M1025A2 HMMWV based GMV-S (Dumvee) - Tamiya/Pro Art Models

Moderator: kubisz

M1025A2 HMMWV based GMV-S (Dumvee) - Tamiya/Pro Art Models

Postprzez kubisz » 20 cze 2010, 12:00

Humvee nr 21 w kolekcji. Jest to model wersji M1025 HMMWV based GMV-S (Ground Mobility Vehicle - Special Forces), potocznie zwanej "Dumvee", używanej przez siły specjalne USA w Afganistanie.
________________________________________________________________________________________________________________________
Humvee number 21 in my collection. It's a model of M1025 HMMWV based GMV-S (Ground Mobility Vehicle - Special Forces) version, called "Dumvee", used by US special forces in Afghanistan.

WARSZTAT

Model-baza / Model-base: Tamiya (35263) M1025 Armament Carrier Humvee.
Konwersja / Conversion set: Pro Art Models (PAU-35022) US Special forces Dumvee oraz scratch.
Waloryzacje / Valorization:
- elementy fototrawione / PE parts: Eduard (35629) M-1025 Hummer Detail,
- koła / wheels: Pro Art Models (PAU-35019) Super Swamper Wheels for Dumvee and M1114,
- aparatura elektroniczna / electronic gear: Legend productions (LF1193) Humvee Interior set,
- elementy metalowe dla karabinu M2 / metal parts for M2 gun: RB Model (35B13) 12,7mm (0.5") Browning M2,
Dodatki z zestawów / Accessories sets:
- Pro Art Model (PAU-35023) US Modern Equipment set 1,
- Tamiya (35266) Modern US Military Equipment Set,
- Legend Production (LF1115) US Army Back Pack Set,
- Armorscale (R35-065) Modern plastic 20l Jerry Cans,
- Dragon (3806) Modern Machine Gun Set,
- Trumpeter (00506) AR-15/M16/M4 Family - M4/M203 & M4A1
.

Malowany pędzlem Model Masterami i Humbrolami. No i właściwie pierwszy w życiu wash z prawdziwego zdarzenia - oczywiście na razie chodzi mi o metodę wykonania, a nie efekt końcowy.

Model kosztował mnie mnóstwo nerwów, było kilka chwil zwątpienia. Jednak z efektu końcowego jestem zadowolony, choć kilka rzeczy jeszcze na pewno poprawię :cool:

Zapraszam do obejrzenia i oceny.
________________________________________________________________________________________________________________________
Painted with brush using Model Master and Humbrol enamels. And actually the first real wash in my life - if it comes naturally about the method of execution, not the final result.

The model cost me a lot of nerves, there were a few moments of doubt. However, I'm happy with the final result, even though some things I will improve :cool:

Feel free to watch and judge.

Przed malowaniem:
Before painting:
Obrazek

Gotowy:
Ready:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wnętrze przed zamknięciem:
Interior before closing:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubisz
Moderator

Re: M1025 HMMWV based GMV-S (Dumvee) - Tamiya/Pro Art Models

Postprzez Peter 1410 » 20 cze 2010, 12:47

Perfekcyjny,dopracowany w każdym szczególe :git: :git: :git: Widać po wątku warsztatowym ile włożyłeś pracy i serca w tego dumvee(chciałbym kiedyś budować takie humvee) Pozdrawiam :piwo:
Peter 1410

Postprzez Zderzak » 20 cze 2010, 18:48

Więcej ode mnie przeczytałeś zapewne już gdzie indziej. Tutaj dodam tylko, że poza pięknym modelem, świetnie wyglądają tobołki. Zazdroszczę Ci, bo w polskich pojazdach zbyt wiele tego wrzucić nie można ;) Co jak co, ale znacznie ożywiają one piaskowego HMMWV.

Pozdrawiam Konrad :piwo:

P.S. Aj, no te butelki :kurde: :twisted: :rotfl:
Obrazek
Zderzak
Administrator

Postprzez Qdłaty » 20 cze 2010, 19:58

:piwo: Czekam na kurzenie szyb i ciągle mam nadzieję na plener. :sun: Model perfekcyjny i nawet antenka jest. :lol:
Swoją drogą, tyle się namęczyłeś nad radiem, a żadnego zdjęcia w zbliżeniu na wnętrze...
Qdłaty
Moderator

Postprzez BaldPuma » 21 cze 2010, 06:10

:gut: :git:
BaldPuma

Re: M1025A2 HMMWV based GMV-S (Dumvee) - Tamiya/Pro Art Models

Postprzez JUAN C. » 11 wrz 2011, 21:49

Kubisz: In my view I think it's perfect. :rotfl:
Other people (and this I create it to have seen in another forum :roll: ) are already in charge to look for the failures and the defects, but for me, as I say to you, I find it just perfect. :git:
This model is my favorite, I like much these vehicles of the special forces full of backpack, equipment, weapons and would like to make this version but with a Gatling in the turret, this is one of my dreams pending.
To me you put it very difficult, increasingly, but I believe that this model is the best one of all the than you have constructed until now.
ATTENTION: for my taste, of course.

