Afgański M 1151 Academy+elementy różne

Moderator: kubisz

Afgański M 1151 Academy+elementy różne

Postprzez makinen » 09 kwi 2013, 12:12

Dobrnąłem do końca. Dwukrotnie miałem zwątpienie- na etapie budowania wieży i później po całkowitym pomalowaniu. Końcowy efekt po wykończeniu jednak mnie zadowala :D . Flagi myslę, że wyszły naturalnie, choć to czwarta, czy piąta wersja. Zauważyłem,że brakuje małego detalu- można go jeszcze dorobić- małych "kółek" na chlapaczach.

warsztat viewtopic.php?f=7&t=1024
Oglądać i wytykać.
jedno archiwalne przed zamknięciem środka
Obrazek
no i reszta
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Model uczestniczy w I Zimowym Konkursie PWM.
Ostatnio edytowano 19 kwi 2013, 13:10 przez makinen, łącznie edytowano 1 raz
makinen

Re: Afgański M 1151 Academy+elementy różne

Postprzez kubisz » 09 kwi 2013, 12:40

BRAWO :!: :!: :!: Tym modelem przeskoczyłeś siebie o kilka(naście) długości - zdecydowanie Twój najlepszy model. Przeskoczyłeś też wszystkie inne modele - zdanie podtrzymuję, a nawet więcej: od teraz to mój ulubiony nie mój model na forum :git: Pilnuj się teraz :mrgreen: Zjadam ten model w całości, tak jest pyszny :git: Choć po plusach będzie kilka maleńkich minusów.

+ świetnie pomalowany :git: ;
+ dodatki: nosze, kogut, flagi, pachołki, siatka na wieży - cudne :git: Przy okazji - skąd kogut? A w noszach leciutko poprostuj rączki;
+ bardzo podoba mi się brudzenie :git: ;
+ fajne wnętrze, nie przesadzone z ilością gratów :git: ;
+ znakomite koła, choć lekko bym wytarł brud z zapasowego :git:
+ pięknie pordzewiała siatka na wydech :git: Jak to zrobiłeś?
+ bardzo dobrze, że Cię pilnowaliśmy, żebyś nie odchodził od oryginału za bardzo :gut: .

- jeszcze pracuj nad wycieraniem washa (np. 4. zdjęcie całego modelu - zawias maski), ale już jest wielki postęp :git: ;
- cięgna w drzwiach powinny być równoległe do ich płaszczyzny i wchodzić do tych "skrzynek" przy styku z drzwiami;
- zapinki maski wkleiłeś do góry nogami, poza tym powinny one stykać się z krawędzią boku nadwozia - tam są przecieć te zapinki przymocowane;
- szkoda, że jednak nie dałeś dodatkowego karabinu;
- maluj światełka clearami.

Cokolwiek się tam jeszcze zbuduje w konkursie, masz mój głos :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez makinen » 09 kwi 2013, 12:44

+ znakomite koła, choć lekko bym wytarł brud z zapasowego :git: ZGADZAM SIĘ
+ pięknie pordzewiała siatka na wydech :git: Jak to zrobiłeś? JUST...WASH...

- jeszcze pracuj nad wycieraniem washa (np. 4. zdjęcie całego modelu - zawias maski), ale już jest wielki postęp :git: ; ANO WIEM :oops:
- cięgna w drzwiach powinny być równoległe do ich płaszczyzny i wchodzić do tych "skrzynek" przy styku z drzwiami; DUPA, MÓJ BŁĄD...
- zapinki maski wkleiłeś do góry nogami, poza tym powinny one stykać się z krawędzią boku nadwozia - tam są przecieć te zapinki przymocowane; A TO JUZ FUCK-UP PRZE DUŻE"F" :( :( :(
- szkoda, że jednak nie dałeś dodatkowego karabinu; KOMPLETNIE NIE WIEM, JAK ON JEST ZAMONTOWANY
- maluj światełka clearami. MALUJĘ...KUPIĘ JUTRO CZERWONY :gut:

kogut- dostałem kiedyś ze złomem wypraskę z 4 butelkami i czymś takim, jak kogut(?), kubek(?), wazon(?)...pasował idealnie kształtem i rozmiarem. Dostał niebieski transparentny+wkładkę i kabelek.
makinen

Postprzez kubisz » 09 kwi 2013, 12:51

makinen napisał(a):kogut- dostałem kiedyś ze złomem wypraskę z 4 butelkami i czymś takim, jak kogut(?), kubek(?), wazon(?)

