M 998 Cargo "DS" Italeri

Moderator: kubisz

M 998 Cargo "DS" Italeri

Postprzez makinen » 04 kwi 2013, 11:03

Czas kończyć- nic już nie wykrzesam z tego pudełka. Po katastrofie z pomyłką sprayu matowego z zielonym zostało jak na obrazku widać. Błędy z washem zostały uwzględnione przy M1025. Buda tylko przeciągnieta ciemym pigmentem.

warsztat viewtopic.php?f=7&t=988

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
makinen

Re: M 998 Cargo "DS" Italeri

Postprzez kamil83 » 04 kwi 2013, 11:07

Ogólnie mi się podoba. :piwo: Czegoś mi jednak w nim brakuje, wrzuciłbym więcej bambetli na pakę. No i nie pasuje mi ta czerwona szmata. Wisi tak bez sensu.
kamil83

Postprzez Zderzak » 04 kwi 2013, 11:17

Na pierwszy rzut oka, całkiem udany model. :git: Ale patrząc dalej, można odnieść wrażenie, że albo fotki są tak tragiczne, albo stać Cię na więcej, zdecydowanie na więcej. Co rzuciło mi się w oczy?
-znowu źle pomalowałeś zapinki maski...,
-widać sporą szparę pomiędzy dachem szoferki a ścianką przednią zadaszenia paki,
-zapinki plandeki chyba powinny być w innym kolorze niż sam brezent,
-przedni kierunkowskaz jest praktycznie czarny,
-dziwnie wygląda malowanie, tzn. odnoszę wrażenie, jakby poszczególne elementy różniły się odcieniem, np. zaślepki tylnych drzwi i nadwozie,
-coś mi nie pasują te lusterka, jakoś dziwnie je zamontowałeś, choć może i tak też bywało,
-zawiasy drzwi w dolnej części powinny mieć kolor nadwozia, a nie brezentu, zresztą, całe zawiasy powinny chyba się różnić kolorem od drzwi,
-nie przemawia do mnie zupełnie ułożenie tylnej zasłony paki, wygląda to dość nienaturalnie, a poza tym masz tam wielką dziurę pomiędzy ową płachtą a dachem przedziału ładunkowego,
-tylne światła chyba nie były malowane clearem?, przy okazji, są jaśniejsze niż przednie kierunkowskazy,
-kalkomania pod przednim kierunkowskazem (prawym) strasznie krzywo nałożona,
-podoba mi się tylne płachta, przewieszona przez burtę bagażnika.

Co jeszcze? Nie widzi mi się kurzenie, wygląda dość dziwnie, tzn. cały pojazd wygląda jakby miał na sobie wiele łat różnego koloru, co dobrze widoczne jest na lewej zaślepce drzwi. Poza tym, na prawym boku nadwozia są jakieś rdzawe ślady, jakbyś pomazał plastik kredką. No i ta nieszczęsna paka. Jej zadaszenie pozostawia dużo do życzenia, brakuje lepszego cieniowania, bo teraz wygląda po prostu jak kawał plastiku.

Sory, jeśli Cię uraziłem, ale wydaje mi się, że chciałeś skończyć ten model najszybciej jak się da, robiąc wiele rzeczy na gwałt, nie dopracowując wielu szczegółów. Jest to galeria, więc chyba takie wytknięcie błędów jest na miejscu. Zresztą, doskonale wiem, że potrafisz zrobić naprawdę świetny model. Porównaj sobie ten z afgańskim M1151. Niebo a ziemia. Pytanie tylko czy tak bardzo motywuje Cię konkurs, czy tak bardzo demotywował Cię ten model :jezyk: .

