- nadwozie z modeli Academy,
- podwozie z modelu Italeri,
- obrotnica, panele CIP, wyciągarka i przednia osłona z M1046 Tamiyi.
Koła Blast Models (BL35027K) M1025 HUMVEE Wheels Aggressive pattern with new rim, kalkomanie ("Raptors") z zestawu Echelon Fine Details (T35022) Humvees in OIF/OEF.
_________________________________________________________________________________________________________________________
M1026A1 HMMWV Armament Carrier belonging to 2/503th Parachute Infantry Regiment, 173rd Airborne Brigade "Sky Soldiers", Iraq 2005. It's another model built from scraps. Elements are taken from various kits, i.a.:
- rear ballistic shield and Mk19 grenade launcher from Bronco's M1114,
- body from Academy kits,
- undercarriage from Italeri kit,
- turntable, CIP panels, winch and bushguard from Tamiya's M1046.
Wheels: Blast Models (BL35027K) M1025 HUMVEE Wheels Aggressive pattern with new rim, decals ("Raptors"): Echelon Fine Details (T35022) Humvees in OIF/OEF.

Inspiracją było to zdjęcie, przedstawiające Humvee podczas ćwiczeń w Combat Maneuver Training Center w Hohenfels (Niemcy):
_________________________________________________________________________________________________________________________
This photo below was an inspiration. It depicts Humvee during exercises in Combat Maneuver Training Center, Hohenfels (Germany):
Obrazek
Zdjęcie: Walter Böhm, http://www.panzerbaer.de/archiv/us_ab_bde_raptors-a.htm

Ale zdecydowałem się umieścić model w nieco innej "scenerii" - podczas początkowego okresu OIF, tutaj inspiracją było kolejne zdjęcie Humvee z tej jednostki (poniżej, środkowy pojazd). Z tyłu widać jakąś plamę, być może jest to logo "Raptors" ;) Dlaczego OIF, nie Hohenfels? Otóż chciałem wreszcie w jakimś modelu użyć paneli CIP na drzwiach :roll:
But I've decided to settle the model in different "scenery" - during early period of OIF, here another photo of Humvee was an inspiration (below, vehicle in the middle). There is a stain visible at the rear, maybe this is a "Raptors" logo ;) Why OIF, not Hohenfels? Well, I just wanted to use door CIP panels at last :roll:
Obrazek
http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?29011-173d-brigade-sky-soldiers

Nie wszystko wyszło jak planowałem, może za szybko chciałem skończyć, no cóż - niektóre modele muszą stać w tylnych rzędach, żeby inne mogły stać w pierwszych ;) Kurz jest na zdjęciach bardzo jasny, na żywo jest całkiem ok.
Not all turned out as I planned, maybe I just wanted to make it too fast, well - some models have to stay in back rows, so another could stay in front ones ;) The dust is very bright at these photos, 'live' it's quite ok.

Nowe zdjęcia robione w dzień: / New photos, taken in the daylight:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stare zdjęcia robione w nocy: / Old photos, taken by night:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1026A1 Armament Carrier, 173rd ABN BDE, OIF - składak

Postprzez makinen » 08 lis 2013, 22:56

Kuba, nie wiem w czym rzecz, ale ...coś tu nie gra z proporcjami :? Jakoś ogólna sylwetka zachwiana. Nie potrafię na ten moment tego umotywować, ale dziwnie to wygląda. Pierwsze zdjęcie oryginału jest extra, ale różnica jakaś jest. Obejrzę na spokojnie i pewnie jakoś to wyjaśnię. Szczerze- spodziewałem się czegoś fajniejszego :?

Ps. Oponka na przodzie od Wigry3?
makinen

Postprzez kubisz » 09 lis 2013, 00:02

makinen napisał(a):Kuba, nie wiem w czym rzecz, ale ...coś tu nie gra z proporcjami :? Jakoś ogólna sylwetka zachwiana. Nie potrafię na ten moment tego umotywować, ale dziwnie to wygląda.?

Hmm, całość góry jest z Academy, dość ładnie się zeszło... Ciekaw jestem co Ci nie gra, bo to Armament Carrier jak każdy inny ;)

makinen napisał(a):Szczerze- spodziewałem się czegoś fajniejszego

Szczerze - ja też. Ale mam tak z każdym modelem :roll: Natomiast przed chwilą gapiłem się dobre kilka minut na ten model i, kurde, podoba mi się :) Mimo tego, co napisałem wcześniej o tylnych rzędach. Może to żadna wymówka, ale naprawdę zdjęcia wiele mu ujmują :? Już wcześniej miałem nauczkę, że modele z dużą ilością kurzu źle wychodzą na zdjęciach z fleszem, ale jak widać nic mnie to nie nauczyło :roll: Oczywiście krytykę biorę na klatę.

makinen napisał(a):Oponka na przodzie od Wigry3?