Congratulations champion !! :piwo:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Kubisz: Moim zdaniem jest perfekcyjny. :rotfl:
Inni (wydaje mi się, że widziałem to na innym forum :roll: ) byli na posterunku, żeby znaleźć błędy i defekty, ale dla mnie, jak powiedziałem, jest po prostu perfekcyjny. :git:
Ten model jest moim ulubionym, bardzo podobają mi się pojazdy sił specjalnych pełne plecaków, wyposażenia, broni i chciałbym zrobić taką wersję, ale z Gatlingiem w wieży, to moje niespełnione marzenie.
Nie było to dla mnie łatwe, ale wydaje mi się, że ten model jest najlepszy ze wszystkich zbudowanych przez Ciebie do chwili obecnej.
UWAGA: moim zdaniem oczywiście.

Gratulacje mistrzu !! :piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 12 wrz 2011, 06:33

Dziękuję bardzo za niespodziewanie porzychylną opinię :oops: Ale na pewno nie zasłużyłem na miano mistrza :piwo:
___________________________________________________________________________________________________________________________
Thank you very much for the unexpectedly favorable opinion :oops: But I certainly did not deserve to be called a master :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 12 wrz 2011, 09:53

Kubisz: when I see a good work done and that I like and in addition I can give my opinion I simply say what fodder with total sincerity. ;)
But after my bad experience at two forums, regrettably I have learned that I cannot be so sincere when something I do not like; the egos and the sincerity seem not to be good friendly.
Now another error of translation with solution:
Congratulations champion
I do not say teacher, I say champion, winner; like in the song of Queen - We Are The Champions.
http://www.youtube.com/watch?v=hSTivVclQQ0
Good and to finalize only tell you that I would like know the answer the last private message that I sent to you, thanks. :git:
Kubisz: gdy widzę dobrze wykonaną pracę, podoba mi się ona i dodatkowo mogę wyrazić swoje zdanie, po prostu piszę z całkowitą szczerością. ;)
Ale po złych doświadczeniach na dwóch forach, niestety zdałem sobie sprawę, że nie mogę być tak szczery, kiedy coś mi się nie podoba; ego i szczerość wydaje się że nie idą w parze.
Teraz o kolejnym błędzie w tłumaczeniu:
Congratulations champion

Nie napisałem nauczycielu, pisałem czempionie, zwycięzco; jak w piosecne zespołu Queen - We Are The Champions.
[link]
Na koniec przypomnę, że chciałbym poznać odpowiedź na pytanie, które wysłałem w ostatniej PW, dzięki :git:

:piwo:
[img]http://www.portierramaryaire.com/foro/download/file.php?avatar=283.gif[/img]
[b][url]https://plus.google.com/u/0/photos/105900469192553341559/albums[/url][/b]
JUAN C.

Postprzez kubisz » 12 wrz 2011, 10:14

JUAN C. napisał(a):Now another error of translation with solution
Teraz o kolejnym błędzie w tłumaczeniu:

Ok, that's maybe because words "champion" and "master" are close in Polish language :gut: Still it doesn't change the fact, that certainly did not deserve to be called a champion. But thanks a lot :piwo:
Ok, może to dlatego, że słowa "champion" i "master" mają bliskie znaczenie w języku polskim :gut: Co wciąż nie zmienia faktu, że z pewnością nie zasłużyłem na miano czempiona. Ale dzięki bardzo :piwo:
kubisz
Moderator

Postprzez JUAN C. » 12 wrz 2011, 10:36

That all the problems of translation are like this no? ;)
If somebody says to you in Spain: "you are a champion" (you are very good), he is like tell you that you are a special person, somebody that is good making some thing, is a popular expression with positive meaning. :git:
I do not know if I'm explaining well. :kurde:
Wszystkie problemy z tłumaczeniem są na podobnej zasadzie, prawda? ;)
Jeżeli ktoś w Hiszpanii mówi do Ciebie "you are a champion" (jesteś bardzo dobry), to znaczy, że chce powiedzieć, że jesteś kimś wyjątkowym, kimś kto jest w czymś dobrym, to popularne określenie z pozytywnym znaczeniem. :git:
Nie wiem, czy dobrze wytłumaczyłem. :kurde:

:piwo:
JUAN C.

Następna strona

Powrót do Galeria