M1114 Frag 5 Irak (Bronco)

Moderator: kubisz

M1114 Frag 5 Irak (Bronco)

Postprzez kilkenny » 18 sie 2013, 20:41

No to by było na tyle...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kilkenny

Re: M1114 Frag 5 Irak (Bronco)

Postprzez kubisz » 19 sie 2013, 07:00

Piękny model :!: :git: Bardzo podoba mi się malowanie, choć jakoś tak kolor bazowy za bardzo brązowy mi się wydaje. Trzeba przyznać, ze ten kamuflaż świetnie na modelu wygląda :git: Znakomite brudzenie, zwłaszcza kół. Jedyne minusiki, jakie wypatrzyłem - masz lekko nieosiowo zamontowany karabin w wieży oraz za bardzo rozmytą zieloną plamę na osłonie wyciągarki.
kubisz
Moderator

Postprzez kilkenny » 19 sie 2013, 08:11

dzięki Kuba :piwo: ,
na karabin to szczerze nie zwróciłem uwagi czy prosto jest bo miałem problem z zamontowaniem, plama jest owszem, gdyż z ręki bez maskowania pojechałem, jeśli chodzi o kolor to ze wszystkich farb z jakimi miałem do czynienia ten kolor najbardziej zbliża do oryginału... dzięki, że nie ma żadnych poprawek, bo urlopuje się tydzień na mazurach, posta znad jeziora piszę i już w godzinach porannych zaprawiając się browarkiem :D
kilkenny

Postprzez maverick » 19 sie 2013, 08:33

Siemka,
model naprawdę fajny - ciekawa tematyka. Nieczęsto spotykane malowanie. Kurzenie i brudzenie z dużym umiarem, nie "utytłujące" modelu. DSHK na wieży fajnie wygląda... Ja osobiście wolę trochę mocniejszy wash, ale to już jak kto lubi. :gut: Zrobiłbym też "suchy pędzel" jakąś jasnoszarą farbą, żeby trochę podkreślić detale... Najsłabiej wygląda wieża - chyba trochę za dużo kurzu i widać jakieś fafrochy, ale to może wina dużego zbliżenia - wydaje mi się, że trochę chciałeś zamknąć temat i szybko skończyć, bo przy karetce dużo bardziej dbałeś o wykończenie :D W mojej subiektywnej ocenie model na szkolne 4- - ambulans dużo bardziej przypadł mi do gustu...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez wojtas193 » 19 sie 2013, 08:40

Model mi się podoba. Ciekawy kamuflaż w połączeniu z dobrym brudzeniem dobrze mu robi. :git:
Z minusików to paprochy na tylnej ściance wieży (od środka) i średnio mi się widzą takie matowe boczne szyby. :roll: Nie zmienia to faktu, że są to tylko szczegóły.
Pozdrawiam
Wojtek

Kto wie wszystko, nie wie niczego - Demostenes gdy Aleksander Macedoński wkraczał do Aten.

Postprzez kilkenny » 19 sie 2013, 09:37

Dzięki za opinię :-), nie bardzo wiem o jakie farfocle chodzi, ale podejrzewam że o pigment zalegający w rogach wieży, suchego pędzla z premedytacją nie robiłem, jakoś nie mam przekonania i nie widzę sensu wykonywać go na jasnych pojazdach, szyby nie są matowe, to refleks słoneczny:-)
kilkenny

Postprzez kubisz » 19 sie 2013, 10:40

kilkenny napisał(a):nie bardzo wiem o jakie farfocle chodzi

Maverickowi chodziło chyba o wewnętrzną stronę tylnej ściany wieży - na drugim zdjęciu słońce wyciągnęło faktycznie jakieś paprochy. Ale może wystarczy tylko je zdmuchnąć.

Narobiłeś mi ogromnego smaka na rozgrzebanie swojego irackiego M1114, i chyba zmienię kolejność zaplanowanych modeli pod jego kątem :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 19 sie 2013, 10:53

kubisz napisał(a):

Maverickowi chodziło chyba o wewnętrzną stronę tylnej ściany wieży - na drugim zdjęciu słońce wyciągnęło faktycznie jakieś paprochy. Ale może wystarczy tylko je zdmuchnąć.

Narobiłeś mi ogromnego smaka na rozgrzebanie swojego irackiego M1114, i chyba zmienię kolejność zaplanowanych modeli pod jego kątem :gut:

...dokładnie o to mi chodziło Kuba. Pochwal się kolejnością zaplanowanych modeli..!
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez kubisz » 19 sie 2013, 11:01

maverick napisał(a):Pochwal się kolejnością zaplanowanych modeli..!

Nie chcąc zbytnio offtopować w Piotrkowej galerii, wspomnę tylko o irackim M1114 interim Frag 5:
Obrazek
Miał być po M1114 "Devils In Baggy Pants" i Orevie, ale może machnę go wcześniej. Komplet model+dodatki już dawno czeka. Jak widać kamuflaż niemal identyczny, choć np. zupełnie inny jest odcień brązowych plam. Nie trzymałbym się tego ściśle, bo np. bardzo mi się podoba schemat z takim rudawym, jaki zastosował kilkenny.
kubisz
Moderator

Postprzez kilkenny » 19 sie 2013, 17:09

kubisz napisał(a):

Maverickowi chodziło chyba o wewnętrzną stronę tylnej ściany wieży - na drugim zdjęciu słońce wyciągnęło faktycznie jakieś paprochy. Ale może wystarczy tylko je zdmuchnąć...

Dokładnie są to okruchy pigmentu, wrócę, zdmuchnę i będzie super
kubisz napisał(a):
maverick napisał(a):Pochwal się kolejnością zaplanowanych modeli..!

Nie chcąc zbytnio offtopować w Piotrkowej galerii, wspomnę tylko o irackim M1114 interim Frag 5:
Obrazek
Miał być po M1114 "Devils In Baggy Pants" i Orevie, ale może machnę go wcześniej. Komplet model+dodatki już dawno czeka. Jak widać kamuflaż niemal identyczny, choć np. zupełnie inny jest odcień brązowych plam. Nie trzymałbym się tego ściśle, bo np. bardzo mi się podoba schemat z takim rudawym, jaki zastosował kilkenny.

No to czekam na warsztat :piwo:
kilkenny

Następna strona

Powrót do Galeria