Popraw to co się da, a zdecydowaną większość z wyżej wymienionych niedoróbek można łatwo usunąć. Model na pewno zyska :piwo: .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez makinen » 04 kwi 2013, 11:28

Konrad- absolutnie mnie nie uraziłeś :gut: . Szczerze- chiałem skończyć ten model. po wypadku z zieloną farbą kompletnie straciłem ochotę na zabawę z nim. Plamy pewnie są spowodowane tym, że po zielonym, który szybko starłem musiałem uzupełniać część piaskowym, co się szczęśliwie nie zakończyło :? . Wrzucenie całości do kreta nie wchodziło w grę- trzeba było ratować co się da. Na pakę nie maiłem pomysłu od samego początku- w zamyśle (i w wykonaniu) miałą być niezbyt zakurzona. Wyszło, jak wyszło i nie zamierzam się już w taką wersję bawić. Stanie na półce w tylnym rzędzie.
makinen

Postprzez kubisz » 04 kwi 2013, 11:40

Napisałem swoje uwagi, a przed wysłaniem posta okazało się, że wyprzedził mnie Konrad i napisał właściwie dokładnie to samo. Musiałem zmieniać tekst, bo po co się powtarzać :jezyk: Od siebie dodam, że model zyskałby wiele na poprawieniu samej budy - mocniejszym wycieniowaniu załamań i poprawie jej tylnej ściany (fragmenty nie będące złożoną płachtą są płaskie, a brezent w tym miejscu całkiem nieźle się marszczy).

Dodaj antenę - to też poprawi odbiór całości.

Wysoki chwyt powietrza wziąłeś z M1151, prawda? W starszych wersjach Humvee to była prosta rura, bez tych opasek na dole.

Pomalowałeś boczne kierunkowskazy? I przednie i tylne wyglądają mi na niepomalowane...

Pomarańczowy clear potrafi zrobić psikusa, i jak się go da za dużo, to robi się prawie czarny.

Po raz kolejny w Twoim modelu muszę pochwalić brudzenie kół - bardzo dobrze Ci to wychodzi :git: Pomarańczowa płachta również mi się podoba :git:

Zderzak napisał(a):fotki są tak tragiczne

Tutaj nie byłbym tak radykalny, fotki nie są wcale takie złe.
kubisz
Moderator

Postprzez Zderzak » 04 kwi 2013, 11:51

kubisz napisał(a):
Zderzak napisał(a):fotki są tak tragiczne

Tutaj nie byłbym tak radykalny, fotki nie są wcale takie złe.

Oj Kuba, wyciąłeś kawałek tekstu i źle interpretujesz:

Zderzak napisał(a): Ale patrząc dalej, można odnieść wrażenie, że albo fotki są tak tragiczne, albo stać Cię na więcej, zdecydowanie na więcej.

W tym przypadku okazało się, zresztą o tym pisałem dalej w swoim poście, że to jednak wina modelu i stać Piotrka na więcej ;) .
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez kubisz » 04 kwi 2013, 11:52

Niech będzie :gut:
kubisz
Moderator

Postprzez maverick » 04 kwi 2013, 12:40

Ja w swojej ocenie zgodzę się z przedmówcami - innymi pracami podniosłeś sobie poprzeczkę tak wysoko, że za ten akurat model należy Ci się bura ;) ...bywało dużo lepiej...
"Tatusiu - pomaluj następny model na różowo... Będzie taki ładny..!"
Hania
maverick

Postprzez grzes430 » 04 kwi 2013, 15:17

Nie mam nic do dodania po poście Zderzaka. Podoba mi się wykonanie drzwi oraz dach, czyli wszystko co zielone. Odpowiednio przykurzone i wyglądają jak prawdziwe. :gut:
No dobra, jeden model może być wykonany jakby od niechcenia, z przymusu. Ale kolejne mają być takie same jak reszta twoich dzieł.
grzes430

Postprzez JUAN C. » 04 kwi 2013, 20:17

Another good model for your collection Makinen, it has some imperfections and other things that can be improved, but altogether it's not bad. :gut:
Congratulation. ;)

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Powrót do Galeria