No prawie. To pozostałość po podwoziu wyrzutni Typ 63, która poszła do jordańskiego Humvee.
kubisz
Moderator

Postprzez grzes430 » 09 lis 2013, 18:15

Ważne, że Tobie się podoba. :git:
Nie mogę powiedzieć, że model słabo wykonany bo skłamałbym, ale ogólna bryła pojazdu - nawet oryginału do mnie nie przemawia.
W porównaniu do 1:1 mocno kontrastują kolory kamuflażu, ale rozumiem, że ciężko o efekt jak na zdjęciu lub też taki właśnie efekt chciałeś uzyskać.

Podsumowując: wolę ambitniejsze projekty w Twoim wykonaniu. ;)
grzes430

Postprzez maverick » 09 lis 2013, 20:16

Fajny pojazd, fajna konfiguracja, fajne kalki, fajny model... Oczywiście widać, że pojazd jest mniej ambitny niż np M1151 ZW :D , ale czasami trzeba zbudować coś szybciej niż w 12 miesięcy :gut: (u mnie z tym trudno - ciągle łapię się na tym, że za często zbyt bardzo marudzę przy szczegółach). Model jak to u Kuby - czysto, schludnie, świetne kalki i malowanie :git: Mniej wodotrysków niż zwykle, ale prostota też ma swój urok... Należy się uznanie, za schludne poskładanie do kupy elementów różnych producentów :salut:
Ps. 1.
Czy nie wydaje się, że brązowy kolor jest nieco zbyt jasny..? Może to wina zdjęć, ale trochę mocno kontrastuje...
Ps. 2.
Rozumiem o co chodziło Makinenowi - faktycznie patrząc na zdjęcia wydaje się, że model jest jakiś taki rozciągnięty na długość...
Na wytłumaczenie są moim zdaniem dwie możliwości - rozkład plam kamuflażu i ciemne tło "zrobiły" ciekawe złudzenie optyczne...
albo trochę za nisko osadziłeś koła, przez co model "nisko siedzi" i sprawia wrażenie "wyciągniętego" jak jamniczek :jezyk:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 09 lis 2013, 21:20

Mariusz, właśnie model nie siedzi nisko, zwłaszcza przód, ale coś jest na rzeczy :git:
Kuba, zdemontuj tą gumkę z przedniej osłony :sun:
makinen

Postprzez kubisz » 10 lis 2013, 10:41

maverick napisał(a):Oczywiście widać, że pojazd jest mniej ambitny niż np M1151 ZW :D , ale czasami trzeba zbudować coś szybciej niż w 12 miesięcy

No właśnie o to chodzi. I wiecie, że staram się jak najbardziej różnicować kolekcję. Miałem dół nadwozia tak zniszczony działaniami poprzedniego właściciela, że tylko zamknięty pojazd dało się zrobić. Poza tym chciałem wykorzytstać takie elementy, których nie miałem jeszcze w żadnym modelu - boczne panele CIP, tarcza balistyczna z tyłu, no i bardzo fajne kalkomanie "Raptors". Nie miałem za to zbyt dużo maneli (kończą się zapasy). Stąd taki, a nie inny wygląd modelu.

maverick napisał(a):faktycznie patrząc na zdjęcia wydaje się, że model jest jakiś taki rozciągnięty na długość

Chyba wiem, skąd to się może brać. Obrotnica przekręcona jest granatnikiem do tyłu (no bo czemu nie?), więc w widoku z boku z przodu jest pusto, za to z tyłu rośnie "buła", na którą składa się ładunek i granatnik. Może to przez to? :roll:

maverick napisał(a):Czy nie wydaje się, że brązowy kolor jest nieco zbyt jasny..?

Te kolory brązowe wbrew pozorom (niby odcienie FS określone są przepisami) różnie wyglądają na zdjęciach różnych pojazdów zrobionych teoretycznie w tych samych warunkach. Dawno temu wybrałem na brąz Humbrola 186 i tego się trzymam.

makinen napisał(a):Kuba, zdemontuj tą gumkę z przedniej osłony :sun:

Gumka zostaje, podoba mi się :gut:

Dzięki za opinie :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez wojtas193 » 10 lis 2013, 14:24

Całość mi się podoba, a najważniejsze, że Ty jesteś z niego zadowolony. :git:
Jedyne co mi się nasunęło, to na zdjęciu oryginału pojazd jest mocniej przykurzony od dołu. Mniej więcej do górnej linii nadkola, Ty zrobiłeś równo po całości.
Pozdrawiam
Wojtek

Kto wie wszystko, nie wie niczego - Demostenes gdy Aleksander Macedoński wkraczał do Aten.

