1:48 Black Dog HUMVEE Iraq war accessories set

Moderator: BaldPuma

1:48 Black Dog HUMVEE Iraq war accessories set

Postprzez Marek44 » 09 paź 2010, 17:39

Producent: Black Dog
Numer i nazwa produktu: Black Dog T48034 HUMVEE Iraq war accessories set
Skala: 1:48
Dostępność w Polsce: dostępny (M-zone, Jadar - na zamówienie)
Cena: 57.99zl + ewentualna wysyłka (cena z M-zone)
Zawartość: wyrzutnie granatów, zderzak, osłona strzelca, kosz na kanistry itp.
Ocena: 5 (1-6)

http://blackdog.cz/t48.html

Obrazek

Zestaw zawiera 30 żywicznych części, pozwalających na dostosowanie modeli Tamiyi do standardów współczesnego pola walki (wszystkie modele HMMWV z Tamiyi mają wersje malowania z Pustynnej burzy, za wyjątkiem M998 z 1999, stacjonującego w Niemczech). Zestaw zawiera dwa plecaki, dwa hełmy, dwa karabiny (najprawdopodobniej M4A1 i M16A2), drut kolczasty na maskę (w osłonie), cztery wyrzutnie granatów, osłonę strzelca, zderzak, opancerzenie boczne kadłuba i drzwi, kosz na kanistry i "multibagaż", czyli klocek złożony z paru plecaków, toreb i śpiworów.

Obrazek

Parę zbliżeń:

Obrazek Obrazek

Postanowiłem sprawdzić, jak dobrze części przylegają do modelu. Niestety, ustawienie kanałów wlewowych, uniemożliwiło dokładne sprawdzenie. Mając jednak w pamięci jakość części tego producenta w 1/72 oraz zmagania kolegi z tym właśnie zestawem, jestem optymistycznie do tego nastawiony.

Obrazek Obrazek

Moja opinia o zestawie: może niektórych to zdziwi, ale twierdzę, że Black Dog robi części dokładniej w 1/72, niż w 1/48. Części są wykonane bardzo dokładnie, kanały wlewowe są umieszczone w dobrych miejscach, co pozwoli na łatwą obróbkę części. Do minusów zestawu można zaliczyć dużą ilość nadlewek (raczej łatwych do usunięcia, ale mając w pamięci dokładność zestawów do amerykańskich pojazdów z OIF w 1/72, jestem lekko zawiedziony) oraz fakt, że przy pomocy tego zestawu nie można osiągnąć dużej różnorodności modeli. Nie zmienia to faktu, że jest to solidny zestaw waloryzacyjny do modeli HMMWV w 1/48.
Marek44

Powrót do Nowości i in-boxy