M998 HMMWV - 1st ReconBatt USMC - OIF - Tamiya

Moderator: kubisz

M998 HMMWV - 1st ReconBatt USMC - OIF - Tamiya

Postprzez kubisz » 01 cze 2010, 06:50

Pewnego dnia gdzieś w internecie (o ile pamiętam - na Armoramie, ale nie udało mi się trafić ponownie na tę stronę) znalazłem takie zdjęcie:
Obrazek
Przedstawia ono pojazd w barwach 1st Reconnaissance Battalion z oddziałów U.S. Marines z okresu poprzedzającego operację OIF (marzec-kwiecień 2003).

Od razu wiedziałem, że taką wersję Humvee chcę mieć na półce. Trochę potrwało zanim się za nią zabrałem, ale prawie rok i kilka innych Humvee później już jest.

Ponieważ jest to wersja otwarta, do budowy nadawał się jedynie model Tamiyi (w moim przypadku zestaw 35263 - M1025 Humvee), który ma bardzo porządne wnętrze, wymagające jednak mimo wszystko wielu doróbek. W niektórych miejscach zalety modelu Tamiyi stały się wadami - wycieraczki, pałąki na lusterka oraz boczne i tylne odblaski stanowiące całość z elementami nadwozia, zdemontowane w oryginale, trzeba było w modelu odciąć. Do budowy wykorzystałem także części z zestawu blach Eduarda dedykowanych do M1025 (35629). Dodatkowe wyposażenie i uzbrojenie to zbieranina elementów Tamiyi, Italeri, Academy, Dragona i Legend Productions. Radio SINCGARS z Pro Art Models. Od podstaw stojak na karabin M2.
Model malowany pędzlem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Powrót do Galeria