Czyli zapewne ramkę z pierwszych edycji M997 Maxi-Ambulance Academy (choć butelek na niej było chyba 6...). Jeżeli tak, to jest to kogut :gut: Dzięki za odpowiedzi :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez kilkenny » 09 kwi 2013, 12:54

Super, naprawdę kawał dobrej roboty, ale jedna rzecz nie daje mi spokoju, którą teraz zobaczyłem.... nosze - wydaje mi się że jest malutki kawałek niedomalowany przy styku noszy z klapą (lewa strona), dodatkowo nosze leżą tak jakby były luzem, można sobie tłumaczyć że paski, które ściskają nosze są przytwierdzone do klapy i to one trzymają nosze, ale wtedy naturalne wydają sie klamry spinające, których nie widzę. Ale to tylko moje skromne zdanie :), więc nie bij jak sie zobaczymy za mocno :rotfl:
Ogólnie bardzo mi się podoba :git: :piwo:
kilkenny

Postprzez Zderzak » 09 kwi 2013, 12:58

No i doczekaliśmy się modelu, który jest na tyle piękny, żebym odpuścił sobie szukanie błędów (choć może po etapie zachwytu, coś Ci napiszę :jezyk: ). Jak dla mnie model fantastyczny, wreszcie nie mam powodów do narzekania. No i prawdę mówiąc, bije na głowę twojego Humvee-rywala... ;) .

A tak przy okazji, nie wiem czy pamiętasz kto wynalazł to zdjęcie i wrzucił je na forum? :jezyk:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 09 kwi 2013, 13:17

Kilkenny- masz gdzie walkaround noszy? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Zderzak- a tak na Ciebie liczyłem, ponieważ obiecałeś, że coś wynajdziesz :jupi:
Z tym wyszukiwaniem zdjęć tak się nie rozpędzaj, bo nie wiem, czy kolejnym razem podołam ;) . Dzięki za inspirację.
makinen

Postprzez BaldPuma » 09 kwi 2013, 19:44

:git: :
Kuba napisał dużo - Zderzak jeszcze napisze ;) .... a ja nie lubię się rozpisywać
Ale od siebie dodam jedno - wydaje mi się (powtarzam - WYDAJE) że flagi się błyszczą - jeśli są jedwabne - powinny być pół-przeźroczyste - a jak "szmaciane" matowe.... ale niestety - płótno w skali 1:35 (grubość, fałdy, itp) jest praktycznie niewykonalna :(

no i na zakończenie
:salut:
BaldPuma

Postprzez makinen » 09 kwi 2013, 21:46

BaldPuma napisał(a)::git: :

Ale od siebie dodam jedno - wydaje mi się (powtarzam - WYDAJE) że flagi się błyszczą - jeśli są jedwabne - powinny być pół-przeźroczyste - a jak "szmaciane" matowe.... ale niestety - płótno w skali 1:35 (grubość, fałdy, itp) jest praktycznie niewykonalna :(

Też mam takie wrażenie, więc wydaje się Tobie dobrze :D . Farba z drukarki jest niestety lekko błyszcząca. Na zdjęciach jeszcze dodatkowo w ekstrasie odbiła flasha z aparatu. Może prysnąć matowym lakierem?
makinen

Postprzez maverick » 10 kwi 2013, 07:19

Hej Piotr, gratuluję ukończenia naprawdę świetnego modelu. Choć sam nie jestem fanem cygańskich taborów i wszelkie postrokate modyfikacje afgańsko-iracko-jordańsko-itp-ackie średnio mi się podobają i wolę standardowe kanony, to nie zmienia to faktu, że model wyszedł naprawdę bardzo dobrze. Plusy i minusy techniczno-merytoryczne opisano już wcześniej, więc nie będę się powtarzał. Praca bardzo mi się podoba, i uważam, że jest to Twój najlepszy model jak do tej pory... :gut: Od siebie to przykleił bym koguta w innym miejscu, bo na tym wlocie to mnie poprostu wk...ia (nawet jeśli afgańczycy go tam przymocowali, to pasuje w tym miejscu jak osioł do karety - moje subiektywne zdanie). W konkursie modelarskim masz mój najwyżej punktowany głos; zaraz za Tobą będzie Kuba (nie kałmię :git: ). Trzymaj tak dalej...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Następna strona

Powrót do Galeria