Postprzez Zderzak » 11 lis 2013, 00:37

Czyżby to ten tajemniczy model, w który miałem swój mały wkład? :mrgreen: Jeśli tak, to cieszy mnie mój udział w całkiem udanej replice. Podzielam opinie kolegów powyżej, od siebie dodam od razu kilka uwag:
-kurz, bynajmniej na tych zdjęciach moim zdaniem zbyt szary. No i to o czym wspomniał Wojtek, zbyt jednolite kurzenie na całości pojazdu. Góra mogłaby być znacznie czystsza.
-wycieraczki mogłeś oszlifować z dwóch stron, oraz pomalować ich pióra na czarno, tzn. ich sam koniec,
-bywały brązowe lusterka? Kojarzą mi się tylko czarne i zielone :D . Takie też bardziej komponowałoby mi się z całością.
-opona na przedniej osłonie, moim zdaniem do zastąpienia np. oponą od Humvee. Rozumiem, że ma być ona swoistym odbijaczem? Tak czy inaczej, mi totalnie nie pasuje. Drut kolczasty byłby lepszy.
-a co mi tam, pociski Mk19 powinny być złote tylko na samych czubkach, u Ciebie trochę za dużo tego złotego :lol: ,
-chyba został spory ślad po palcu nad tylnym prawym oknem (brakuje tam kurzenia).

Jak widać są to uwagi w zasadzie czysto subiektywne. Z tych technicznych, mógłbym jeszcze dopisać niekoniecznie idealny trójkąt podstawy KMu. Wielkim minusem, ale akurat nie dla Ciebie, a dla producenta modelu, są drzwi. Być może one dają wrażenie deformacji sylwetki. Obejrzyjcie kiedyś sobie to co proponuje Academy i porównajcie z Tamiyą lub zdjęciami oryginałów. Moim skromnym zdaniem te drzwi nie powinny być użyte w żadnym modelu... :roll:

Co do plusów, cała reszta. Ot taki prosty, poprawny model. Bez fajerwerków, ale jak sam pisałeś, czymś trzeba zapełnić drugi rząd na półce. Szkoda, że nie mogę po raz kolejny przyczepić się do zgodności z konkretnym egzemplarzem, ale co zrobić :jezyk: . No i na koniec prośba, nie męcz nas zdjęciami z fleszem. Wolę poczekać na galerię w pogodny dzień i docenić rzeczywisty wygląd modelu. Bo sam zauważyłeś pisząc o kurzu, że te fotki strasznie przekłamują prawdziwy obraz. No a model niestety na tym traci.

Jeszcze raz gratulacje kolejnego, 39. ? modelu w kolekcji. Jeszcze jeden i wreszcie zrobisz zdjęcie grupowe 8-) .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 11 lis 2013, 18:18

Zderzak napisał(a):bywały brązowe lusterka? Kojarzą mi się tylko czarne i zielone

A jakoś mi się tak z rozpędu pojechało :gut:

Zderzak napisał(a):-opona na przedniej osłonie, moim zdaniem do zastąpienia np. oponą od Humvee. Rozumiem, że ma być ona swoistym odbijaczem? Tak czy inaczej, mi totalnie nie pasuje. Drut kolczasty byłby lepszy.

Coście się tak czepili tej opony? To wcale nie był taki rzadki element (tak, używany jako odbijacz), a wykorzystanie opony z wyrzutni Typ 63 (która była na wyposażeniu armii Saddama) jest jak najbardziej możliwe. Drut kolczasty w takim miejscu? Nie, na pewno opona zostaje.

Zderzak napisał(a):-a co mi tam, pociski Mk19 powinny być złote tylko na samych czubkach, u Ciebie trochę za dużo tego złotego :lol:

Oliwkowozielony pasek z opisami nie zawsze bywał na tych nabojach:
Obrazek
http://www.army.mil/article/47710/

Zderzak napisał(a):chyba został spory ślad po palcu nad tylnym prawym oknem (brakuje tam kurzenia).

Już wcześniej poprawione.

Zderzak napisał(a):sam zauważyłeś pisząc o kurzu, że te fotki strasznie przekłamują prawdziwy obraz. No a model niestety na tym traci.

Co racja, to racja :salut:

Zderzak napisał(a):Jeszcze jeden i wreszcie zrobisz zdjęcie grupowe 8-) .

Tak? Kto Ci takich bzdur nagadał? :jezyk:

Wojtek, Konrad - dzięki za opinie :piwo: Co do tego brudzenia, macie rację. Cały czas myślę, czy by tu w niego nie poingerować jeszcze trochę, a może więcej niż trochę...
kubisz
Moderator

Następna strona

Powrót do Galeria