M 1037 PMS Avenger Carrier- Zvezda 1:35

Moderator: kubisz

M 1037 PMS Avenger Carrier- Zvezda 1:35

Postprzez makinen » 28 maja 2013, 11:54

Kupiłem (bez polowania na Allegro) i złożyłem. Zestaw "Zvezda", koła Panzer Art. Wrażenia- spodziewałem się gorszego badziewia, choć do "jakości" Italeri jestem przyzwyczajony. Miła odskocznia od ławeczek w cargo i ekranów BFT :D . Wnętrze zamknięte, przy budowie wieży posługiwałem się warsztatem Piotra1971. Chętnie zbudowałbym drugi taki pojazd w późniejszej wersji w malowaniu z konfliktu na Bałkanach przykładając się do kabiny i detalowania wieży- może wyjść super efektowny model.
Kilka babolików pewnie jest, nadal uczę się stosować wash (kiedyś trzeba się będzie wreszcie nauczyć i przestać to pisać).
Fotosy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M 1037 PMS Avenger Carrier- Zvezda 1:35

Postprzez maverick » 28 maja 2013, 12:35

Bardzo fajny i przyjemny model... Praktycznie tylko tej wersji brakuje mi w kolekcji modeli humvee (i Bushmastera). Te pierwsze humvee z operacji DS czy Somalii mają w sobie pewien smaczek prostoty, który bardzo mi się podoba... I mimo, że współczesne najeżone antenami i innymi ustrojstwami są efektowniejsze, to jakoś częściej przeglądam zdjęcia pierwszych maszyn...
Model wyszedł Ci fajnie, skromnie i "dostojnie". Będzie fajną odmianą na półce... W jasnym kolorze wydaje się "większy"... Świetnie wyszło przykurzenie drzwi i burt z szewronami... Dobra robota.
Rozumiem, że warsztatu nie było, bo składałeś prosto z pudła, bez specjalnych doróbek i za brdzo nie było co dokumnetować.?!
Mam parę pytań:
1) Czy model daje możliwość zbudowania ruchomej wieży..? (obraca się)?
2) Czy szyba na wieży jest ruchoma, czy trzeba wkleić na stałe w pozycji otwartej, bądź zamkniętej..?
3) Jaki masz patent na zamontowanie kół żywicznych do modeli Italeri i Academy, bo mocowanie jest zupełnie inne... Ja w M1025 namordowałem się niemiłosiernie podlkejaniem wszelakim i centorwaniem i chciałbym tegodrugi raz uniknąć... :cry:
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez makinen » 28 maja 2013, 12:40

Oczywiscie wieża się obraca. Pierwotnie myślałem, że wyrzutnie też da się ruszać, ale taśma do km połączona ze skrzynką wymusza położenie wieży w jednej pozycji. Klapa wieży nieruszalna. Koła- wycinam kołek wewnątrz i przyklejam na CA. Warsztatu nie było, bo model z pudła, a wnętrze wieży podglądnięte u Piotra- trochę jeszcze pierdółek i kabelków dodałem.
makinen

Postprzez kubisz » 28 maja 2013, 13:45

No takie niespodzianki to ja lubię :cheers: Bardzo udany model :git: Fajnie wycieniowany i pobrudzony :git:

Kilka drobiazgów:
- trochę dziwnie wygląda położenie celownika przeziernego, wydaje mi się, że z tej pozycji nie dałoby się go tak przesunąć, żeby trafił przed oczy operatora,
- nawierć lufę karabinu,
- szkiełka optyki pomaluj jakimś lakierem błyszczącym, będzie fajny efekt.
- nie miałeś jakiejś przygody z centralną śrubą w lewym przednim kole? Wydaje mi się, że lekko za bardzo wystaje.

Ogólnie - super :!: :git: Myślę, że pora na jakieś ładne, zbiorowe zdjęcie całej kolekcji :piwo:

makinen napisał(a):Chętnie zbudowałbym drugi taki pojazd w późniejszej wersji w malowaniu z konfliktu na Bałkanach przykładając się do kabiny i detalowania wieży- może wyjść super efektowny model.

Polecam wersję późniejszą, z OIF, z pancerzem ASK :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 28 maja 2013, 16:39

:arrow: Kubisz- szkiełka już pomalowane. Śruba jest z zestawu Academy- oryginalna się wyłamała przy usuwaniu patyczka wewnątrz felgi :twisted: . Może rzeczywiście coś nie tak z kątem celownika. Nie mogłem się jakoś dopatrzeć na zdjęciach jak toto jest zamontowane.
makinen

Postprzez kubisz » 28 maja 2013, 17:57

makinen napisał(a):Śruba jest z zestawu Academy- oryginalna się wyłamała przy usuwaniu patyczka wewnątrz felgi :twisted:

Hehe, tak myślałem. Też mi się tak ze dwa razy zdarzyło. Na szczęście udawało się uratować śrubę - można było wyłamany kawałek odpiłować od bolca i wkleić w dziurę bez śladu. Co nie zmienia faktu, że lepiej bolec trochę podpiłować przed wyłamaniem.
kubisz
Moderator

Postprzez BaldPuma » 31 maja 2013, 14:06

Bardzo sympatyczny nisko budżetowy model :git:
BaldPuma

Powrót do Galeria